wtv.pl > Donald Tusk

Donald Tusk

Donald Tusk o cenach
19.03.2022 09:05 Donald Tusk skomentował kwestię rosnących cen. Nawiązał do rocznicy Porozumień Sierpniowych

Donald Tusk zamieścił w mediach społecznościowych wpis nawiązujący do wtorkowej rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Wykorzystał również okazję, by skomentować rosnące ceny i skrytykować obóz rządzący. Były premier z pewnością zapoznał się z ogłoszonym dziś przez GUS poziomem inflacji. Rocznica Porozumień Sierpniowych 31 sierpnia obchodzimy 41. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych, consensusu polegającego na zatwierdzeniu postulatów Solidarności, zakładających m.in. utworzenie nowych niezależnych związków zawodowych, czy wejście w życie prawa do strajku. Wyjątkowo ważny dzień w historii Polski uczciło wielu polityków i ludzi mediów; wśród nich znalazł się również pełniący obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.Były premier zamieścił w mediach społecznościowych wpis nawiązujący również do dzisiejszej rzeczywistości, a dokładnie rosnących cen i inflacji. We wtorek Główny Urząd Statystyczny przekazał bowiem informację, że w bieżącym miesiącu inflacja wyniosła 5,4 %, co jest najgorszym wynikiem od 20 lat. Donald Tusk kąśliwie o władzy Solidarność była ruchem protestu przeciw drożyźnie i przywilejom władzy - napisał były premier, by następnie zestawić to spostrzeżenie z obserwacją dzisiejszej politycznej rzeczywistości. PiS uczcił rocznicę jej powstania rekordową drożyzną i rekordowymi podwyżkami płac dla władzy i prezesów państwowych spółek - napisał Donald Tusk - Nawet komuniści by na to nie wpadli - dodał. Solidarność była ruchem protestu przeciw drożyźnie i przywilejom władzy. PiS uczcił rocznicę jej powstania rekordową drożyzną i rekordowymi podwyżkami płac dla władzy i prezesów państwowych spółek. Nawet komuniści by na to nie wpadli.— Donald Tusk (@donaldtusk) August 31, 2021 Warto zaznaczyć, że ostatni tak wysoki wzrost cen nastąpił w czerwcu 2001 r. Wynosiła ona wówczas 6,2 % w skali roku. Z najnowszych badań GUS wynika, że ceny paliw wzrosły o 28 %, energii o 6,1 %, a żywności o 3,9 %. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTVGazeta.pl: Mariusz Chłopik traci pracę w PKO BP. W tle dymisja Michała Dworczyka i próby osłabienia zaplecza Mateusza MorawieckiegoTusk zapytany o małżeństwa osób tej samej płci. "Kiedy będę mógł wziąć ślub ze swoim chłopakiem?"Donald Tusk na Campus Polska Przyszłości. Krytykuje szefa MEiN, Elżbietę Witek i kwestionuje uczciwość wyborówŹródło: gazeta.pl, money.pl, wtv.pl

Donald Tusk - związki partnerskie
19.03.2022 09:05 Tusk zapytany o małżeństwa osób tej samej płci. "Kiedy będę mógł wziąć ślub ze swoim chłopakiem?"

Podczas spotkania z uczestnikami Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie Donald Tusk usłyszał pytanie o termin wprowadzenia w Polsce małżeństw osób tej samej płci. Wypowiedź lidera PO trudno uznać za jednoznaczną.Powracający na krajowe podwórko Donald Tusk spotkał się wczoraj z uczestnikami organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego Campusu Polska Przyszłości. O wystąpieniu obu polityków więcej przeczytasz TUTAJ.Jedno z pytań, które padły w trakcie obszernej dyskusji, zadał aktywista LGBT Linus Lewandowski.– Kiedy będę mógł wziąć ślub z moim chłopakiem? – usłyszeliśmy w trakcie spotkania.

donald tusk - kryzys na granicy
19.03.2022 09:04 Donald Tusk wzywa rząd do rozmów. "Wszyscy jesteśmy zaniepokojeni sytuacją na naszej wschodniej granicy"

Donald Tusk wystosował oficjalny komunikat w sprawie sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, gdzie od ponad dwóch tygodni koczuje grupa kilkudziesięciu uchodźców. Lider PO zaapelował o pomoc "dla tych, którzy cierpią", i zapewnienie bezpieczeństwa granicom. – Musimy zbudować zgodę narodową wokół dwóch podstawowych wymiarów tego kryzysu – ocenił.Korzystając z mediów społecznościowych, Donald Tusk opublikował oficjalne oświadczenie dotyczące liczącej przeszło 30 osób grupy, która od kilkunastu dni koczuje na granicy z Białorusią.– Wszyscy jesteśmy zaniepokojeni sytuacją na naszej wschodniej granicy i ten niepokój jest niestety uzasadniony – rozpoczął były premier.Wspominając "kryzys humanitarny", lider PO ocenił, że niedopuszczalna jest sytuacja, w której "rząd dużego, europejskiego państwa nie jest w stanie zapewnić lekarstwa i kanapki matce z dzieckiem na naszej granicy".

