wtv.pl > Platforma Obywatelska

Platforma Obywatelska

Platforma Obywatelska to jedna z dwóch, cieszących się największym poparciem partii politycznych w Polsce. W 2017 roku liczyła 40 tys. członków.

sondaż - pis
19.03.2022 09:20 Jest najnowszy sondaż. Na kogo zagłosowaliby Polacy?

Według najnowszego sondażu United Survey Prawo i Sprawiedliwość pozostaje głównym kandydatem do zwycięstwa w najbliższych wyborach parlamentarnych. Kolejne badania coraz wyraźniej obrazują również umocnienie pozycji lidera wśród opozycyjnych ugrupowań.W najnowszym badaniu United Survey, zrealizowanym na zlecenie Wirtualnej Polski, respondentów zapytano, na kogo oddaliby swój głos, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ubiegłą niedzielę.

Poseł przed obuwniczym
19.03.2022 09:18 Nowy Sącz. Poseł Koalicji Obywatelskiej padł na kolana i zaczął modlić się przed sklepem obuwniczym. O co chodzi?

Poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Poncyljusz zrelacjonował na Instagramie nieprawdopodobną sytuację, która miała miejsce przed sklepem obuwniczym w Nowym Sączu. Do polityka podszedł mężczyzna z różańcem - obaj zaczęli się modlić. Obsługa sklepu obuwniczego musiała być w niemałej konsternacji. Paweł Poncyljusz pada na kolana Poseł Koalicji Obywatelskiej zamieścił na Instagramie zaskakujące zdjęcie przedstawiające go w towarzystwie nieznanego mężczyzny. Na fotografii widać jak obaj klęczą na schodach przed sklepem obuwniczym. Zadziwiające zdjęcie zostało wyjaśnione przez polityka w dodanym opisie. Historia miała miejsce na chodniku w Nowym Sączu, gdzie Paweł Poncyljusz przebywał wraz ze znajomymi ze środowiska Koalicji Obywatelskiej. Niespodziewanie do grupy podszedł mężczyzna, który wyjął różaniec i wezwał ich do wspólnej modlitwy. Polityk odpowiedział na zaproszenie. - Pewnie myśli, że się wystraszymy, a ja przyjmuję zaproszenie, klękamy na schodach najbliższego sklepu, odmawiamy modlitwę Ojcze Nasz - napisał poseł. Paweł Poncyljusz wstaje z kolan- Niestety kiedy dochodzimy do fragmentu o odpuszczeniu win ten sam pan wplata do modlitwy Platformę Obywatelską - wyjaśnił polityk. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Paweł Poncyljusz (@poncyljusz.pawel) Jak dodał poseł, dalsza modlitwa była bezcelowa, bo przez mężczyznę przemawiał "Zły", co najprawdopodobniej oznacza diabła, szatana, którego napotkany jegomość miał być wysłannikiem. "Fałszywy prorok", jak określił go Paweł Poncyljusz nie był "natchniony przez Stwórcę", a jego celem była najprawdopodobniej zwyczajna prowokacja, w której w pewnym momencie, poseł zdecydował się przestać brać udział. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:WP: we wtorek w nocy Andrzej Duda dotarł z pierwszą damą do Juraty. Prezydencka para rozpoczęła urlop?Mateusz Morawiecki i Agrounia w Wielkopolsce. Rolnicy wykrzyczeli swoje niezadowolenieEcha słów doradcy Czarnka o "cnotach niewieścich". Marcin Horała zabrał głosŹródło: wtv.pl, instagram.com/poncyljusz.pawel Zdjęcie główne: instagram.com/poncyljusz.pawel

Jedno ze zdjęć minionych Jarmarków Dominikańskich wywołało spore zainteresowanie ze względu na obecność na nim Donalda Tuska
19.03.2022 09:18 Stare zdjęcie Donalda Tuska obiegło sieć. Jako 18-latek sprzedawał swoje rzeczy na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku

Po wielu latach obecności na polskiej scenie politycznej Donald Tusk nadal potrafi ukrywać tajemnicę na swój temat. W sieci pojawiło się archiwalne zdjęcie z Jarmarku św. Dominika w Gdańsku. Na jednym z nich uwagę przykuwa dobrze znana twarz. Nie ulega wątpliwości, że czas mocno dał się we znaki młodzieńczej fryzurze lidera Platformy Obywatelskiej.Przez pewien czas Donald Tusk stronił od mieszania się w polską politykę. Wszystko zmieniło się kiedy ogłosił, że wraca do Platformy Obywatelskiej i ponownie stawi czoło Prawu i Sprawiedliwości z Jarosławem Kaczyńskim na czele.Osoby popierające byłego szefa Rady Europejskiej przeżywają swoją druga młodość. Obecna polityka wygląda tak, jakby ktoś cofnął ją w czasie. Nie można powiedzieć tego samego o wizerunku Donalda Tuska.W sieci pojawiło się zdjęcie, gdzie uwieczniono młodego Donalda Tuska. Wystarczy jedno spojrzenie, by być pewnym, że patrzymy właśnie na lidera PO. Uwagę zwraca jednak jeden szczegół. Trudno go przeoczyć i przejść obok niego obojętnie.

