wtv.pl > Pogoda > Niemcy. Silne ulewy, zalało centrum szczepień. Grad wielkości piłek
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:53

Niemcy. Silne ulewy, zalało centrum szczepień. Grad wielkości piłek

Niemcy
Twitter - Phill, Lars Wienand

Gigantyczna burza z gradem zalała nie tylko Małopolskę, ale także południowo-zachodnie rejony Niemiec. W mediach społecznościowych udostępniono porażające materiały. Aż 5 osób odniosło obrażenia.

Jeszcze w czwartek, po południu pisaliśmy o trąbach powietrznych, które uszkodziły aż 15 budynków na terenie powiatu nowosądeckiego.

Równolegle żywioł doświadczył mieszkańców południowo-zachodnich terenów Niemiec. Jak podaje PAP, w Tybindze doszło do zalania jednego z centrów szczepień.

Niemcy. Silne burze z gradem nie tylko w Małopolsce

Grad osiągnął zaś rozmiary piłek tenisowych. Zalano wiele domów, dróg, torowisk, a nawet przejść podziemnych. Miejscami odnotowano zerwanie linii energetycznych.

- Strażacy w całym regionie wypompowywali wodę z zalanych piwnic i usuwali z dróg powalone drzewa - deklarowała miejscowa policja, cytowana przez PAP.

Według wstępnych prognóz, na które powołuje się PAP, z centrum szczepień nie będzie można skorzystać przez najbliższe dwa tygodnie.

W miejscowości Reutlingen grad zranił aż 5 mieszkańców Niemiec. Z kolei w Kusterdingen 33-letni mężczyzna, chcąc oczyścić dach z gradu, spadł.

W Polsce największe zniszczenia odnotowano w powiecie nowosądeckim. Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym małopolskiej straży pożarnej, Sebastianem Woźniakiem, który potwierdził nagły atak trąb powietrznych.

Doszło do uszkodzenia konstrukcji aż 15 budynków. - Wstępnie wiemy, że 15 budynków jest uszkodzonych. Nie mamy informacji o osobach poszkodowanych - deklarował dla naszej redakcji.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: PAP, wtv.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter - Phill, Lars Wienand

Tagi: Niemcy Pogoda
Powiązane