wtv.pl > Świat > Kierownik budowy nie dostał wypłaty. Zniszczył świeżo wybudowany apartamentowiec
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:58

Kierownik budowy nie dostał wypłaty. Zniszczył świeżo wybudowany apartamentowiec

Kierownik budowy
Twitter/@LONE81

Internet obiegł materiał, na którym uchwycono, jak koparka niszczy nowopowstały apartamentowiec. Zniszczeń dokonał kierownik budowy, który od dawna upominał się o wypłatę. Straty sięgają pół miliona euro.

Do osobliwego zdarzenia na terenie luksusowego osiedla z apartamentowcami doszło w Niemczech, na terenie Badenii-Wirtembergii – ustalił portal o2.pl.

Nagranie, na którym operator koparki niszczy świeżo postawiony budynek, burzy balkony, okna i fasadę, natychmiast obiegło media społecznościowe.

Niemcy. Zniszczył budynek za brak wypłaty

Jak się okazało, za kierownicą koparki siedział kierownik budowy, który poprzednio nadzorował powstawanie apartamentowca.

Mężczyzna od pewnego czasu bezskutecznie dopraszał się o wypłatę. Gdy próby otrzymania należnych mu pieniędzy zawiodły, postanowił zemścić się na pracodawcy i zniszczyć luksusowy budynek.

Korzystając z ciężkiego sprzętu, kierownik budowy zburzył nie tylko frontową część 30-mieszkaniowego apartamentowca, ale uszkodził też garaże, w których zbudowany zbiorniki z gazem.

Jak podaje wspomniany portal, lokalne służby były zmuszone odgrodzić teren w celu sprawdzenia, czy na miejsca nie istnieje zagrożenie wybuchu.

Sam zgłosił się na policję

Po wszystkim mężczyzna jak gdyby nigdy nic wysiadł z koparki, przemierzył teren budowy, który wcześniej nadzorował i odjechał z miejsca własnym samochodem.

Niedługo potem 47-latek sam zgłosił się na policję.

Mężczyzna spokojnie opowiedział mundurowym o zaległych wypłatach i przekazał funkcjonariuszom, że zniszczenie budynku było aktem zemsty.

Straty oszacowano na około pół miliona euro, a zatem przeszło 2 milionów złotych – poinformowało o2.pl.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: o2.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Twitter/@LONE81

Tagi: Niemcy
Powiązane