Donald Tusk
19.03.2022 09:12 Jak zagłosuje KO w sprawie przedłużenia stanu wyjątkowego? Okazuje się, że nic nie jest przesądzone

Jak donoszą źródła z kręgu Platformy Obywatelskiej, na które powołuje się Wirtualna Polska, partia nie jest jednomyślna w kwestii głosowania przeciwko przedłużaniu stanu wyjątkowego. Niepokorni posłowie mogą jednak ponieść surowe konsekwencje. Donald Tusk miał narzucić wyjątkową dyscyplinę w sprawie czwartkowego głosowania.

Sejm
19.03.2022 09:11 Najnowszy sondaż pokazał, jak głosowaliby Polacy. Nie ma zaskoczeń?

Nowy sondaż IBRiS nie pokazuje dużych zaskoczeń, prócz tego, że w Sejmie znalazłoby się pięć ugrupowań, a nie cztery, jak zapowiadały inne badania. Słabnie za to mobilizacja wyborców Platformy, a PiS silnie utrzymuje się na przedzie.Badanie powstało na zlecenie "Rzeczypospolitej".

Donald Tusk
19.03.2022 09:11 Skutki urodzin Roberta Mazurka. W Platformie wrze po decyzji Donalda Tuska

W Platformie Obywatelskiej wrze po decyzji Donalda Tuska ws. Borysa Budki i Tomasza Siemoniaka. Wielu członków partii czuje, że takie zachowanie jest niesprawiedliwe. Na samej imprezie pojawiło się bowiem więcej polityków ze środowiska lidera opozycji.Co ciekawe, zaproszenia otrzymać mieli również politycy, którzy nie pojawili się na imprezie - m.in. Grzegorz Schetyna i Rafał Trzaskowski.

Jarosław Kaczyński
19.03.2022 09:11 Poparcie dla PiS rośnie, ale nie na tyle, by zapewnić samodzielne rządy. Czy Jarosław Kaczyński będzie musiał rozważyć skrajne rozwiązania?

Z najnowszego sondażu wynika, że PiS cieszy się największym spośród polskich partii politycznych poparciem. Czy to oznacza jednak samodzielne rządy? Wszystko wskazuje na to, że Kaczyński ma czym się martwić. Czy PiS rozważy sojusz z najbardziej radykalną partią w Sejmie?PiS na górze, ale niepewnie Sondaż Ipsos dla OKO.press i "Gazety Wyborczej" wyraźnie wskazuje na najwyższe spośród polskich partii politycznych poparcie dla PiS wśród Polek i Polaków. Na partię Jarosława Kaczyńskiego oddać chciałoby głos 35 % ankietowanych, co oznacza wzrost o 2 % w porównaniu z kwietniem. Tuż za PiS-em plasuje się Platforma Obywatelska, której bardzo pomógł powrót Donalda Tuska i zapewnił jej 6 %-owy wzrost poparcia do 24 %. Przejęcie pałeczki w PO przez byłego premiera zaszkodziło Szymonowi Hołowni. Polska 2050 zaliczyła spadek o aż 7 punktów procentowych. Na partię zagłosowałoby 15 % ankietowanych. Konfederacja pomoże PiS-owi?Według sondażu Ipsos Lewica może liczyć na poparcie 7 % społeczeństwa, natomiast PSL z 4 punktami procentowymi nie przekroczyłoby progu wyborczego. Ciekawie wynik prezentuje się w przypadku Konfederacji. Na ugrupowanie zdecydowałoby się oddać głos 9 % ankietowanych, co oznacza dwuprocentowy spadek w porównaniu z kwietniem. Czy klub mógłby jednak liczyć na pewne wpływy w Sejmie? Z pewnością tak, jeśli zdecydowałby się wejść w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością. Partia rządząca może rozważać pomysł podjęcia negocjacji z Konfederacją. Zwracając uwagę na konflikty w Zjednoczonej Prawicy i niedawne wyjście z niej Porozumienia Jarosława Gowina, PiS-owi z pewnością przydałoby się 9 %-owe wsparcie. Portal Oko.Press przekonuje, że koalicja ze skrajnie prawicową partią nie wydaje się być jednak "oczywistością" i mogłaby okazać się niewygodna zarówno dla rządzących jak i dla Konfederacji. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Kancelaria Premiera z wyższym budżetem na przyszły rok. Wydatki wzrosną o 214 mln złSondaż IPSOS. Zjednoczona opozycja mocniejsza niż samotny PiS. Nawet wsparcie Konfederacji nie pomożeUrodziny Mazurka. Tusk radzi się teściowej ws. posłów, którzy uczestniczyli w imprezieŹródło: se.pl, wtv.pl

