wtv.pl
W weekend wiele banków zaplanowało przerwę techniczną

Marek BAZAK/East News

Największe banki zaplanowały na weekend przerwy techniczne

11 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Między 11 a 14 czerwca wiele banków zaplanowało przerwy techniczne. Wiemy, kiedy utrudnienia napotkają klienci ING Banku Śląskiego, Millenium, czy mBanku.

Spora część Polek i Polaków może być zaskoczona przerwami technicznymi w ten weekend. O zaplanowanych pracach serwisowych poinformowały największe banki w kraju.

Osoby planujące podróże, czy zakupy internetowe mogą zdziwić się brakiem możliwości dokończenia transakcji. Na jakie utrudnienia trzeba się przygotować? Lista nie jest krótka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Przerwy techniczne w bankach. ING Bank Śląski i Millenium ograniczają dostępność swoich usług

Wśród banków, które poinformowały, iż w weekend 11-14 czerwca przewidziane są przerwy techniczne, znaleźć można m.in. ING Bank Śląski, czy Millenium.

Klientów korzystających z usług tych dwóch banków nie brakuje. Niestety w przypadku weekendowych planów warto wypłacić gotówkę wcześniej. Millenium przekazuje, iż klienci w sobotę 12 czerwca muszą liczyć się z czasowym ograniczeniem możliwości korzystania z kart płatniczych.

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki miał otrzymać maila od doradcy Dworczyka. W wiadomości obrażano posłankę

CZYTAJ DALEJ

Zawieszenie tej usługi potrwa 20 minut. Millenium przewiduje, że problemy w związku z przerwą techniczną wystąpią między 2:00 a 2:20 w nocy. Podkreślone zostało jednak, że w tych widełkach czasowych wypłaty z bankomatów powinny działać prawidłowo.

ING Bank Śląski przekazał natomiast, iż 12 czerwca od godziny 23:00 do niedzieli 13 czerwca do godziny 5:30 w związku z zaplanowanymi pracami serwisowymi klienci będą mieć utrudniony dostęp do wielu aspektów bankowości.

Przerwa techniczna spowoduje, iż mogą pojawić się problemy m.in. z bankomatami oraz wpłatomatami, płatnościami przy wykorzystaniu kodów BLIK, płatnością kartami, nadawaniem kodów PIN i aktywacją kart, dodawaniem kart Visa do Apple Pay, Garmin Play oraz Google Pay.

Dodatkowo prace serwisowe mogą wpłynąć na poprawne działanie mobilnej bankowości ING Banku Śląskiego oraz ING Business. Utrudnione będzie również zlecanie przelewów. To jednak nie koniec, gdyż ING Bank Śląski zaplanował jeszcze jedną przerwę techniczną.

Największe utrudnienia w ING Banku Śląskim

Kolejne prace serwisowe w ING Banku Śląskim przewidziane są dzień później. W niedzielę 13 czerwca od godziny 22:30 do poniedziałku 14 czerwca do godziny 4:30 nad ranem.

W tym okresie klienci mogą mieć trudności z wypłaceniem pieniędzy z bankomatu oraz ich wpłacaniem. Prace wpłyną również na możliwość korzystania z urządzeń sieci PlanetCash.

mBank także planuje przerwę techniczną

Najbliższy weekend związany będzie z utrudnieniami z bankowością dla sporej części Polek i Polaków. Osoby korzystające z usług mBanku nie będą mogły cieszyć się, iż prace serwisowe ich nie dotyczą.

mBank poinformował, że w nocy z 13 na 14 czerwca będzie miała miejsce przerwa techniczna. Kontakt z bankowym konsultantem będzie niemożliwy od północy do godziny 8 rano.

W przypadku planów na najbliższy weekend, szczególnie podróży oraz zakupów internetowych warto sprawdzić, czy wszystkie opcje oferowane przez bank będą dostępne. Nie tylko ING Bank Śląski, Millenium oraz mBank zapowiadają przerwę techniczną.

Na liście banków, które planują 11-14 czerwca prace serwisowe, znaleźć można również Getin Bank, Bank Pocztowy i Toyota Bank.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Radio Zet

Zdjęcie główne: Marek BAZAK/East News

Podobne artykuły

Zauważono, że 14. emerytura nie została wyszczególniona przez rząd w planie finansowym przekazanym do instytucji europejskich

Gospodarka

14. emerytura nie będzie wypłacana? Rząd tego nie przewidział?

Czytaj więcej >

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać

Czytaj więcej >

Gospodarka

GIS ostrzega: Wykrycie bakterii Salmonella w partii sezamu łuskanego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Wszystkie sklepy zamknięte w niedziele niehandlowe? PiS szykuje nowelizację ustawy

Czytaj więcej >

Gospodarka

Rząd bierze się za emerytów. Zachęta do dłuższej praca pojawi się w KPO

Czytaj więcej >

Gospodarka

Polscy lekarze dostali zaledwie 19 zł podwyżki

Czytaj więcej >