MIROSLAW NOWORYTA/East News, Piotr Molecki/East News
19.03.2022 09:03 Rokita komentuje model rządzenia Tuska: To koniec “demokratyzacji” największej partii opozycyjnej

Donald Tusk mierzy się z nieustanną krytyką ze strony przeciwników politycznych i stacji TVP. Tym razem do grona komentatorów dołączył jeden z pierwszych liderów Platformy Obywatelskiej - Jan Maria Rokita. Polityk porównał Donalda Tuska do “rekina” i stwierdził, że nastąpił koniec “demokratyzacji” w PO.

wiadomości tvp - sondaż - tusk
19.03.2022 09:03 "Wiadomości" TVP użyły wyrwanej z kontekstu wypowiedzi Tuska. Przedstawiono sondaż o "radości z macierzyństwa"

W wieczornym wydaniu "Wiadomości" TVP raz jeszcze zaatakowano Donalda Tuska, wykorzystując ku temu uciętą wiadomość lidera PO dotyczącą macierzyństwa. Jako dowód zaprezentowano sondaż wykonany na zlecenie przyjaznego władzy portalu.Przed dwoma tygodniami lider Platformy Obywatelskiej mówił o braku pomocy państwa, który w efekcie doprowadza do wstrzymywania się z decyzją o macierzyństwie przez znaczną część Polek.Pozbawiona kontekstu wypowiedź Tuska, w której polityk wspomniał "udrękę kobiet", posłużyła "Wiadomościom" TVP do skonstruowania tezy: Donald Tusk wbrew opinii większości Polaków.>zdjęcie: screen z "Wiadomości" TVP

Donald Tusk - uchodźcy
19.03.2022 09:03 Donald Tusk komentuje sprawę uchodźców. "Granice muszą być szczelne"

Donald Tusk skomentował kwestię uchodźców usiłujących przekroczyć polską granicę. Były premier ocenił, że przy ochronie przejść granicznych państwo musi wykazać się sprawnym działaniem. Wskazał przy tym na dyletanctwo rządu PiS.Od niemal dwóch tygodni w lesie w Usnarzu Górnym grupa 32 uchodźców z Afganistanu koczuje na granicy polsko-białoruskiej. Migranci chcą ubiegać się o ochronę międzynarodową w naszym kraju.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
19.03.2022 09:02 Donald Tusk został dziadkiem po raz piąty. Radosną nowiną podzielił się na Twitterze

Donald Tusk podzielił się z użytkownikami Twittera radosną nowiną - po raz piąty został dziadkiem. Na świat przyszła kolejna pociecha jego córki, Kasi Tusk. Gratulacje złożyli politycy i dziennikarze.

Donald Tusk
19.03.2022 09:02 Donald Tusk zabrał głos ws. inflacji. Mocne słowa w stronę PiSu

Donald Tusk zapowiedział katastrofę gospodarczą. Mówił o "rozdawnictwie" i rosnącej inflacji. Wskazał, co należy zrobić z programem 500 plus. Lider Platformy Obywatelskiej odwiedził mieszkańców Gołdapi w ramach rozmów z wyborcami. Podczas wiecu odniósł się do polityki gospodarczej, prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość.Donald Tusk odniósł się do rosnącej inflacji i przyszłości programu 500 plus. Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego inflacja przekroczyła próg 5%.

Donald Tusk
19.03.2022 09:02 Donald Tusk skomentował ostatnie działania rządu w sprawie migrantów. "Nie trzeba robić obrzydliwej propagandy"

Donald Tusk skomentował rządową politykę ws. uchodźców, którzy próbują dostać się do Polski z Białorusi. Byl zniesmaczony słowami Piotra Glińskiego związanymi z nową polityką migracyjną rządu. Określił je "obrzydliwą propagandą".Strach przed migrantami był jednym z powodów wygranej PiS w wyborach - nakręcanie niechęci wobec uchodźców było przez pewien czas podstawą polityki tej partii.

sondaż
19.03.2022 09:01 Nowy sondaż zaufania do polityków. Nieoczekiwana zmiana miejsc pomiędzy Tuskiem i Kaczyńskim

Nowy sondaż IBRiS dla Onetu wyłonił ciekawą zamianę pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim a Donaldem Tuskiem. Ten drugi wyprzedził pierwszego w rankingu zaufania. W czołówce plasują się Rafał Trzaskowski, Mateusz Morawiecki, Andrzej Duda i Szymon Hołownia. Choć wciąż na prowadzeniu bez zmian, w kuluarach walczą najbardziej znani.

