wtv.pl > Paweł Kukiz

Paweł Kukiz

Polski polityk i muzyk.

Paweł Kukiz zażądał od TVN24 przeprosin
10.11.2022 19:25 Problemy Pawła Kukiza po głosowaniu "lex TVN". "Hejt mam znacznie większy niż Paweł Adamowicz"

Paweł Kukiz porównał swoją sytuację do nagonki na Pawła Adamowicza. - TVN, który tak bardzo śmierć Adamowicza przeżywał, ten hejt podkręcają - powiedział polityk. Dodał, że odwołał swoje wywiady, a od TVN24 zażądał przeprosin za opublikowany na jego temat news.Od środy w centrum zainteresowania znajduje się nieoczywisty sojusznik PiS, Paweł Kukiz. Polityk wprost mówi o hejcie, który się na niego wylał.- Ogólnie to hejt od „piewców miłości i tolerancji” mam znacznie większy, niż Paweł Adamowicz - zadeklarował Paweł Kukiz w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

Paweł Kukiz zostanie dziadkiem
19.03.2022 09:20 Paweł Kukiz zostanie dziadkiem. Wiadomo, jaka będzie płeć dziecka

Ostatni okres czasu jest z pewnością wyjątkowo korzystny dla Pawła Kukiza. Na początku nawiązał współpracę z rządem, a teraz spodziewa się przyjścia na świat wnuka. Dziecko urodzić ma jego najstarsza córka. Już wkrótce Paweł Kukiz będzie mógł się sprawdzić w roli dziadka. Paweł Kukiz zostanie dziadkiem! To wspaniały moment w życiu Pawła Kukiza. Polityk i dawny gwiazdor rocka już wkrótce zostanie dziadkiem. Media obiegła informacja o tym, że jego najstarsza córka Julia jest w ciąży i wkrótce urodzi chłopca. Na swoim Instagramie Julia Kukiz zamieściła fotografię, na której podziwiać możemy ją z ciążowym brzuszkiem. Córka artysty wygląda na bardzo szczęśliwą. Ani ze mnie modelka, ani (z częstotliwością wrzucania prywatnych fot) raczej nie aspiruję do bycia insta-mamą - napisała w swoich mediach społecznościowych - Ale, że mam fajne zdjęcia i ostatnie dni w tym naprawdę CUDOWNYM stanie, to chcę się podzielić tym pięknym momentem - dodała. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Julia Kukiz (@juliakukiz) Pełen radości jest również przyszły dziadek chłopca, Paweł Kukiz. W rozmowie z "Super Expressem" polityk przyznał, że dziś o wiele bardziej niż kiedyś czuje powołanie do wychowywania dziecka.Euforia Kukiza - Bardziej się cieszę teraz, niż gdy dowiedziałem się, że zostanę ojcem - przyznał Paweł Kukiz w rozmowie z dziennikiem - Chyba dopiero teraz budzą się we mnie prawdziwe ojcowskie instynkty i mogę powiedzieć, że dojrzałem do roli ojca. Muzyk przyznał, że w czasie robienia porządków przy domu zbiera patyki i fragmenty gałęzi, które mogłyby posłużyć jego przyszłemu wnukowi do zabaw. Wychodzi również z przekonania, że jego działalność w polityce przyczyni się do tego, by dziecko żyło w lepszym państwie. - Mam nadzieję, że do czasu jak dziecko dorośnie, uda mi się wprowadzić wszystkie zmiany ustrojowe, żeby mogło ono żyć w prawdziwie demokratycznym państwie - stwierdził Kukiz - Żeby później, broń Boże, nie musiało babrać się w polityce - dodał. W ostatnim czasie Paweł Kukiz nawiązał współpracę programową z Prawem i Sprawiedliwością, które zaoferowało mu pomoc w spełnieniu wszystkich sugerowanych przez polityka postulatów. - Widać, że prezes dotrzymuje słowa - cieszył się w rozmowie z PAP polityk. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Źródło: se.pl, instagram.com, onet.plArtykuły polecane przez redakcję WTV:Kukiz spotkał się z Kaczyńskim. Ujawnia, jakim jest człowiekiemPoseł Pawła Kukiza wie, jak odbudować TVP. Dostaliśmy konkretne rozwiązaniaJacek Kurski właśnie został ojcem. Joanna Kurska urodziła

Paweł Kukiz postawił PiS ultimatum
19.03.2022 09:14 Ultimatum Pawła Kukiza dla PiS. Brak uchwalenia ustawy antykorupcyjnej na najbliższym posiedzeniu to brak głosów Kukiz'15 w czasie głosowań

Deklaracja Pawła Kukiza stawia pod znakiem zapytania dalsze jednomyślne głosowanie PiS i Kukiz'15. - Jeśli na najbliższym posiedzeniu Sejmu nie będzie uchwalona nasza ustawa antykorupcyjna, to nie będziemy głosować tak jak Prawo i Sprawiedliwość - przekazał polityk. Zdradził również swoje przewidywania dotyczące kolejnego kroku koalicjanta.Jasne stanowisko Pawła Kukiza dotyczące ewentualnej współpracy jego ruchu z Prawem i Sprawiedliwością. Partia Jarosława Kaczyńskiego otrzymała od niego ultimatum. Na szali znalazło się poparcie partii rządzącej w kolejnych głosowaniach.Brak wywiązania się przez PiS z umowy na najbliższym posiedzeniu sprawi, że Paweł Kukiz nie będzie głosował zgodnie ze swoimi zobowiązaniami. Posiedzenie Sejmu zaplanowane jest na 15-17 września i odbędzie się na nim istotne głosowanie, gdzie poparcie Kukiz'15 może być dla Jarosława Kaczyńskiego niezbędne.

