wtv.pl

fot. Materiał zewnętrzny

Kredyt konsolidacyjny - co to?

18 Lipca 2022

Autor tekstu:

Artykuł Sponsorowany

Instytucje bankowe oferują swoim klientom różnego rodzaju zobowiązania, których podstawą jest finansowe wsparcie. Wśród produktów bankowych wyróżnia się kredyt konsolidacyjny. Co to jest, jaka jest jego istota i czy zawsze warto go zaciągać? Kompendium wiedzy o konsolidacji zobowiązań bankowych znajdziesz w poniższym tekście.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

 Coraz większą popularnością cieszy się kredyt konsolidacyjny . Co to takiego i czy każdy może z tej opcji korzystać? Istotą konsolidacji wcale nie jest uzyskanie dodatkowych środków od instytucji bankowej na dowolny cel. W takim razie, czym jest konsolidacja kredytu? To połączenie kilku różnych produktów bankowych w jeden, dzięki czemu kredytobiorca może uzyskać znacznie lepsze warunki spłaty. Jeśli wiesz już, co to jest kredyt konsolidacyjny, co to znaczy konsolidacja, sprawdź również, w jakich przypadkach najlepiej korzystać z tego rodzaju wsparcia.

Kto powinien skorzystać z konsolidacji?

Kredyt konsolidacyjny to oferta skierowana przede wszystkim do osób, które zaciągnęły co najmniej kilka różnych zobowiązań w jednym lub różnych bankach. Konsolidację najczęściej przeprowadza się w obliczu problemów z utrzymaniem płynności finansowej, kiedy kredytobiorca przestaje radzić sobie z regularnymi płatnościami rat. Połączenie kredytów sprawia, że powstaje jedno zobowiązanie na zupełnie innych, lepszych zasadach, a nowa rata jest mniejsza, aniżeli te spłacane na dotychczasowych warunkach.

Co ważne, kredyt konsolidacyjny nie tylko pozwala uzyskać bardziej opłacalne warunki regulowania należności. Daje też optymalny komfort klientowi, ponieważ kredytobiorca współpracuje już tylko z jednym bankiem i musi pilnować spłaty jednej raty. Wszystko to sprawia, że może o wiele lepiej zarządzać własnym budżetem.

Czy opłaca się wziąć kredyt konsolidacyjny?

Chociaż kredyt konsolidacyjny uznawany jest za jeden z lepszych produktów oddłużeniowych, to nie może skorzystać z niego każdy. Również w przypadku konsolidacji bank sprawdza zdolność kredytową potencjalnego klienta. O kredyt konsolidacyjny warto postarać się więc już wtedy, kiedy problemy finansowe dopiero zaczynają się pojawiać, ale kredytobiorca nie wygenerował jeszcze przeterminowanych płatności.

Pamiętaj również, że każdy bank realizuje własną politykę kredytową, przez co oferuje różne warunki współpracy swoim klientom. W związku z tym nie każdy kredyt konsolidacyjny jest opłacalny. Jeśli połączona rata albo całkowite koszty nowego zobowiązania są większe, aniżeli te, które obowiązywały na dotychczasowych warunkach, lepiej nie podpisywać umowy z instytucją bankową.

Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny? 

Możesz łączyć różne zobowiązania bankowe. Konsolidacji mogą podlegać kredyty gotówkowe na dowolny cel, limity na kartach kredytowych, kredyty odnawialne, powszechny jest również kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Co to jest konsolidacja, już doskonale wiesz, czas, aby poznać kryteria, którymi powinieneś się sugerować przy wyborze najlepszej opcji.

Skorzystaj z rankingu kredytów konsolidacyjnych. To zestawienie, które uwzględnia najważniejsze czynniki, które mówią o atrakcyjności i opłacalności danego zobowiązania. Zwróć uwagę na oprocentowanie, wysokość rat i czas współpracy z bankiem. Uwzględnij również dodatkowe bonusy, na przykład możliwość dobrania dodatkowych środków. Wiele banków daje taką możliwość, ponieważ konsolidacja w znaczący sposób poprawia zdolność kredytową kredytobiorcy.

Materiał Zewnętrzny

Tagi:

Podobne artykuły

Gospodarka

GIF wycofało pilnie jeden z leków na receptę. Zainteresowane mogą być osoby cierpiące na psychiczne dolegliwości
Czytaj więcej >

Gospodarka

Pilna wiadomość premiera Morawieckiego. Zmiany w 500 plus
Czytaj więcej >

Gospodarka

Czy można wziąć kredyt gotówkowy na wkład własny?
Czytaj więcej >

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać
Czytaj więcej >

Gospodarka

Turyści pokazują swoje paragony. Gofry i kawa w horrendalnych cenach, jest coraz drożej
Czytaj więcej >

Gospodarka

NBP ujawniło w sprawozdaniu, ile wykryto falsyfikatów polskich banknotów
Czytaj więcej >
Artykuł Sponsorowany

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Gospodarka

Gospodarka

Artykuł Sponsorowany

O czym pamiętać, przygotowując grafik pracy?
Czytaj więcej >
Gospodarka

Artykuł Sponsorowany

Czy frankowicze mogą taniej spłacać kredyt? Oszczędzanie na kursie franka
Czytaj więcej >
Gospodarka

Agata Jaroszewska

Prace serwisowe w mBanku. Klienci czasowo nie będą mogli płacić kartą, czy wypłacać pieniędzy z bankomatu
Czytaj więcej >
Gospodarka

Artykuł Sponsorowany

Kantor internetowy dobrą alternatywą do zakupu tańszego franka szwajcarskiego
Czytaj więcej >
Gospodarka

Artykuł Sponsorowany

Czym są ruchomości domowe w polisie mieszkaniowej?
Czytaj więcej >
Gospodarka

Artykuł Sponsorowany

Jak znaleźć lokalne firmy z branży mediów i PR? Pomocna będzie baza firm. Zobacz dlaczego!
Czytaj więcej >