Donald Tusk - Elżbieta Witek
19.03.2022 09:01 SE: tajny plan Tuska. Były premier ma szykować odwołanie kluczowej postaci PiS-u

Donalda Tuska czeka pierwszy sprawdzian jego politycznej sprawczości, odkąd zdecydował się powrócić na polskie podwórko. Już we wtorek w gabinecie jednego z wicemarszałków opozycji ma dojść do spotkania z byłym premierem. Jak nieoficjalnie donosi "SE", wszystko po to, by odwołać Elżbietę Witek.Donald Tusk na nowo wkroczył do polskiej polityki, gdy 3 lipca, podczas posiedzenia Rady Krajowej PO, zapewnił, że "wrócił na 100 procent".Powrót byłego premiera znacznie zmienił polityczny krajobraz. Były szef Rady Europejskiej nie doczekał się jednak prawdziwego testu dla swojego wpływu na krajowe podwórko. Według nieoficjalnych rewelacji "Super Expressu" ma być nim próba odwołania marszałek Sejmu.

Piotr Molecki/East News
19.03.2022 09:01 Tusk wraca do agendy TVP Info. Łukasz Schreiber skomentował przepisywanie majątku

Donald Tusk znów stał się tematem numer jeden dla stacji TVP Info. W jednym z programów Łukasz Schreiber z Kancelarii Premiera skomentował przepisanie majątku przez Tuska na małżonkę. Jego zdaniem lider Platformy Obywatelskiej jest w tej sprawie “kompletnie nieautentyczny”.

Donald Tusk
19.03.2022 08:59 Donald Tusk nie miał skrupułów w komentarzu po nieudanych głosowaniach PiS. Ostre słowa byłego premiera

Donald Tusk skomentował wygranych przez opozycję głosowań w Sejmie. Nieoficjalnie mówi się o utracie większości przez partię rządzącą. Podkreślił, że ta nie jest już w stanie rządzić. Posiedzenie zostało wznowione. Czy to na pewno zwycięstwo opozycji? Okazuje się, że jednak nie, ponieważ Elżbieta Witek przepchnęła reasumpcję głosowania, a to kolejne PiS już zakończyło wynikiem dla siebie korzystnym.

donald tusk - maląg
19.03.2022 08:59 TVP znów ucięło słowa Tuska, a minister Maląg grzmi o skandalu. "Obraża polskie kobiety"

W trakcie spotkania w Nakle Donald Tusk mówił m.in. o braku pomocy dla kobiet oraz traktowaniu ich przez rządzących jak "gorszą kategorię", co w efekcie nierzadko utrudnia decyzję o macierzyństwie. W TVP znów okrojono jednak wypowiedź lidera PO, a według Marleny Maląg polityk obraził Polki.W minioną środę Donald Tusk wziął udział w spotkaniu z mieszkańcami Nakła (woj. kujawsko-pomorskie). Podczas odpowiadania na pytania zebranych rozmowa zeszła m.in. na program 500 plus i kwestię macierzyństwa.Były premier mówił o uderzających w kobiety rozwiązaniach rządzących, jak choćby próbach wypowiedzenia konwencji stambulskiej, braku wsparcia dla matek czy niewystarczającej liczbie żłobków czy szpitali.

Piotr Molecki/East News, Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 08:59 Majątki polityków. Morawiecki oskarża Tuska o atak i kłamstwa

Premier Mateusz Morawiecki zareagował na wpis Donalda Tuska dotyczący majątku. Zdaniem szefa rządu lider PO broni się przed zarzutami dziennikarzy w sposób “niewiarygodny” i “przypuszcza pełen kłamstw atak”. Co więcej, twierdzi, że sam zrezygnował z dużych pieniędzy, aby służyć Polsce.

abp jędraszewski - donald tusk
19.03.2022 08:59 Abp Jędraszewski odpowiedział Tuskowi. "Nie pamiętam, żeby takie słowa padały publicznie"

W trakcie nabożeństwa rozpoczynającego krakowską pielgrzymkę na Jasną Górę abp Marek Jędraszewski nieoczekiwanie nawiązał do słów Donalda Tuska. Hierarcha zarzucił byłemu premierowi, że ten myśli "w kategoriach pieniądza i bieżącego czasu".W ubiegłą środę lider Platformy Obywatelskiej spotkał się z mieszkańcami Nakła (woj. kujawsko-pomorskie). Powracający na polskie podwórko polityczne były szef Rady Europejskiej odpowiadał na pytania zebranych w lokalnej sali kinowej.