Flickr/European Parliament, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
19.03.2022 09:11 Urodziny Mazurka. Tusk radzi się teściowej ws. posłów, którzy uczestniczyli w imprezie

Donald Tusk skomentował głośną imprezę urodzinową Roberta Mazurka. W trakcie czatu z internautami lider PO był pytany, czy “napiłby się wódeczki” z politykami PiS i jakie będą dalsze losy dwóch wiceprzewodniczących partii, którzy uczestniczyli w zabawie. W tej sprawie konsultował się ze “starą doradczynią”, czyli… swoją teściową.

Wikimedia Commons/Dawid Skalec, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34956213
19.03.2022 09:10 Polityczna śmietanka towarzyska na urodzinach Roberta Mazurka. RMF FM komentuje sprawę

Dziennikarz Robert Mazurek zorganizował urodziny, na których bawili się politycy różnych partii. Wśród gości byli m.in. Michał Dworczyk (PiS), Borys Budka (PO), Tadeusz Cymański (Solidarna Polska), a także Łukasz Szumowski. Rozgłośnia RMF FM, w której Mazurek prowadzi audycję, odniosła się do tej sprawy.

donald tusk - płońsk
19.03.2022 09:10 Pokaz absurdalnych pasków w TVP Info. "Klęska" i "(d)efekt Tuska"

Głównym punktem konwentu krajowego PO było, rzecz jasna, przemówienie Donalda Tuska. Gdy tylko lider Platformy wyszedł na mównicę, TVP Info rozpoczęło istny festiwal pasków uderzających w polityka. Hasła z wolna stają się hitem sieci.W sobotę w Płońsku odbył się konwent krajowy Platformy Obywatelskiej, którego najczęściej komentowaną częścią było wystąpienie przewodniczącego ugrupowania.Przemawiający Donald Tusk przestrzegał m.in. przed wyjściem Polski z Unii Europejskiej. Punktował też szykowane przez Prawo i Sprawiedliwość rozwiązania i niespełnione obietnice.Wystarczyło kilka minut, by Telewizja Polska w charakterystyczny dla siebie sposób zaczęła wieścić polityczną klęskę polityka.

Donald Tusk - UE
19.03.2022 09:08 Tusk odpowiada na słowa polityków PiS ws. UE. "Mam wrażenie, że Polską rządzą nieznośne bachory"

– Znam ich od wielu lat i większość z nich jest przekonana, że UE jest w najlepszym wypadku przykrą koniecznością – mówił na antenie TVN24 Donald Tusk, odnosząc się do ostatnich wypowiedzi członków PiS o Unii Europejskiej. – Polska może przestać być członkiem UE szybciej, niż to się komukolwiek wydaje, właśnie przez to wylatywanie wszystkiego z rąk pisowskiej ekipie – przestrzegał lider PO.Minione dni upłynęły pod znakiem głośnych wypowiedzi członków Prawa i Sprawiedliwości, którzy raz po raz atakowali Brukselę. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapewnił choćby, że Unia powinna być "taka, jaka jest dla nas do przyjęcia".Wspomniał przy tym Brytyjczyków, którzy "pokazali, że dyktatura brukselskiej demokracji im nie odpowiada", po czym "odwrócili się i wyszli". Terlecki zapewnił co prawda, że "my wychodzić nie chcemy". Dodał jednak, że jeśli wszystko "pójdzie tak, jak się zanosi, to musimy szukać drastycznych rozwiązań".O krok dalej poszedł Marek Suski, który wyjaśnił, że tak jak w przeszłości Polska stawiała czoła choćby sowieckiemu okupantowi, tak teraz przeciwstawi się "okupantowi brukselskiemu". Co więcej, zdaniem posła UE wysyła nam namiestników, którzy mają "rzucić nas na kolana, żebyśmy byli może landem niemieckim, a nie dumnym państwem wolnych Polaków".

Jarosław Kaczyński - Sejm (2)
19.03.2022 09:07 Sondaż IBRiS. PiS z wyraźnym wzrostem, traci KO

Zwycięzcą wyborów parlamentarnych, gdyby odbyły się one teraz, byłoby Prawo i Sprawiedliwość – wynika z najnowszego badania IBRiS dla Onetu. PiS zanotował wyraźny wzrost. Traci za to Koalicja Obywatelska.Według najnowszego sondażu IBRiS, przeprowadzonego na zlecenie Onetu, gdyby wybory do Sejmu odbyły się teraz, zwycięstwo świętowałaby partia Jarosława Kaczyńskiego.Chęć zagłosowania na Prawo i Sprawiedliwość wyraziło 36,6 proc. respondentów. PiS zanotował tym samym 3-procentowy wzrost w porównaniu do badania z lipca.

