wtv.pl > Gospodarka > Pekao przygotowuje się do tzw. weekendu migracyjnego. Klienci Idea Banku muszą przygotować się na zmiany
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:19

Pekao przygotowuje się do tzw. weekendu migracyjnego. Klienci Idea Banku muszą przygotować się na zmiany

Bank Pekao przygotowuje się do dokończenia przejęcia Idea banku
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zbliża się tzw. weekend migracyjny, gdy klienci Idea Banku ostatecznie trafią pod skrzydła Pekao. Już za kilka dni rozpocznie się tzw. weekend migracyjny. Wiele osób otrzyma komunikaty mówiące o nadchodzących zmianach w kwestii technologicznej.

Pod koniec 2020 roku przekazano informacje, że bank Leszka Czarneckiego: Idea Bank, zostanie przejęty przez Pekao. Powodem takiego stanu rzeczy miał być fakt, iż firma miała być na prostej drodze do upadku.

Zarówno Leszek Czarnecki, jak i prezes Idea Banku Jerzy Pruski nie zgadzali się z decyzją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Nie spowodowało to jednak zmian w ostatecznych postanowieniach.

W ciągu najbliższych miesięcy postawiona zostanie przysłowiowa kropka nad i w kwestii transferu klientów i całych systemów Idea Bank do Pekao.

Klienci Idea Banku otrzymają specjalne komunikaty

Mimo iż samego Idea Banku nie ma już od sześciu miesięcy, to nadal funkcjonują jego systemy IT. Jednocześnie wciąż w jego wnętrzu przypięci są klienci nieistniejącego banku.

Wiceprezes Pekao Wojciech Werochowski w rozmowie z portalem money.pl potwierdził, że firma jest przed ostatecznymi krokami względem pozostałości po Idea Banku. - Przygotowujemy się do pełnej integracji klientów Pekao z przejętą częścią byłego Idea Banku. Będzie to połączenie infrastruktury technologicznej, ale pracujemy też z klientami - przekazał Wojciech Werochowski.

Ostateczny tzw. weekend migracyjny zaplanowany jest na listopad. Wcześniej byli klienci Idea Banku otrzymają od Pekao specjalny komunikat.

Informacja, która pojawi się w skrzynkach odbiorczych, będzie dotyczył nowej oferty. Wyjaśnione zostaną również zachodzące zmiany technologiczne.

W listopadzie klienci Idea Banku nie będą mogli zalogować się do bankowości

Od grudnia prowadzone są prace mające w listopadzie zaowocować gładkim przejściem klientów z jednego systemu bankowości do drugiego. Po weekendzie migracyjnym w listopadzie wchodząc na swoje konto Idea Banku poprzez przeglądarkę, nie trudno będzie zauważyć zmiany.

Systemy zostaną wyłączone, a byli klienci Idea Banku będą logować się do Pekao. Jeszcze nie jest wiadome, który z weekendów w listopadzie wybrany został jako ten graniczny moment istnienia Idea Banku w Polsce.

Grupa osób, które muszą liczyć się ze zmianami nie jest mała

Według wiadomości przekazywanych przez Wojciecha Werochowskiego wiceprezesa Pekao bank musi zaopiekować się aż 100 tys. klientów Idea Banku.

Do tego dochodzi kwestia nawet około 200 tys. firm oraz przedsiębiorców. Firmy bardzo często wybierały ofertę Idea Banku, więc zadanie stojące przez Pekao nie jest łatwe. Podobnie jest w przypadku osób, które były skuszone wysoko oprocentowanymi lokatami.

Dalsza częśc artykułu pod materiałem wideo.

Nowe umowy podpisywane będą już z Pekao i warunki na pewno będą różnić się od tych, prezentowanych przez Idea Bank.

Czy dotychczasowe umowy zostaną zerwane? Nie, Pekao utrzymuje w mocy umowy kredytowe zawarte jeszcze pod banderą Idea Banku. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku kont firmowych oraz rachunków.

Jak podaje portal money.pl, w drugim przypadku Pekao będzie chciało zachęcić klientów Idea Banku do pozostania w nowych strukturach darmowym korzystaniem z bankomatów za granicami kraju.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: money.pl

Zdjęcie główne: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Tagi: Idea Bank
Powiązane