Donald Tusk
19.03.2022 08:59 Donald Tusk zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego. Zwrócił uwagę na jego bezczynność

Donald Tusk postanowił w ostrych słowach skrytykować Jarosława Kaczyńskiego. Był wzburzony, że od początku kryzysu związanego z działaniami antyszczepionkowców, wicepremier ds. bezpieczeństwa jego zdaniem nie zrobił nic, by zająć się sprawą. W czwartek były premier zorganizował livechat, podczas którego odpowiadał na pytania użytkowników Facebooka.

Wiadomości TVP
19.03.2022 08:58 "Wiadomości" TVP przez aż 6 minut komentowały zarobki Tuska

"Wiadomości" TVP na sam koniec programu nie mogły odpuścić obszernego materiału o Donaldzie Tusku i podwyżkach dla posłów. Przez aż sześć minut komentowano zarobki byłego premiera.Środowe wydanie "Wiadomości" TVP zainicjował obszerny materiał o sukcesach polskich reprezentantów na igrzyskach w Tokio. Chwilę później Danuta Holecka przedstawiała korzyści, jakie popłyną do samorządowców, po zrealizowaniu założeń Polskiego Ładu. Kolejne materiały promowały szczepienia na koronawirusa. - Szczepmy się, bo to jedyna szansa, żeby zminimalizować lub uniknąć czwartej fali pandemii - deklarowała prowadząca.

donald tusk - powstanie warszawskie
19.03.2022 08:58 Znamienne słowa Donalda Tuska z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. "Nie wolno ci zwątpić w wolność"

Z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego Donald Tusk opublikował specjalne nagranie w mediach społecznościowych. Powracający lider PO mówił o wolności i wspomniał ofiary, które "ginęły, byśmy mogli wracać do bezpiecznego życia" jako wolni ludzie.1 sierpnia 1944 roku rozpoczęło się zorganizowane przez Armię Krajową Powstanie Warszawskie przeciw okupującym stolicę wojskom niemieckim.Przeprowadzona w ramach akcji "Burza" insurekcja było największą bitwą, jaka została stoczona przez organizację podziemną z okupantem w trakcie całej II wojny światowej.Podczas przeszło dwumiesięcznych walk zginęło 16 tysięcy powstańców. Rannych zostało około 20 tysięcy warszawiaków, a zniszczeniu uległo 84 procent zabudowy lewobrzeżnej Warszawy.

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 08:57 Donald Tusk w spocie PiS. Pojawiły się zarzuty o “ruski ład”

Donald Tusk tak bardzo poruszył prawą stronę polskiej sceny politycznej, że partia PiS postanowiła poświęcić mu cały spot reklamowy. Nagranie zadebiutowało w czwartek 29 lipca w mediach społecznościowych ugrupowania. W spocie padają zarzuty, że Donald Tusk wie “sporo o ruskim ładzie, bo sam go wprowadzał”.

Donald Tusk
19.03.2022 08:57 Donald Tusk podjął decyzję. Będzie parytet płci we władzach PO

Donald Tusk wystąpił na konferencji prasowej w sprawie sytuacji epidemicznej. Z sali nagle padło o zmiany wewnątrzpartyjne. Były premier zapowiada zwiększenie roli kobiet w partii. Ruszyły ogromne przetasowania.Donald Tusk został spytany o zakończenie zmian w zarządzie partii i władz klubu. Dziennikarz dociekał także w sprawie wprowadzenia parytetów na stanowiskach kierowniczych. Już we wrześniu ruszy konwencja partii, na której zwiększony zostanie udział kobiet w partii. - Pierwsze zmiany zostały wprowadzone. Umożliwia ona uzupełnienie władz klubu w taki sposób, że wreszcie będziemy mieli w nim więcej kobiet - deklarował lider Platformy Obywatelskiej.

