wtv.pl
mBank poinformował o nadchodzącej przerwie technicznej

(zdjęcie ilustracyjne) Marek BAZAK/East News, ZOFIA BAZAK

Prace serwisowe w mBanku. Klienci czasowo nie będą mogli płacić kartą, czy wypłacać pieniędzy z bankomatu

18 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Każdorazowo przerwa techniczna w banku sprawia, iż wielu klientów nie może wykonać podstawowych działań. W weekend 19-20.06 korzystający z usług mBanku muszą liczyć się z utrudnieniami. Bank zaleca wcześniejszą wypłatę gotówki.

mBank w związku z planowaną przerwą techniczną wydał specjalny komunikat dla swoich klientów. Wiadomo, czego należy się spodziewać.

W nadchodzący weekend warto mieć przy sobie nieco gotówki. Korzystanie z karty bankowej, bankomatu, wpłatomatu oraz aplikacji bankowej będzie utrudnione. Znamy godziny prac serwisowych.

Przerwa techniczna w mBanku

Nie ulega wątpliwości, że mBank jest jednym z największych banków w Polsce. Klienci chętnie korzystają z ofert i otwierają kolejne konta osobiste, firmowe oraz korzystają z kredytów.

Nadchodzący weekend przyniesie ze sobą jednak utrudnienia w związku z zaplanowanymi przez mBank pracami serwisowymi. Niestety w tym przypadku przerwa techniczna nie obejmie tylko i wyłącznie godzin nocnych. Konieczne jest przygotowanie się na planowane zawieszenia działania poszczególnych filarów oferty banku.

Premier Mateusz Morawiecki komentuje ewentualną dymisję Jarosława Kaczyńskiego

Jasne stanowisko Mateusza Morawieckiego na temat dymisji Jarosława Kaczyńskiego. „Mam nadzieję, że to rzeczywiście są jedynie pogłoski”

CZYTAJ DALEJ

Oficjalny komunikat do klientów mBank wprost wskazuje, iż wszystkie osoby mające plany na 19 i 20 czerwca muszą zadbać o wcześniejsze wypłacenie pieniędzy z bankomatów.

Modernizacja systemu sprawi, iż pomiędzy godziną 2:00 i 10:00 nie będzie możliwe skorzystanie z bankomatu oraz wpłatomatu. Jednocześnie mBank ostrzega, że w tym przedziale czasowym liczyć trzeba się z brakiem możliwości płatności dokonywanych kartą.

Bankomaty, karty i zakupy w internecie zablokowane przez prace serwisowe

Start sezonu letniego i pierwszych wakacyjnych wyjazdów może w ten weekend wiązać się dla klientów mBanku ze stresem. Wszyscy, którzy nie zapoznali się z komunikatem na temat przerwy technicznej, będą niepocieszeni, słysząc, iż ich transakcje są odrzucane.

Bank informuje, iż prace serwisowe to również czasowe utrudnienia związane z aplikacją mobilną. Od godziny 2:00 do 11:45 nie będzie możliwe zalogowanie się przez stronę internetową na konto oraz wejście na nie poprzez bankowość mobilną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Dodatkowo czasowo wyłączona zostanie możliwość składania wniosków. mBank podaje, iż zaplanowane jest to w godzinach 1:30 – 12:30. Od 2:00 do aż 11:45 zapomnieć trzeba również o dokonywaniu zakupów przez internet. Ta funkcja także zostanie czasowo zablokowana.

Warto na bieżąco śledzić komunikaty wydawane przez poszczególne banki. Prace serwisowe są zaplanowane, a klienci otrzymują w związku z nimi komunikaty, w których wyszczególnione są godziny, gdy dostęp do usług może być utrudniony.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, mbank.pl

(zdjęcie ilustracyjne) Marek BAZAK/East News, ZOFIA BAZAK

Podobne artykuły

Zauważono, że 14. emerytura nie została wyszczególniona przez rząd w planie finansowym przekazanym do instytucji europejskich

Gospodarka

14. emerytura nie będzie wypłacana? Rząd tego nie przewidział?

Czytaj więcej >

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać

Czytaj więcej >

Gospodarka

GIS ostrzega: Wykrycie bakterii Salmonella w partii sezamu łuskanego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Wszystkie sklepy zamknięte w niedziele niehandlowe? PiS szykuje nowelizację ustawy

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Gospodarka

Czternasta emerytura już na jesieni. Nie każdy dostanie pełne świadczenie

Czytaj więcej >

Gospodarka

Rząd bierze się za emerytów. Zachęta do dłuższej praca pojawi się w KPO

Czytaj więcej >