PO
19.03.2022 09:06 Politycy PO nie chcieli odpowiadać na pytania dziennikarza TVP. "Mnie sumienie nie pozwala"

Podczas konferencji, na której przekazano, że członkowie Platformy Obywatelskiej nie poprą wprowadzenia stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią, Radosław Sikorski zdecydował się zlekceważyć pytanie dziennikarza TVP. W jego ślady poszli również Tomasz Siemoniak i Bartłomiej Sienkiewicz. Minister spraw wewnętrznych w rządzie PO pokusił się o ciekawą analogię. PO nie rozmawia z "reżimową telewizją" W piątek odbyła się konferencja prasowa, podczas której wystąpili Radosław Sikorski, Tomasz Siemoniak oraz Bartłomiej Sienkiewicz. Politycy zapowiedzieli plany Platformy Obywatelskiej wobec decyzji o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią. Przedstawiciele poprzedniego obozu władzy zadeklarowali, że partia nie poprze rozporządzenia prezydenta. Politycy zgodnie stwierdzili, że sytuacja nie wymaga podejmowania tak radykalnych kroków. .@TomaszSiemoniak: Po poniedziałkowym posiedzeniu Sejmu spodziewamy się wyłącznie łajania opozycji, krzyków władzy i propagandy. Bezpieczeństwo państwa nie może być przedmiotem partyjnej gry. Wzywamy do dialogu, choć nasza wyciągnięta ręka jest od lat konsekwentnie odrzucana. pic.twitter.com/iTJCnssgJB— PlatformaObywatelska (@Platforma_org) September 3, 2021 Ich zdaniem, decyzje rządu podyktowane są chęcią zamknięciu oczu opinii publicznej na to, co dzieje się na wschodniej granicy i wymierzone są w wolność dziennikarską. Co ciekawe, chwilę później przedstawiciele PO odmówili odpowiedzi na pytanie przedstawiciela mediów. Radosław Sikorski nie chciał rozmawiać z dziennikarzem TVP. Góralskie analogieReporter TVP Info zapytał Radosława Sikorskiego o jego ocenę działań opozycji na granicy z Białorusią. - Wie pan, ja mam problem z odpowiedzią na pańskie pytanie, bo mnie sumienie nie pozwala rozmawiać z reżimowymi mediami - odpowiedział były minister spraw zagranicznych. Przyznał, że "koledzy mogą mieć inne zdanie", ale z krótkiej odpowiedzi Tomasza Siemoniaka wynikało, że nie chce on włączać się do rozmowy. Po drugim pytaniu, dotyczącym działań opozycji na granicy w przyszłości, głos zabrał Bartłomiej Sienkiewicz. - W poniedziałek jako posłowie będziemy o tym dyskutować na sali sejmowej, tak naprawdę dyskutować z rządem (...) Proszę wybaczyć, ale tak trochę mówiąc po góralsku za dwa dni będziemy rozmawiać z gazdą, więc nie ma powodu rozmawiać z juhasem - orzekł minister spraw wewnętrznych w rządzie PO. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTVRządowe Centrum Bezpieczeństwa ogłosiło alert na terenie 2 województw. Chodzi o wprowadzenie stanu wyjątkowegoLitewscy strażnicy graniczni nagrali działania białoruskich funkcjonariuszy. Otoczyli migrantów i wypychają ich tarczamiSejm będzie obradować nad wprowadzeniem stanu wyjątkowego. Znamy już datęźródło: wtv.pl

Donald Tusk - związki partnerskie
19.03.2022 09:05 Tusk zapytany o małżeństwa osób tej samej płci. "Kiedy będę mógł wziąć ślub ze swoim chłopakiem?"

Podczas spotkania z uczestnikami Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie Donald Tusk usłyszał pytanie o termin wprowadzenia w Polsce małżeństw osób tej samej płci. Wypowiedź lidera PO trudno uznać za jednoznaczną.Powracający na krajowe podwórko Donald Tusk spotkał się wczoraj z uczestnikami organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego Campusu Polska Przyszłości. O wystąpieniu obu polityków więcej przeczytasz TUTAJ.Jedno z pytań, które padły w trakcie obszernej dyskusji, zadał aktywista LGBT Linus Lewandowski.– Kiedy będę mógł wziąć ślub z moim chłopakiem? – usłyszeliśmy w trakcie spotkania.

donald tusk - kryzys na granicy
19.03.2022 09:04 Donald Tusk wzywa rząd do rozmów. "Wszyscy jesteśmy zaniepokojeni sytuacją na naszej wschodniej granicy"

