wtv.pl > Świat > Niemiecka trenerka uderzyła konia pięścią w trakcie zawodów. Została wykluczona z igrzysk
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:17

Niemiecka trenerka uderzyła konia pięścią w trakcie zawodów. Została wykluczona z igrzysk

Igrzyska
Frank Hoermann / SVEN SIMON via www.imago-images.de/Imago Sport

Skandal podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Wierzchowiec Annicki Schleu w trakcie skoków przez przeszkody wystraszył się i nie chciał współpracować. Zdyscyplinować go postanowiła trenerka Schleu, Kim Raisner, która uderzyła konia pięścią. Została za swoje karygodne zachowanie wykluczona z igrzysk.

Wylosowany dla Schleu koń sprawiał problemy już w czasie rozgrzewki.

Skandal na igrzyskach w Tokio. Trenerka uderzyła konia pięścią

Podczas konkurencji jeździeckiej w czasie pięcioboju, zawodnicy losują konie, które zostaną wybrane z puli dostarczonej przez organizatorów. Pięcioboiści mają 20 minut na to, by zapoznać się z koniem i przeprowadzić kilka próbnych skoków.

Niemka Annicka Schleu była niemal pewna olimpijskiego złota - prowadziła po dwóch konkurencjach. Wylosowała do konkurencji skoków przez przeszkody konia o imieniu Saint Boy. Ten zaczął sprawiać jej problemy już w czasie rozgrzewki.

Na początku rywalizacji, koń oddał kilka czystych skoków, jednak w pewnym momencie zatrzymał się i nie chciał iść dalej. Schleu nie była w stanie w ogóle nad nim zapanować. Załamana zaczęła płakać, bo każde nerwowe zachowanie konia sprawiało, że traciła kolejne punkty i mogła żegnać się z szansami medalowymi.

Trenerka Niemki, Kim Raisner, podbiegła do niej i nakazała mocniej uderzyć konia szpicrutą. W pewnym momencie sama użyła własnej pięści i powiedziała, że Schleu musi "naprawdę go uderzyć".

Sytuację widać wyraźnie na nagraniu z zawodów, na którym Raisner celuje w końskie udo. Zwierzę wyglądało na naprawdę wystraszone, tuliło uszy. Schleu musiała wycofać się z konkurencji.

Schleu nie była jedyną osobą, której koń nie słuchał - wylosowała go również Rosjanka, Gulnaz Gubajdullina, która również zrezygnowała ze skoków przez przeszkody. Podobne problemy napotkała Włoszka, Elena Micheli, którą jej koń, Cristalbal, dwukrotnie wyrzucił z siodła i Brazylijka, Ieda Guimaraes, której wierzchowiec też się buntował.

Raisner wykluczona

Za swoje zachowanie, Raisner została wykluczona z igrzysk olimpijskich i musiała natychmiast wracać do domu.

Schleu ostatecznie skończyła zawody na dalekim, 31. miejscu.

Takie zdarzenia otwierają częste pole do dyskusji nad miejscem konkurencji, w które zamieszane są zwierzęta. Konkurencji jeździeckich jest w Tokio kilka, a zwierzęta narażone są nie tylko na wysoki stres związany z przejazdem i samymi zawodami, ale również na stres zawodników i trenerów, których, jak w powyższym przypadku, padają ofiarą.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: Frank Hoermann / SVEN SIMON via www.imago-images.de/Imago Sport

Powiązane