wtv.pl

Materiał partnera

Czy można wziąć kredyt gotówkowy na wkład własny?

16 Maja 2022

Autor tekstu:

Iberion Iberion

Zgodnie z tzw. Rekomendacją S, osoby, które chcą zaciągnąć w banku kredyt hipoteczny w celu nabycia nieruchomości, muszą uiścić wkład własny. Jest on obowiązkowy i dzisiaj wynosi co najmniej 20% wartości całego zobowiązania.

Co może być wkładem własnym i skąd wziąć środki na jego wpłatę? Czy można otrzymać kredyt gotówkowy na wkład własny , jeśli nie ma się własnych oszczędności? Dowiedz się więcej już teraz.

Wkład własny z kredytu gotówkowego - czy to możliwe?

Czy banki akceptują kredyt gotówkowy jako wkład własny? Jak najbardziej tak, ale nie każdy kredytobiorca może z tej opcji skorzystać. Okazuje się, że środki z kredytu gotówkowego mogą służyć jako wkład własny tylko wtedy, kiedy kredytobiorca posiada odpowiednią zdolność kredytową.

Oznacza to, że musi być w pełni wiarygodny oraz wypłacalny, aby regulować należności nie tylko z tytułu kredytu hipotecznego na mieszkanie, ale także dodatkowo zaciągniętego kredytu gotówkowego. Czy jesteś pewny, że biorąc dwa zobowiązania, będzie Cię stać na spłatę dwóch rat przy zachowaniu płynności finansowej?

Nie ma jednak wątpliwości, że kredyt gotówkowy na wkład własny jest jedną z najlepszych opcji, jeśli potencjalny kredytobiorca nie ma własnych oszczędności. Przed jego zaciągnięciem należy się jednak upewnić, że zdolność kredytowa jest nadal wystarczająca, aby bank wydał decyzję pozytywną także w zakresie udzielenia kredytu hipotecznego. Musisz również wiedzieć, że kredyt gotówkowy a wkład własny nie jest jedyną opcją.

Udzielona może zostać również pożyczka na wkład własny od instytucji pozabankowych. Firmy pożyczkowe nie weryfikują zdolności kredytowej, dzięki czemu istnieje większa szansa, że uzyskasz decyzję pozytywną. Co istotne, pożyczka od instytucji pozabankowej prawdopodobnie nie wystarczy na pokrycie całego wkładu własnego. Jest udzielana na niską wartość, dlatego najlepiej sprawdza się jako dodatek do własnych oszczędności.

Wkład własny - kredyt gotówkowy i inne formy wpłaty

Co istotne, gotówka nie jest jedyną, akceptowaną formą wkładu własnego. Okazuje się, że banki przyjmują wkład własny również w innej postaci. Ważne, aby zabezpieczenie kredytowe było optymalne i minimalizowało ryzyko ewentualnej niewypłacalności kredytobiorcy.

Wpisz w wyszukiwarkę hasło typu „kredyt gotówkowy na wkład własny forum”, aby znaleźć opinie tych, którzy już zaciągnęli kredyt hipoteczny. Dowiesz się, jakim wsparciem posiłkowano się w ramach obowiązkowego wkładu własnego.

Środki finansowe z kredytu gotówkowego nie są jedyną możliwością. Wkładem własnym może być zabezpieczenie hipoteczne innej nieruchomości, która jest własnością kredytobiorcy. W ramach wkładu własnego banki akceptują też zabezpieczenie oszczędności na lokatach albo kontach IKE czy IKZE.

Warto również wiedzieć, że chociaż wkład własny jest dzisiaj obowiązkowy, to jego wartość 20% jest jedynie rekomendowana. Niektóre banki zgadzają się na obniżenie wkładu własnego do nawet 10%, ale w zamian za dodatkowe ubezpieczenie od niskiego wkładu. Musisz samodzielnie zdecydować, czy taka opcja jest dla Ciebie korzystna. Może okazać się, że ubezpieczenie jest zupełnie nieopłacalne i lepiej wpłacić większy wkład własny. Ponadto, im większy wkład własny wniesiesz, tym mniejszy kredyt hipoteczny zaciągniesz, przez co Twoje koszty kredytowe zmaleją.

Tagi:

Podobne artykuły

Gospodarka

Jak znaleźć lokalne firmy z branży mediów i PR? Pomocna będzie baza firm. Zobacz dlaczego!
Czytaj więcej >

Gospodarka

GIF wycofało pilnie jeden z leków na receptę. Zainteresowane mogą być osoby cierpiące na psychiczne dolegliwości
Czytaj więcej >

Gospodarka

Pilna wiadomość premiera Morawieckiego. Zmiany w 500 plus
Czytaj więcej >

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać
Czytaj więcej >

Gospodarka

Turyści pokazują swoje paragony. Gofry i kawa w horrendalnych cenach, jest coraz drożej
Czytaj więcej >

Gospodarka

NBP ujawniło w sprawozdaniu, ile wykryto falsyfikatów polskich banknotów
Czytaj więcej >
Iberion Iberion

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Gospodarka

Gospodarka

Artykuł Sponsorowany

O czym pamiętać, przygotowując grafik pracy?
Czytaj więcej >
Gospodarka

Artykuł Sponsorowany

Czy frankowicze mogą taniej spłacać kredyt? Oszczędzanie na kursie franka
Czytaj więcej >
Gospodarka

Agata Jaroszewska

Prace serwisowe w mBanku. Klienci czasowo nie będą mogli płacić kartą, czy wypłacać pieniędzy z bankomatu
Czytaj więcej >
Gospodarka

Artykuł Sponsorowany

Kantor internetowy dobrą alternatywą do zakupu tańszego franka szwajcarskiego
Czytaj więcej >
Gospodarka

Artykuł Sponsorowany

Czym są ruchomości domowe w polisie mieszkaniowej?
Czytaj więcej >
Gospodarka

Artykuł Sponsorowany

Kredyt konsolidacyjny - co to?
Czytaj więcej >