Donald Tusk wystosował oficjalny komunikat w sprawie sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, gdzie od ponad dwóch tygodni koczuje grupa kilkudziesięciu uchodźców. Lider PO zaapelował o pomoc "dla tych, którzy cierpią", i zapewnienie bezpieczeństwa granicom. – Musimy zbudować zgodę narodową wokół dwóch podstawowych wymiarów tego kryzysu – ocenił.Korzystając z mediów społecznościowych, Donald Tusk opublikował oficjalne oświadczenie dotyczące liczącej przeszło 30 osób grupy, która od kilkunastu dni koczuje na granicy z Białorusią.– Wszyscy jesteśmy zaniepokojeni sytuacją na naszej wschodniej granicy i ten niepokój jest niestety uzasadniony – rozpoczął były premier.Wspominając "kryzys humanitarny", lider PO ocenił, że niedopuszczalna jest sytuacja, w której "rząd dużego, europejskiego państwa nie jest w stanie zapewnić lekarstwa i kanapki matce z dzieckiem na naszej granicy".

publicystyka (2)
19.03.2022 09:03 [OPINIE]Śpiewak: Campus Polska Przyszłości - czyli jak grupa rekonstrukcyjna Mumii Wolności chce przejąć władzę

O Polsce młodych ma opowiadać między innymi Krzysztof Truskolaski syn prezydenta Białegostoku, którego ojciec uczynił posłem Nowoczesnej a następnie Platformy Obywatelskiej. Jako dziedzic politycznej dynastii Krzysztof Truskolaski jest oczywiście świetnym przykładem tego, że Polska to kraj oferujący szerokie możliwości awansu dla młodych. Przykładem na to, że młodzi mogą osiągnąć sukces jeśli bardzo się postarają jest posłanka Klaudia Jachira. Poprowadzi ona na Campusie spotkanie pod tytułem “Jak ominąć system?”. Na pewno udało się jej ominąć system edukacji. Profesor Matczak znany z tego, że groził swoim przeciwnikom na Twitterze, że będzie się mścił na ich dzieciach, na Campusie ma opowiadać o tym jak mówić prostym językiem o ważnych sprawach. To nie koniec. Matczak będzie jeszcze promował na Campusie najbardziej cringową książkę roku pt. “Jak wychować rapera”. To chyba wielka akcja ocieplania wizerunku sierot po KOD-zie. Kiedyś rap był muzyką buntu, konfliktu pokoleniowego, dzisiaj to muzyka konformizmu i status quo. Tata Maty i jego lans na zdolnym dziecku boleśnie to potwierdza. Warsztat pod tytułem “Teflonowa patowładza” będzie prowadzić Magdalena Adamowicz oskarżona przez prokuraturę o ukrywanie setek tysięcy złotych dochodów. Jak tłumaczyła europosłanka pieniądze dostała od rodziców, którzy przywieźli je z robót w Niemczech. Pieniądze trzymali w gotówce, co wynikało z „traumy przeżytych obozów zagłady”. Jej mąż miał tyle mieszkań, że nie pamiętał nawet wszystkich wpisać do oświadczenia majątkowego. W tym kontekście wyjaśnienia Adamowicz nie są specjalnie wiarygodne. Czy warsztat, który będzie prowadzić Adamowicz będzie polegał na tym jak ukryć dochody przed fiskusem? O tym przekonają się nieliczni dopuszczeni na wydarzenie. Rafał Trzaskowski organizował Campus Polska Przyszłości, gdy był jeszcze niekwestionowanym liderem Platformy Obywatelskiej. Powrót Tuska z Brukseli pokrzyżował jego plany odgrywania pierwszoplanowej roli w obozie anty-PiS. Program Campusu jest więc oknem, które daje możliwość spojrzenia w głąb umysłowości człowieka, który chciał być prezydentem kraju i poprowadzić opozycję do zwycięstwa. Niestety, zamiast nowych pomysłów mamy powrót do skompromitowanego liberalizmu z lat 90-tych. Zjazd grupy rekonstrukcyjnej Unii Wolności nie może się odbywać bez udziału Leszka Balcerowicza. Na Campusie ma odpowiedzieć na pytanie “O co warto się bić?”