wtv.pl > TV > "Wiadomości" TVP pokazały najnowsze sondaże. Seria zwycięstw PiS
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:01

"Wiadomości" TVP pokazały najnowsze sondaże. Seria zwycięstw PiS

wiadomości tvp - sondaż
Screen z "Wiadomości" TVP

W wieczornym wydaniu "Wiadomości" TVP przytoczono nie jeden, nie dwa, a aż trzy dowody na to, że Prawo i Sprawiedliwość cieszy się największym zaufaniem wśród Polaków. Widzom zaprezentowano wyniki sondażu o nader ciekawych wynikach.

Zaczęło się standardowo. Na początek przytoczono wyniki badania sondażowego Instytutu Badań Pollster, według którego Prawo i Sprawiedliwość pozostaje partią, na którą najchętniej głosowaliby Polacy.

PiS (34 proc. głosów) wyprzedził tym samym Koalicję Obywatelską (26 procent), Polskę 2050 (18 procent) oraz Lewicę i Konfederację (po 8 procent).

>

PiS najlepiej rozumie "zwykłego obywatela"

Rewelacją była jednak druga część badania. Respondentów zapytano bowiem, "która partia najlepiej rozumie zwykłego obywatela".

Liderem zestawienia została partia rządząca, przy okazji z kilkukrotnie lepszym wynikiem od większości przeciwników.

PiS wskazało 38 procent pytanych. Na podium ponownie znaleźli się KO i partia Szymona Hołowni (odpowiednio 21 i 20 procent). Kolejne miejsca raz jeszcze przypadły Lewicy i Konfederacji.

Definicji wspomnianego "zwykłego obywatela" w "Wiadomościach" TVP nie zaprezentowano.

>

PiS dotrzymuje obietnic

To nie koniec. Pollster zapytał też o partię "najbardziej wiarygodną w spełnianiu obietnic wyborczych". Raz jeszcze wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Tym razem prawdziwie deklasując jednak konkurencję. PiS wskazała blisko połowa respondentów (46 procent). KO i Polska 2050 nie przekroczyły tymczasem 20 procent.

>

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: Screen z "Wiadomości" TVP