Piotr Molecki/East News
19.03.2022 08:57 Donald Tusk w towarzystwie ekspertów z Rady Medycznej. Walka o wyborców wkracza w nowy etap

Donald Tusk prowadzi swoją politykę w sposób wyjątkowo przemyślany. W czwartek pełniący obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej pokazał się w towarzystwie ekspertów z Rady Medycznej ds. COVID-19. Zdaniem ekspertów jest to początek walki o niezdecydowany elektorat.

donald tusk - tvp
19.03.2022 08:57 TVP Info niewpuszczone na spotkanie Donalda Tuska. "Proszę o 19.30 włączyć telewizję"

Donald Tusk spotkał się z Radą Medyczną przy premierze, by przedyskutować strategię na spodziewaną czwartą falę pandemii. Choć na naradzie byli obecni dziennikarze, do środka nie wpuszczono członków ekipy TVP Info.W czwartek powracający na polskie podwórko były szef Rady Europejskiej spotkał się z członkami Rady Medycznej ds. COVID-19 przy premierze Mateuszu Morawieckim – podała Wirtualna Polska.O szczegółach spotkania, w którym udział wzięli m.in. prof. Krzysztof Simon, dr Paweł Grzesiowski, prof. Krzysztof Pyrć, a także prof. Robert Flisiak pisaliśmy TUTAJ.

Donald Tusk
19.03.2022 08:57 Tylko u nas: Szumlewicz oraz Prokop-Paczkowska o polityce Donalda Tuska i wypowiedzi posłanki Matysiak. Czy według nich były premier nie dba o prawa kobiet i pracowników?

Ostatnio głośnym echem odbiła się wypowiedź posłanki partii Razem Pauliny Matysiak na temat polityki Donalda Tuska. Według przedstawicielki Lewicy były premier Polski nie będzie dbał o prawa kobiet i prawa pracownicze. Zapytaliśmy lewicowych działaczy społecznych i dziennikarzy – Piotra Szumlewicza oraz Małgorzatę Prokop-Paczkowską o ich zdanie w tym temacie. Czy słusznie zrobiła posłanka Matysiak decydując się na taką wypowiedź?

Jarosław Kaczyński w Sejmie
19.03.2022 08:57 Opublikowano ranking najinteligentniejszych polityków. Jarosław Kaczyński wylądował na końcu

Pracownia Kantar Public zrealizowała sondaż, w którym wybrano najinteligentniejszych polityków. Na podium zaleźli się wyłącznie przedstawiciele opozycji. Zestawienie najbystrzejszych przedstawicieli władzy zamyka lider PiS Jarosław Kaczyński.W badaniu Kantar Public respondenci mieli za zadanie ocenić Jarosława Kaczyńskiego, Donalda Tuska, Rafała Trzaskowskiego, Borysa Budkę, Szymona Hołownię, Włodzimierza Czarzastego, Roberta Biedronia, Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Krzysztofa Bosaka.Osoby biorące udział w sondażu przyznawali politykom oceny od 1 do 7, gdzie liczba 1 oznacza polityka inteligentnego, a 7 – wprost przeciwnie. W rankingu najbardziej światłych graczy politycznej sceny przewodzą zatem ci z najniższą liczbą punktów.

Flickr/Kancelaria Premiera, https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/; Flickr/Piotr Drabik, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
19.03.2022 08:57 Co z debatą Tusk-Kaczyński? Kwaśniewski mówi o “psychologicznym bólu”

Donald Tusk wezwał do debaty Jarosława Kaczyńskiego. Jednak rzeczniczka PiS twierdzi, że nie dojdzie do retorycznego starcia między liderami PO i PiS. Głos w tej sprawie zabrał również Aleksander Kwaśniewski. Jego zdaniem Tusk będzie ponawiał tego typu propozycje, bo ma w pamięci ważną debatę w 2007 r., która dla Kaczyńskiego okazała się “gwoździem do trumny”.

Wiadomości TVP
19.03.2022 08:57 "Wiadomości" TVP znów o Donaldzie Tusku. Wytoczono ciężkie działa

"Wiadomości" TVP znów uderzyły w Donalda Tuska. W sobotnim wydaniu podważano jego niezależność i wiarygodność. Dziennikarze "Wiadomości" TVP poświęciły Donaldowi Tuskowi niezwykle obszerny materiał. Już we wstępnie zarzucono byłemu premierowi brak programu wyborczego. Sugerowano ciągłe kierowanie się niechęcią do obozu rządzącego.

Krystyna Pawłowicz
19.03.2022 08:57 Krystyna Pawłowicz zestawiła się z Donaldem Tuskiem. Zaskakujące zdjęcie

Krystyna Pawłowicz porównała się do Donalda Tuska. Wszystko przez wzgląd na diable rogi oraz godło Polski. W sieci zawrzało. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego opublikowała kolejne zdjęcie, jednak tym razem nie przedstawiało ono młodości Krystyny Pawłowicz. - Za mną było akurat polskie godło. Zgrabnie, korona Orła spoczęła na mojej głowie, a orle skrzydła uskrzydliły moją głowę - wskazała we wpisie.