. Lider polskich neoliberałów znany jest głównie z tego, że od 30 lat pozostaje ekonomicznym analfabetą. W 2015 roku wieszczył, że finanse publiczne przez 500 plus czeka katastrofa na modłę Grecji. Oczywiście nic takiego się nie stało. Jego “reformy” doprowadziły do ruiny milionów ludzi w Polsce. Zawsze gdy Balcerowicz dzierżył ministerialną tekę w rządzie, bezrobocie w Polsce rosło do olbrzymich rozmiarów. Balcerowicz to golem neoliberalizmu. Gdyby nie istniał, polska bieda, oligarchia i korporacje musiałyby go wymyślić. Nikt tak dobrze nie reprezentował interesów bogatych w polskiej polityce przez ostatnie 30 lat. Oczywiście nie mogło go więc zabraknąć na programowym wydarzeniu Trzaskowskiego. Campus Polska Przyszłości to kilka modnych haseł o demokracji i zrównoważonym rozwoju, podlanych niestrawnym sosem polskiego liberalizmu z lat 90-tych. Widać, że Rafał Trzaskowski przespał ostatnie lata i nic nie zrozumiał z tego co się dzieje na świecie. Po 6 latach rządów PiSu lider opozycji proponuje nam wielki powrót do skompromitowanego status quo. Ta propozycja może być atrakcyjna jedynie dla sierot po Unii Wolności i Komitecie Obrony Demokracji. To niestety zła wiadomość dla wszystkich, ktorzy chcieliby wreszcie odsunąć PiS od władzy.Na Campusie będziemy mogli też posłuchać, co do powiedzenia na temat ochrony zdrowia ma marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Grodzki znany jest z tego, że wyrzucił na samozatrudnienie wszystkie pielęgniarki, które pracowały w jego szpitalu. Jeszcze niedawno publicznie bronił tej decyzji, która w jasny sposób łamała prawo pracy. Grodzki popiera usieciowienie systemu ochrony zdrowia, które jest źródłem tysięcy patologii. Na kolejnym panelu możemy podyskutować, jaka powinna być rola państwa. Wśród gości sami liberałowie oraz szefowa organizacji pracodawców Henryka Bochniarz, która od 30 lat skutecznie walczy z państwem i usługami publicznymi. Odpowiedź na pytanie postawione w panelu już znamy. Po pierwsze, co to za nazwa? Dlaczego w czymś co miało być letnią szkołą i platformą wymiany idei musimy odwoływać się do angielskiego słowa, które w dodatku istnieje w języku polskim? Brzmi to pretensjonalnie i głupio. Zupełnie jakby “cool” nazwa miała maskować intelektualną pustkę. W programie Campusu roi się od biznesowych lobbystów i polityków drugiej świeżości. Pierwszym wydarzeniem Campusu jest Plac Myśli Otwartej pt. “Jak miasta radzą sobie z wyzwaniami przyszłości?” W panelu mają wystąpić Aleksandra Dulkiewicz, Rafał Trzaskowski i burmistrz Londynu Sadiq Khan. Dulkiewicz już kiedyś obraziła Khana zwracają się do niego na debacie w Gdańsku tymi słowami: “Weszliśmy do Unii Europejskiej, wcześniej do NATO. Możemy dzisiaj tutaj swobodnie siedzieć i rozmawiać. Mieć gości takich egzotycznych jak wy”. Dulkiewicz wyszła wtedy słoma z butów. Wielu oskarżało ją wtedy o zwykły rasizm. Czy tym razem będzie bardziej się pilnować? Miejmy nadzieję. Jeśli chodzi o wyzwania przyszłości to zarówno Trzaskowski jak i Dulkiewicz na masową skalę pozwalają w swoich miastach na patodeweloperkę, betonozę i wycinkę drzew. Polskie miasta nie tylko nie radzą sobie z wyzwaniami przyszłości, ale sukcesywnie i celowo tę przyszłość niszczą.

