wtv.pl > Polityka > Stare zdjęcie Donalda Tuska obiegło sieć. Jako 18-latek sprzedawał swoje rzeczy na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:18

Stare zdjęcie Donalda Tuska obiegło sieć. Jako 18-latek sprzedawał swoje rzeczy na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku

Jedno ze zdjęć minionych Jarmarków Dominikańskich wywołało spore zainteresowanie ze względu na obecność na nim Donalda Tuska
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, Twitter.com @Borawski

Po wielu latach obecności na polskiej scenie politycznej Donald Tusk nadal potrafi ukrywać tajemnicę na swój temat. W sieci pojawiło się archiwalne zdjęcie z Jarmarku św. Dominika w Gdańsku. Na jednym z nich uwagę przykuwa dobrze znana twarz. Nie ulega wątpliwości, że czas mocno dał się we znaki młodzieńczej fryzurze lidera Platformy Obywatelskiej.

Przez pewien czas Donald Tusk stronił od mieszania się w polską politykę. Wszystko zmieniło się kiedy ogłosił, że wraca do Platformy Obywatelskiej i ponownie stawi czoło Prawu i Sprawiedliwości z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Osoby popierające byłego szefa Rady Europejskiej przeżywają swoją druga młodość. Obecna polityka wygląda tak, jakby ktoś cofnął ją w czasie. Nie można powiedzieć tego samego o wizerunku Donalda Tuska.

W sieci pojawiło się zdjęcie, gdzie uwieczniono młodego Donalda Tuska. Wystarczy jedno spojrzenie, by być pewnym, że patrzymy właśnie na lidera PO. Uwagę zwraca jednak jeden szczegół. Trudno go przeoczyć i przejść obok niego obojętnie.

Stare zdjęcie Donalda Tuska hitem sieci

Okazuje się, że zanim Donald Tusk na dobre związał się z polityką, nie stronił od innych zajęć. Dowodzi tego zdjęcie z albumu dokumentującego Jarmark św. Dominika w Gdańsku w 1975 roku.

Donald Tusk miał wtedy 18 lat. Fotograf Zbigniew Kosycarz zrobił zdjęcie grupie młodych osób, które starały się przekonać przechodniów do kupna wystawionych przez siebie na jarmarku rzeczy.

Wśród grupy młodzieży siedzi młody mężczyzna, który jeszcze nie ma świadomości, iż w przyszłości mocno wpłynie na wygląd Polski. Młody Donald Tusk mocno odznacza się na tle swoich znajomych.

Burza włosów i rozpięta koszula

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Elementem, który najbardziej przyciąga wzrok, jest bujna czupryna Donalda Tuska. Obecnie polityk zdecydował się na nieco bardziej stonowaną fryzurę, podkreślającą dojrzałość oraz powagę.

Wiele osób komentujących fotografię z Jarmarku św. Dominika w 1975 roku podkreśla, że w tym okresie oni sami również pochwalić mogą się zdjęciami z identycznymi fryzurami.

Innym szczegółem zwracającym uwagę jest frywolność i pewność siebie przyszłego polityka. Siedzi on na małym, odwróconym krzesełku. Koszula w paski jest rozpięta i eksponuje nagi tors, a 18-letni Donald Tusk patrzy wprost w oko kamery Zbigniewa Kosycarza.

Zdjęciem lidera PO podzielił się wiceprezydent Gdańska, Piotr Borawski. Polityk zasila szeregi partii Donalda Tuska.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, twitter.com/@Borawski Źródło zdjęcia głównego: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, Twitter.com @Borawski