wtv.pl > Gospodarka > Największe banki zaplanowały na weekend przerwy techniczne
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:19

Największe banki zaplanowały na weekend przerwy techniczne

W weekend wiele banków zaplanowało przerwę techniczną
Marek BAZAK/East News

Między 11 a 14 czerwca wiele banków zaplanowało przerwy techniczne. Wiemy, kiedy utrudnienia napotkają klienci ING Banku Śląskiego, Millenium, czy mBanku.

Spora część Polek i Polaków może być zaskoczona przerwami technicznymi w ten weekend. O zaplanowanych pracach serwisowych poinformowały największe banki w kraju.

Osoby planujące podróże, czy zakupy internetowe mogą zdziwić się brakiem możliwości dokończenia transakcji. Na jakie utrudnienia trzeba się przygotować? Lista nie jest krótka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Przerwy techniczne w bankach. ING Bank Śląski i Millenium ograniczają dostępność swoich usług

Wśród banków, które poinformowały, iż w weekend 11-14 czerwca przewidziane są przerwy techniczne, znaleźć można m.in. ING Bank Śląski, czy Millenium.

Klientów korzystających z usług tych dwóch banków nie brakuje. Niestety w przypadku weekendowych planów warto wypłacić gotówkę wcześniej. Millenium przekazuje, iż klienci w sobotę 12 czerwca muszą liczyć się z czasowym ograniczeniem możliwości korzystania z kart płatniczych.

Zawieszenie tej usługi potrwa 20 minut. Millenium przewiduje, że problemy w związku z przerwą techniczną wystąpią między 2:00 a 2:20 w nocy. Podkreślone zostało jednak, że w tych widełkach czasowych wypłaty z bankomatów powinny działać prawidłowo.

ING Bank Śląski przekazał natomiast, iż 12 czerwca od godziny 23:00 do niedzieli 13 czerwca do godziny 5:30 w związku z zaplanowanymi pracami serwisowymi klienci będą mieć utrudniony dostęp do wielu aspektów bankowości.

Przerwa techniczna spowoduje, iż mogą pojawić się problemy m.in. z bankomatami oraz wpłatomatami, płatnościami przy wykorzystaniu kodów BLIK, płatnością kartami, nadawaniem kodów PIN i aktywacją kart, dodawaniem kart Visa do Apple Pay, Garmin Play oraz Google Pay.

Dodatkowo prace serwisowe mogą wpłynąć na poprawne działanie mobilnej bankowości ING Banku Śląskiego oraz ING Business. Utrudnione będzie również zlecanie przelewów. To jednak nie koniec, gdyż ING Bank Śląski zaplanował jeszcze jedną przerwę techniczną.

Największe utrudnienia w ING Banku Śląskim

Kolejne prace serwisowe w ING Banku Śląskim przewidziane są dzień później. W niedzielę 13 czerwca od godziny 22:30 do poniedziałku 14 czerwca do godziny 4:30 nad ranem.

W tym okresie klienci mogą mieć trudności z wypłaceniem pieniędzy z bankomatu oraz ich wpłacaniem. Prace wpłyną również na możliwość korzystania z urządzeń sieci PlanetCash.

mBank także planuje przerwę techniczną

Najbliższy weekend związany będzie z utrudnieniami z bankowością dla sporej części Polek i Polaków. Osoby korzystające z usług mBanku nie będą mogły cieszyć się, iż prace serwisowe ich nie dotyczą.

mBank poinformował, że w nocy z 13 na 14 czerwca będzie miała miejsce przerwa techniczna. Kontakt z bankowym konsultantem będzie niemożliwy od północy do godziny 8 rano.

W przypadku planów na najbliższy weekend, szczególnie podróży oraz zakupów internetowych warto sprawdzić, czy wszystkie opcje oferowane przez bank będą dostępne. Nie tylko ING Bank Śląski, Millenium oraz mBank zapowiadają przerwę techniczną.

Na liście banków, które planują 11-14 czerwca prace serwisowe, znaleźć można również Getin Bank, Bank Pocztowy i Toyota Bank.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Radio Zet

Zdjęcie główne: Marek BAZAK/East News

Powiązane