wiadomości tvp - sondaż
19.03.2022 09:01 "Wiadomości" TVP pokazały najnowsze sondaże. Seria zwycięstw PiS

W wieczornym wydaniu "Wiadomości" TVP przytoczono nie jeden, nie dwa, a aż trzy dowody na to, że Prawo i Sprawiedliwość cieszy się największym zaufaniem wśród Polaków. Widzom zaprezentowano wyniki sondażu o nader ciekawych wynikach.Zaczęło się standardowo. Na początek przytoczono wyniki badania sondażowego Instytutu Badań Pollster, według którego Prawo i Sprawiedliwość pozostaje partią, na którą najchętniej głosowaliby Polacy. PiS (34 proc. głosów) wyprzedził tym samym Koalicję Obywatelską (26 procent), Polskę 2050 (18 procent) oraz Lewicę i Konfederację (po 8 procent).>

Marek BAZAK/East News
19.03.2022 08:59 PO proponuje dodatek dla wdowców. Do niektórych trafi nawet 650 zł

Dodatek do emerytury to najnowsza propozycja Platformy Obywatelskiej. Ugrupowanie opozycyjne postuluje, aby wdowy i wdowcy dostawali dodatkowe pieniądze od państwa. Do seniorów może trafić nawet 650 zł.

Donald Tusk
19.03.2022 08:57 Donald Tusk podjął decyzję. Będzie parytet płci we władzach PO

Donald Tusk wystąpił na konferencji prasowej w sprawie sytuacji epidemicznej. Z sali nagle padło o zmiany wewnątrzpartyjne. Były premier zapowiada zwiększenie roli kobiet w partii. Ruszyły ogromne przetasowania.Donald Tusk został spytany o zakończenie zmian w zarządzie partii i władz klubu. Dziennikarz dociekał także w sprawie wprowadzenia parytetów na stanowiskach kierowniczych. Już we wrześniu ruszy konwencja partii, na której zwiększony zostanie udział kobiet w partii. - Pierwsze zmiany zostały wprowadzone. Umożliwia ona uzupełnienie władz klubu w taki sposób, że wreszcie będziemy mieli w nim więcej kobiet - deklarował lider Platformy Obywatelskiej.

Wiadomości TVP
19.03.2022 08:56 Politolożka o nagonce "Wiadomości" na Donalda Tuska: "Frontalny atak"

Od czasu powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki "Wiadomości" TVP nie ustają w atakach na lidera PO. Poniedziałkowe wydanie pasma wyznaczyło im jednak zupełnie nowy poziom. "To element walki politycznej, która przed wyborami jeszcze będzie się intensyfikować" – ocenia politolożka prof. Ewa Marciniak.Od 3 lipca i słynnego już "wróciłem", jakie padło z ust Donalda Tuska podczas konwencji PO, "Wiadomości" TVP stale atakują lidera Platformy Obywatelskiej. Używają przy tym różnorakich technik.Od tygodni w głównym pasmie informacyjnym stacji obserwujemy Tuska mówiącego po niemiecku i przypominanie zamierzchłych afer wewnątrz obozu PO.

tusk rzuca wyzwanie kaczyńskiemu
19.03.2022 08:56 Donald Tusk rzuca wyzwanie Kaczyńskiemu. "Wyjdź ze swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz"

W trakcie wystąpienia w Gdańsku Donald Tusk bezpośrednio wezwał Jarosława Kaczyńskiego do wzięcia udziału w debacie. – Jestem do dyspozycji wszędzie, gdzie chcesz – mówił powracający lider PO.Spotkanie Tuska z mieszkańcami Gdańska było pierwszym tak szeroko zakrojonym wydarzeniem, od kiedy w trakcie konwencji PO były premier zapowiedział, że wraca do polskiej polityki.Najszerzej komentowanym fragmentem poniedziałkowego wystąpienia polityka jest, rzecz jasna, otwarte wezwanie Jarosława Kaczyńskiego do debaty.

nie żyje Zbigniew Marcinkowski
19.03.2022 08:56 Nie żyje Zbigniew Marcinkowski. Lider PO w Kielcach miał 67 lat

Zbigniew Marcinkowski nie żyje. Zmarły to uznany kielecki radny, pełniący funkcję szefa PO w stolicy województwa świętokrzyskiego. Odszedł w wieku 67 lat.Informację o śmierci polityka jako pierwszy podał Onet. Doniesienia potwierdziła też choćby członkini partii Marzena Okła-Drewnowicz.

powrót tuska - sondaż
19.03.2022 08:54 Pierwszy sondaż po powrocie Tuska. KO przed Polską 2050 Hołowni

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Koalicja Obywatelska znalazłaby się przed Polską 2050. Sytuację na politycznej scenie po powrocie Donalda Tuska przeanalizowano w sondażu "Puls Opinii" zrealizowanym dla RMF FM.Z badania zrealizowanego przez agencję Opinia24 wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w tym tygodniu, frekwencja mogłaby okazać się rekordowo wysoka.Gotowość do udziału w głosowaniu wyraziło aż 81 proc. uczestników sondażu. Co więcej, 66 proc. respondentów zapewniło, że na pewno poszłoby do urn.

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 08:54 "Dojdzie do strasznych rzeczy przez to, co robicie w Polsce". Tusk ostro o TVP

