wtv.pl

fot. Materiały Partnerskie

O czym pamiętać, przygotowując grafik pracy?

16 Marca 2023

Autor tekstu:

Artykuł Sponsorowany
Wiele firm oraz przedsiębiorstw coraz częściej dąży do zoptymalizowania swojej działalności, a tym samym wszelkich procesów biznesowych. Mogą to być usługi sprzedażowe, handlowe, jakościowe, organizacyjne itp. Najlepszym sposobem dążenia do tych działań jest zaplanowanie grafiku pracy, który także będzie pomocny w codziennych czynnościach dotyczących naszych obowiązków w przedsiębiorstwie. Na rynku istnieją już systemy internetowe, komputerowe pozwalające zaplanować tego rodzaju zdarzenia. Warto zauważyć, że elektroniczne systemy mogą pracować nie tylko lokalnie, ale także w chmurze danych, co jest dużą zaletą w dzisiejszych czasach.

Grafiki pracy jako nowoczesne systemy cyfrowe w firmach 

Systemy komputerowe oraz online są świetne w planowaniu wielu zadań. Mogą okazać się przydatne na przykład w prowadzeniu projektów, dążeniu do zaplanowanych czynności rozwojowych firmy. To także przydatne narzędzia, które ułatwią nam zapamiętywanie wielu terminów, ważnych i kluczowych zdarzeń. Grafiki pracy mają dużo cennych narzędzi, które zapewnią w szybki sposób tworzenie przejrzystych harmonogramów. W dodatku, będzie to przebiegało szybko i pozwoli zaoszczędzić wiele czasu.

Harmonogramy pracy umożliwiające zaznaczanie terminów wraz z opisami będą także widoczne dla innych pracowników, którzy zostaną przydzieleni do odczytywania tego rodzaju treści. Aplikacja online będzie umożliwiała pracę z systemem zdalnie przez każdą osobę niezależnie od miejsca czy też godziny.

Grafiki pracy na inEwi.pl  to ciekawe rozwiązanie pozwalające na kreowanie przejrzystych harmonogramów pracy w jednym miejscu. Oprogramowanie pozwoli firmie czy też przedsiębiorstwu precyzyjnie, a także bezawaryjnie organizować i planować pracę. Tego typu system zagwarantuje również automatyczne układania harmonogramu czasu pracy. Program posiada opcje między innymi: szybkiego kopiowania grafików, planowania oraz publikowania ich, przypisywanie danemu pracownikowi grafików normowanych czy też nienormowanych.

undefined

O czym powinno się pamiętać tworząc grafiki pracy?

Aby pracodawca dobrze mógł stworzyć harmonogram czasu pracy, najpierw musi on uwzględnić godziny, jakie mają do przepracowania pracownicy w określonym terminie rozliczeniowym.

Tworząc grafiki pracy, każdy właściciel firmy powinien wziąć pod uwagę kilka elementów. Oprócz wymiaru czasu pracy czy też liczby godzin do przepracowania pracodawca także musi uwzględnić ewentualne nieplanowane oraz planowane nieobecności, w tym zwolnienia lekarskie, urlopy. Grafik musi być przedstawiony określonemu pracownikowi wcześniej, najlepiej żeby to było tydzień przed wejściem dokumentu w życie. W tego typu dokumencie powinny być uwzględnione także takie elementy jak: przerwy w pracy czy też maksymalny czas pracy, który nie przekracza 13 godzin dziennie.

Tworząc harmonogram, warto również pamiętać o zagwarantowaniu tzw. doby pracowniczej. Oznacza to, że określony pracownik nie może wykonywać swoich czynności w pracy nie wcześniej niż po upływie 24 godzin.

Harmonogram czasu pracy najlepiej, by uwzględniał oprócz dni roboczych także:
  • Wymiar czasu pracy,

  • Odpoczynki,

  • Rozpoczęcie oraz zakończenie pracy,

  • Dobę pracowniczą,

  • Pięciodniowy tydzień pracy,

  • Dni wolne,

  • Urlopy.

Grafiki pracy 

Grafiki online umożliwiają szybkie, a także łatwe generowanie harmonogramu pracy. Pozwalają one także na rejestrowanie czasu pracy zdalnej. Posiadają funkcje, które obsługują powiadomienia o kończących się szkoleniach BHP czy też badaniach okresowych. Grafiki online to narzędzie do budowania planów pracy. Posiadają wszystkie przydatne mechanizmy, które sprawdzają poprawność wprowadzanych informacji zgodnie z przepisami zawartymi w Kodeksie Pracy.

Materiał Zewnętrzny

Tagi:

Podobne artykuły

Gospodarka

GIF wycofało pilnie jeden z leków na receptę. Zainteresowane mogą być osoby cierpiące na psychiczne dolegliwości
Czytaj więcej >

Gospodarka

Pilna wiadomość premiera Morawieckiego. Zmiany w 500 plus
Czytaj więcej >

Gospodarka

Czy można wziąć kredyt gotówkowy na wkład własny?
Czytaj więcej >

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać
Czytaj więcej >

Gospodarka

Turyści pokazują swoje paragony. Gofry i kawa w horrendalnych cenach, jest coraz drożej
Czytaj więcej >

Gospodarka

NBP ujawniło w sprawozdaniu, ile wykryto falsyfikatów polskich banknotów
Czytaj więcej >
Artykuł Sponsorowany

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Gospodarka

Gospodarka

Artykuł Sponsorowany

Czy frankowicze mogą taniej spłacać kredyt? Oszczędzanie na kursie franka
Czytaj więcej >
Gospodarka

Agata Jaroszewska

Prace serwisowe w mBanku. Klienci czasowo nie będą mogli płacić kartą, czy wypłacać pieniędzy z bankomatu
Czytaj więcej >
Gospodarka

Artykuł Sponsorowany

Kantor internetowy dobrą alternatywą do zakupu tańszego franka szwajcarskiego
Czytaj więcej >
Gospodarka

Artykuł Sponsorowany

Czym są ruchomości domowe w polisie mieszkaniowej?
Czytaj więcej >
Gospodarka

Artykuł Sponsorowany

Kredyt konsolidacyjny - co to?
Czytaj więcej >
Gospodarka

Artykuł Sponsorowany

Jak znaleźć lokalne firmy z branży mediów i PR? Pomocna będzie baza firm. Zobacz dlaczego!
Czytaj więcej >