wtv.pl > Gospodarka > Prace serwisowe w mBanku. Klienci czasowo nie będą mogli płacić kartą, czy wypłacać pieniędzy z bankomatu
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.02.2023 14:30

Prace serwisowe w mBanku. Klienci czasowo nie będą mogli płacić kartą, czy wypłacać pieniędzy z bankomatu

mBank poinformował o nadchodzącej przerwie technicznej
(zdjęcie ilustracyjne) Marek BAZAK/East News, ZOFIA BAZAK

Każdorazowo przerwa techniczna w banku sprawia, iż wielu klientów nie może wykonać podstawowych działań. W weekend 19-20.06 korzystający z usług mBanku muszą liczyć się z utrudnieniami. Bank zaleca wcześniejszą wypłatę gotówki.

mBank w związku z planowaną przerwą techniczną wydał specjalny komunikat dla swoich klientów. Wiadomo, czego należy się spodziewać.

W nadchodzący weekend warto mieć przy sobie nieco gotówki. Korzystanie z karty bankowej, bankomatu, wpłatomatu oraz aplikacji bankowej będzie utrudnione. Znamy godziny prac serwisowych.

Przerwa techniczna w mBanku

Nie ulega wątpliwości, że mBank jest jednym z największych banków w Polsce. Klienci chętnie korzystają z ofert i otwierają kolejne konta osobiste, firmowe oraz korzystają z kredytów.

Nadchodzący weekend przyniesie ze sobą jednak utrudnienia w związku z zaplanowanymi przez mBank pracami serwisowymi. Niestety w tym przypadku przerwa techniczna nie obejmie tylko i wyłącznie godzin nocnych. Konieczne jest przygotowanie się na planowane zawieszenia działania poszczególnych filarów oferty banku.

Oficjalny komunikat do klientów mBank wprost wskazuje, iż wszystkie osoby mające plany na 19 i 20 czerwca muszą zadbać o wcześniejsze wypłacenie pieniędzy z bankomatów.

Modernizacja systemu sprawi, iż pomiędzy godziną 2:00 i 10:00 nie będzie możliwe skorzystanie z bankomatu oraz wpłatomatu. Jednocześnie mBank ostrzega, że w tym przedziale czasowym liczyć trzeba się z brakiem możliwości płatności dokonywanych kartą.

Bankomaty, karty i zakupy w internecie zablokowane przez prace serwisowe

Start sezonu letniego i pierwszych wakacyjnych wyjazdów może w ten weekend wiązać się dla klientów mBanku ze stresem. Wszyscy, którzy nie zapoznali się z komunikatem na temat przerwy technicznej, będą niepocieszeni, słysząc, iż ich transakcje są odrzucane.

Bank informuje, iż prace serwisowe to również czasowe utrudnienia związane z aplikacją mobilną. Od godziny 2:00 do 11:45 nie będzie możliwe zalogowanie się przez stronę internetową na konto oraz wejście na nie poprzez bankowość mobilną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Dodatkowo czasowo wyłączona zostanie możliwość składania wniosków. mBank podaje, iż zaplanowane jest to w godzinach 1:30 – 12:30. Od 2:00 do aż 11:45 zapomnieć trzeba również o dokonywaniu zakupów przez internet. Ta funkcja także zostanie czasowo zablokowana.

Warto na bieżąco śledzić komunikaty wydawane przez poszczególne banki. Prace serwisowe są zaplanowane, a klienci otrzymują w związku z nimi komunikaty, w których wyszczególnione są godziny, gdy dostęp do usług może być utrudniony.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, mbank.pl

(zdjęcie ilustracyjne) Marek BAZAK/East News, ZOFIA BAZAK

Powiązane