wtv.pl > Polityka > Politolożka o nagonce "Wiadomości" na Donalda Tuska: "Frontalny atak"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:56

Politolożka o nagonce "Wiadomości" na Donalda Tuska: "Frontalny atak"

Wiadomości TVP
Screen z "Wiadomości" TVP 19.07.21 (wiadomosci.tvp.pl)

Od czasu powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki "Wiadomości" TVP nie ustają w atakach na lidera PO. Poniedziałkowe wydanie pasma wyznaczyło im jednak zupełnie nowy poziom. "To element walki politycznej, która przed wyborami jeszcze będzie się intensyfikować" – ocenia politolożka prof. Ewa Marciniak.

Od 3 lipca i słynnego już "wróciłem", jakie padło z ust Donalda Tuska podczas konwencji PO, "Wiadomości" TVP stale atakują lidera Platformy Obywatelskiej. Używają przy tym różnorakich technik.

Od tygodni w głównym pasmie informacyjnym stacji obserwujemy Tuska mówiącego po niemiecku i przypominanie zamierzchłych afer wewnątrz obozu PO.

Nieustające ataki "Wiadomości" TVP

Swoisty rekord ustanowiono w poniedziałek, gdy powielane do znudzenia słowa "für Deutschland" ("dla Niemiec") w ciągu zaledwie kilkuminutowego materiału zaprezentowano aż czterokrotnie. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

W wieczornym wydaniu "Wiadomości" TVP inne kwestie po niemiecku Tusk wypowiadał jeszcze aż trzy razy. Przy okazji pokazywano go u boku Angeli Merkel i sugerowano, że powrócił na polskie podwórko tylko dlatego, że nie mógł znaleźć sobie kolejnej atrakcyjnej funkcji w Brukseli.

Tego, że w poniedziałek przekroczono kolejną granicę, dowodzić może stanowisko Jana Strzeżka, wicerzecznika Porozumienia Jarosława Gowina, koalicjanta Prawa i Sprawiedliwości wewnątrz Zjednoczonej Prawicy.

Ekspertka: Materiałów będzie więcej

O ataki "Wiadomości" na Donalda Tuska zapytano goszczącą w programie "Newsroom WP" politolożkę prof. Ewę Marciniak.

Wczorajsze wydanie ekspertka określiła mianem "dyskredytacji ideowej i personalnej Tuska na miarę aktualnego formatu »Wiadomości« w TVP".

Prof. Marciniak przyznała, że nie jest zaskoczona podobnymi zabiegami. – Czytam paski i oglądam "Wiadomości" – zapewniła, dodając, że po wystąpieniu byłego premiera w Gdańsku należało spodziewać się "frontalnego ataku" ze strony telewizji Jacka Kurskiego.

Według politolożki podobne ataki będą przybierać na sile, jako że obecnie pełnią one role elementu walki politycznej.

Ekspertka podkreśliła, że przed wyborami działania Telewizji Polskiej będą się intensyfikować.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, WP Zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News