wtv.pl
Bank Pekao przygotowuje się do dokończenia przejęcia Idea banku

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Pekao przygotowuje się do tzw. weekendu migracyjnego. Klienci Idea Banku muszą przygotować się na zmiany

23 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Zbliża się tzw. weekend migracyjny, gdy klienci Idea Banku ostatecznie trafią pod skrzydła Pekao. Już za kilka dni rozpocznie się tzw. weekend migracyjny. Wiele osób otrzyma komunikaty mówiące o nadchodzących zmianach w kwestii technologicznej.

Pod koniec 2020 roku przekazano informacje, że bank Leszka Czarneckiego: Idea Bank, zostanie przejęty przez Pekao. Powodem takiego stanu rzeczy miał być fakt, iż firma miała być na prostej drodze do upadku.

Zarówno Leszek Czarnecki, jak i prezes Idea Banku Jerzy Pruski nie zgadzali się z decyzją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Nie spowodowało to jednak zmian w ostatecznych postanowieniach.

W ciągu najbliższych miesięcy postawiona zostanie przysłowiowa kropka nad i w kwestii transferu klientów i całych systemów Idea Bank do Pekao.

Klienci Idea Banku otrzymają specjalne komunikaty

Mimo iż samego Idea Banku nie ma już od sześciu miesięcy, to nadal funkcjonują jego systemy IT. Jednocześnie wciąż w jego wnętrzu przypięci są klienci nieistniejącego banku.

Wygrana w Lotto

Poszedł do osiedlowego sklepu i kupił kupon. Teraz jest milionerem

CZYTAJ DALEJ

Wiceprezes Pekao Wojciech Werochowski w rozmowie z portalem money.pl potwierdził, że firma jest przed ostatecznymi krokami względem pozostałości po Idea Banku. - Przygotowujemy się do pełnej integracji klientów Pekao z przejętą częścią byłego Idea Banku. Będzie to połączenie infrastruktury technologicznej, ale pracujemy też z klientami - przekazał Wojciech Werochowski.

Ostateczny tzw. weekend migracyjny zaplanowany jest na listopad. Wcześniej byli klienci Idea Banku otrzymają od Pekao specjalny komunikat.

Informacja, która pojawi się w skrzynkach odbiorczych, będzie dotyczył nowej oferty. Wyjaśnione zostaną również zachodzące zmiany technologiczne.

W listopadzie klienci Idea Banku nie będą mogli zalogować się do bankowości

Od grudnia prowadzone są prace mające w listopadzie zaowocować gładkim przejściem klientów z jednego systemu bankowości do drugiego. Po weekendzie migracyjnym w listopadzie wchodząc na swoje konto Idea Banku poprzez przeglądarkę, nie trudno będzie zauważyć zmiany.

Systemy zostaną wyłączone, a byli klienci Idea Banku będą logować się do Pekao. Jeszcze nie jest wiadome, który z weekendów w listopadzie wybrany został jako ten graniczny moment istnienia Idea Banku w Polsce.

Grupa osób, które muszą liczyć się ze zmianami nie jest mała

Według wiadomości przekazywanych przez Wojciecha Werochowskiego wiceprezesa Pekao bank musi zaopiekować się aż 100 tys. klientów Idea Banku.

Do tego dochodzi kwestia nawet około 200 tys. firm oraz przedsiębiorców. Firmy bardzo często wybierały ofertę Idea Banku, więc zadanie stojące przez Pekao nie jest łatwe. Podobnie jest w przypadku osób, które były skuszone wysoko oprocentowanymi lokatami.

Dalsza częśc artykułu pod materiałem wideo.

Nowe umowy podpisywane będą już z Pekao i warunki na pewno będą różnić się od tych, prezentowanych przez Idea Bank.

Czy dotychczasowe umowy zostaną zerwane? Nie, Pekao utrzymuje w mocy umowy kredytowe zawarte jeszcze pod banderą Idea Banku. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku kont firmowych oraz rachunków.

Jak podaje portal money.pl, w drugim przypadku Pekao będzie chciało zachęcić klientów Idea Banku do pozostania w nowych strukturach darmowym korzystaniem z bankomatów za granicami kraju.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: money.pl

Zdjęcie główne: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Podobne artykuły

Zauważono, że 14. emerytura nie została wyszczególniona przez rząd w planie finansowym przekazanym do instytucji europejskich

Gospodarka

14. emerytura nie będzie wypłacana? Rząd tego nie przewidział?

Czytaj więcej >

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać

Czytaj więcej >

Gospodarka

GIS ostrzega: Wykrycie bakterii Salmonella w partii sezamu łuskanego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Wszystkie sklepy zamknięte w niedziele niehandlowe? PiS szykuje nowelizację ustawy

Czytaj więcej >

Gospodarka

Rząd bierze się za emerytów. Zachęta do dłuższej praca pojawi się w KPO

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Rekordowo wysoka waloryzacja emerytur i świadczenie bez podatku. Emeryci będą mieli się z czego cieszyć?

Czytaj więcej >