wtv.pl > Polityka > Powrót Donalda Tuska wydaje się przesądzony. Zmiany już w sobotę?
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:54

Powrót Donalda Tuska wydaje się przesądzony. Zmiany już w sobotę?

donald tusk - PO
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zakończyły się rozmowy między Donaldem Tuskiem, Rafałem Trzaskowskim a Borysem Budką. Jako możliwy termin ogłoszenia zmian PO zapowiedziała już sobotę. Powrót Tuska wydaje się przesądzony.

Spodziewany powrót byłego szefa rządu Platformy Obywatelskiej na polską scenę polityczną zdominował narrację w trakcie minionych tygodni, przyćmiewając utratę większości w Sejmie przez PiS czy przeciągający się wybór nowego RPO.

Zmiany personalne na szczycie PO wydają się przesądzone. Przedstawiciele partii już jutro zbiorą się na radzie krajowej.

Donald Tusk powraca

Na początku bieżącego tygodnia atmosferę podgrzały co prawda wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego, który zapowiedział walkę o fotel prezesa ugrupowania.

Spotkanie Tuska, Budki i Trzaskowskiego miało pomóc w ustaleniu, jak będzie przebiegać strefa wpływów wewnątrz nowego kierownictwa Platformy. Rozmowy trwają od czwartku.

Według doniesień "Gazety Wyborczej" do powszechnych wyborów na przewodniczącego PO dojdzie już wkrótce. O stanowisko w teorii ubiegać może się każdy. Rozmówcy dziennika wewnątrz partii potwierdzają jednak szykowanie się na "ponowną koronację króla".

Informacje o rychłym powrocie Tuska na krajowe podwórko potwierdzają rewelacje "GW", według których Borys Budka ustąpi miejsca byłemu przewodniczącemu Rady Europejskiej już 3 lipca.

Członkowie Platformy mieli ponadto zapewniać, że między Tuskiem a Trzaskowskim "nie ma istotnych napięć". Rzecz wydaje się tym samym przesądzona.

"Bądźcie z nami. Warto"

Atmosferę podgrzewają nie tylko medialne doniesienia, których z dnia na dzień przebywa. Oczekiwanie podsycają też sami przedstawiciele PO.

Bądźcie z nami w sobotę o 10:00 – czytamy na Twitterze. – Szczerze? Warto – zapewniają członkowie ugrupowania pozostającego głównym rywalem Prawa i Sprawiedliwości na politycznej scenie.

Na powrót Donalda Tuska na fotel lidera Platformy najwyraźniej czekają też wyborcy formacji.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl, wyborcza.pl, Twitter zdjęcie główne: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Powiązane