Spotkanie Donalda Tuska z dziennikarzami. Doszło do ostrej wymiany zdań. Lider Platformy nie udaje sympatii do Telewizji Polskiej. Donald Tusk na dobre powrócił do polskiej polityki. W drodze na spotkanie z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim miał chwilę, by porozmawiać z dziennikarzami. Podczas rozmowy padło pytanie o to, czy ma obawy, że "codzinne szczucie" na niego w publicznej telewizji w końcu "źle się skończy". Nowy lider Platformy nie przebierał w słowach i szczerze odpowiedział, co sądzi o narracji telewizji publicznej:- Tak, jestem o tym przekonany, że się źle skończy. Ja i moja rodzina mamy tego przykłady każdego dnia - powiedział Donald Tusk podczas rozmowy z mediami i zwrócił się do stojącej obok niego dziennikarki TVP Info. - Gratuluję pani inwencji, muszę pani powiedzieć, że pani również będzie moralnie odpowiedzialna za to, co się musi zdarzyć po tym, co robicie w przestrzeni publicznej. To się na pewno zdarzy, już raz żeście na to ciężko zapracowali i dojdzie do strasznych rzeczy przez to, co robicie w Polsce - powiedział lider Platformy. - Ja nie potrafię o tym spokojnie mówić - dodał.Przewodniczący @donaldtusk znów w parlamencie ✌️ Na początek wizyta u marszałka Senatu @profGrodzki.#PoZwycięstwo pic.twitter.com/OOF4c8ZbgL— PlatformaObywatelska (@Platforma_org) July 6, 2021 Jak podaje gazeta.pl podczas spotkania z mediami lider Platformy został zapytany o to, czy podpisał się pod wnioskiem o likwidację TVP Info. - Nie miałem okazji. Ja zresztą uważam, że ludzie potrzebują w Polsce rzetelnej informacji i oczywiście trzeba zrobić wszystko, żeby tego typu zwyrodnienia, jak dzisiaj TVP Info czy Telewizja Publiczna zmieniły zasadniczo swój charakter - powiedział polityk. Warto wiedzieć, że z inicjatywy Rafała Trzaskowskiego powstał projekt ustawy likwidujący opłatę abonametnową oraz stację TVP Info. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:"Wiadomości" TVP nie odpuszczają. Trzeci dzień z rzędu w ten sam sposób mówili o Donaldzie TuskuMaciej Kluczka odszedł z TVN24. Dziennikarz pracował tam od 2017 rokuSanitariusz pod wpływem narkotyków woził martwą pacjentkę, usłyszał zarzuty. Mężczyzna trafił do aresztu Źródło: wtv.pl, wiadomosci.gazeta.pl, onet.pl Zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News

donald tusk konferencja
19.03.2022 08:54 Konferencja Donalda Tuska. Nowy lider PO ostro ocenia PiS

W trakcie niedzielnej konferencji prasowej Donald Tusk ostro ocenił politykę Prawa i Sprawiedliwości. PiS-owi najmocniej oberwało się za działania na arenie międzynarodowej. Zdaniem nowego lidera PO obecnej władzy bliżej jest do putinowskiej Rosji niż do Unii Europejskiej.Na początku konferencji powracający na polskie podwórko Donald Tusk zapewnił, że w przeciwieństwie do jego politycznych rywali postara się być dostępny dla mediów i odpowiadać na pytania ich przedstawicieli.Kolejno w mocno ironiczny sposób ocenił uchwałę PiS w sprawie zapobiegania nepotyzmowi. Partia rządząca zastrzegła bowiem, że przyjęte przez nią zapisy nie dotyczą osób zatrudnionych ze względu na kompetencje, doświadczenie czy w wyniku "nadzwyczajnej sytuacji życiowej".Tusk ocenił, że w praktyce członkowie rodzin polityków PiS nadal będą zatrudniani w państwowych spółkach, o ile partia rządząca będzie "mocno tego chcieć".

donald tusk - powrót
19.03.2022 08:54 Donald Tusk oficjalnie powrócił. "To jest ten dzień"

Donald Tusk wraca do PO. "Dziś, drogi Donaldzie, chcę Ci przekazać stery w Platformie Obywatelskiej. Chcę, żebyś poprowadził nas do zwycięstwa", mówił Borys Budka. Zakończyła się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej.W trakcie zapowiadanej od kilku dni Rady Krajowej PO powrót Donalda Tuska na polską scenę polityczną stał się faktem.Występujący jako pierwszy Borys Budka zapewnił, że Tusk powraca "na jego prośbę i jego zaproszenie".

Donald Tusk
19.03.2022 08:54 Donald Tusk wraca do polskiej polityki. Już jutro zebranie władz PO

Donald Tusk wraca do polskiej polityki. Już 3 lipca odbędzie się specjalne zebranie wewnątrz PO. Borys Budka wszystko potwierdził. Podczas piątkowej konferencji prasowej wyjaśnił, na co należy się przygotować.Budka nie wskazał, czy ustąpi z funkcji przewodniczącego partii. Poinformował jednak, że powrót Donalda Tuska oznacza same dobre scenariusze.Parlamentarzysta przypomniał o zapisach statutu partii, które wyznaczają kadencję przewodniczącego przynajmniej na 2 lata.

donald tusk - PO
19.03.2022 08:54 Powrót Donalda Tuska wydaje się przesądzony. Zmiany już w sobotę?

Zakończyły się rozmowy między Donaldem Tuskiem, Rafałem Trzaskowskim a Borysem Budką. Jako możliwy termin ogłoszenia zmian PO zapowiedziała już sobotę. Powrót Tuska wydaje się przesądzony.Spodziewany powrót byłego szefa rządu Platformy Obywatelskiej na polską scenę polityczną zdominował narrację w trakcie minionych tygodni, przyćmiewając utratę większości w Sejmie przez PiS czy przeciągający się wybór nowego RPO.Zmiany personalne na szczycie PO wydają się przesądzone. Przedstawiciele partii już jutro zbiorą się na radzie krajowej.

  • 1
  • 2