wtv.pl > Polityka > Tusk wraca do agendy TVP Info. Łukasz Schreiber skomentował przepisywanie majątku
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 09:01

Tusk wraca do agendy TVP Info. Łukasz Schreiber skomentował przepisywanie majątku

Piotr Molecki/East News
Piotr Molecki/East News

Donald Tusk znów stał się tematem numer jeden dla stacji TVP Info. W jednym z programów Łukasz Schreiber z Kancelarii Premiera skomentował przepisanie majątku przez Tuska na małżonkę. Jego zdaniem lider Platformy Obywatelskiej jest w tej sprawie “kompletnie nieautentyczny”.

Donald Tusk kontra Łukasz Schreiber. W tle przepisywanie majątku

Donald Tusk musiał ustąpić miejsca w programach informacyjnych TVP Jarosławowi Gowinowi, który za sprawą swojej dymisji przyczynił się do zakończenia projektu Zjednoczonej Prawicy. Jednak po kilku dniach od tych burzliwych wydarzeń lider PO powrócił do agendy TVP Info.

W programie “Kwadrans Polityczny” Łukasz Schreiber, minister-członek Rady Ministrów, odniósł się do majątku byłego premiera. Wszystko z powodu filmiku, który Donald Tusk opublikował na początku sierpnia.

Na nagraniu lider PO przekonuje, że przepisał majątek na żonę Małgorzatę z powodu bezpieczeństwa. - Moja rodzina odczuwała zagrożenie związane z nieustającą nagonką i zorganizowanym polowaniem na mnie z powodów politycznych przez PiS - mówi polityk.

Schreiber: Tusk wstydzi się, jak dużo zarabiał w Brukseli, bo nic nie ugrał dla Polski

- W najlepszym razie dla Donalda Tuska jest to, że się wstydzi tego, jak duże pieniądze zarabiał w Brukseli i być może, mając w głowie plan powrotu do polskiej polityki, że by to źle wyglądało, więc zdecyduje się na taki krok - ocenił Łukasz Schreiber.

W ocenie ministra inne wytłumaczenia, których używa Donald Tusk, są “gorsze”. - Donald Tusk w tej sprawie raczej milczy, rzuca oskarżenia absurdalne, choćby w stronę premiera - stwierdził.

Co więcej, Schreiber uważa, że Donald Tusk “jest ostatnią osobą”, która powinna zabierać głos w sprawie “majątków i wynagrodzeń polityków”. - Jest w tej sprawie kompletnie nieautentyczny - skwitował.

W dalszej części wypowiedzi minister mówił o “wstydzie” związanym z zarabianiem ogromnych pieniędzy. - Mnie też byłoby wstyd, gdybym miał zarabiać 140 tys. miesięcznie, tak podają media, a żadnych efektów z tego miałoby nie być - przyznał Łukasz Schreiber.

Członek Rady Ministrów stwierdził, że za czasów kadencji Donalda Tuska Unia Europejska znalazła się w “największym kryzysie”. - Oprócz tego, brak sukcesów dla Polski. Do dziś nie usłyszałem, w jaki sposób walczył o pozycję Polski na tym stanowisku - podsumował Łukasz Schreiber.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Powiązane