Paweł Kukiz
19.03.2022 09:13 Paweł Kukiz przedstawił Donaldowi Tuskowi propozycję. Chodzi o związki partnerskie

Paweł Kukiz przedstawił Donaldowi Tuskowi pewną propozycję. Stwierdził, że sam pomoże w jej przeprowadzeniu i zagłosuje zgodnie z wolą Polaków. Chodzi o referendum ws. związków partnerskich. Chodzi o rozmowę Donalda Tuska z Campusu Polska Przyszłości, w czasie którego padło pytanie: "Kiedy będę mógł wziąć ślub ze swoim chłopakiem?".

Ryszard Terlecki szczerze o rekonstrukcji rządu i przyszłości Jarosława Kaczyńskiego
19.03.2022 09:09 Kukiz w koalicji z PiS? Terlecki: Będziemy o tym rozmawiać

W trakcie środowych obrad Sejm ma zająć się m.in. projektem "ustawy antykorupcyjnej", jednym z głównych postulatów Kukiz'15. Lider ugrupowania ma tym samym mówić "sprawdzam" PiS-owi. – Zobaczymy, czy dochowają umowy – mówi Paweł Kukiz.Jeszcze dziś proponowany przez Kukiz'15 projekt ustawy antykorupcyjnej ma być przedmiotem obrad posłów. Rozwiązanie było jednym z głównych warunków Pawła Kukiza, postawionym Prawu i Sprawiedliwości przed podpisaniem majowego porozumienia.Projekt zakłada choćby zakaz łączenia zajmowania stanowisk w spółkach Skarbu Państwa z pozycją posła, wójta, burmistrza czy prezydenta miasta, a także dożywotni zakaz piastowania stanowisk związanych z publicznymi środkami dla osób skazanych za korupcję.

Paweł Kukiz - Gość Wydarzeń
19.03.2022 09:07 Paweł Kukiz w Polsacie: Wskażcie mi, za co się "sprzedałem"

Występujący w "Gościu Wydarzeń" Paweł Kukiz komentował krytykę po głosowaniu nad "lex TVN", według której polityk "sprzedał się" partii rządzącej. – Nie wziąłem żadnego stanowiska czy spółki – zapewniał lider Kukiz'15. Po chwili górę wzięły emocje.11 sierpnia parlamentarzyści zajmowali się ustawą "lex TVN". Przypomnijmy, że po przegranym przez PiS głosowaniu nad odroczeniem obrad marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządziła jego reasumpcję.Członkowie Kukiz'15 zagłosowali wówczas razem z Prawem i Sprawiedliwością, a projekt został przyjęty przez Sejm. Po wszystkim Paweł Kukiz zapewniał, że za pierwszym razem popełnił błąd.

Paweł Kukiz - Mazurek
19.03.2022 09:07 Awantura u Mazurka. Kukiz: Jakim prawem pan sugeruje, że ja kłamię?

– Pomyliłem się. Siedzę w ostatnim rzędzie w tym Sejmie, był harmider – przekonywał na antenie RMF FM Paweł Kukiz, wspominając głosowanie nad "lex TVN". – Jak wyjmę ten aparat słuchowy, to nie bardzo słyszę, co pan do mnie mówi, rozumie pan? – mówił wyraźnie zdenerwowany lider Kukiz'15.W trakcie obrad dotyczących lex TVN Prawo i Sprawiedliwość przegrało głosowanie w sprawie odroczenia obrad do września. Po zarządzonej przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek reasumpcji posłowie Kukiz'15 zagłosowali wraz z partią rządzącą, co finalnie doprowadziło do przegłosowania ustawy.Po fakcie Paweł Kukiz przekonywał, że w trakcie pierwszego głosowania popełnił błąd. Temat powrócił podczas rozmowy lidera Kukiz'15 z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM.

Paweł Kukiz krytykuje TVN24
19.03.2022 09:03 Paweł Kukiz ironicznie skomentował słowa Grzegorza Kajdanowicza. Przypomina, że u Moniki Olejnik nazwano go "durniem"

- Głowa do góry, panie Kajdanowicz! Nikt nie jest doskonały - napisał na Twitterze Paweł Kukiz po przeprosinach rozmawiającego z Władysławem Frasyniukiem w niedzielę Grzegorza Kajdanowicza. Komentarz lidera Kukiz'15 jest jednak kolejnym nieprzychylnym wytknięciem wobec dziennikarzy TVN24. Dostało się Monice Olejnik.Nie milknie dyskusja na temat słów Władysława Frasyniuka, który stwierdził na antenie TVN24, że żołnierze będący na polsko-białoruskiej granicy to "śmiecie". - Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie, plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice, albo dziadkowie - grzmiał opozyjonista z czasów PRL w niedzielę.Na celowniku znalazł się również prowadzący rozmowę Grzegorz Kajdanowicz. Dziennikarzowi zarzuca się brak reakcji na poniżające słowa. Prowadzący rozmowę w TVN24 częściowo przyznał się do błędu.

Piotr Molecki/East News
19.03.2022 09:01 Pierwszy komentarz Pawła Kukiza po głosowaniu ws. lex TVN. Domaga się przeprosin

Paweł Kukiz znalazł się na ustach całej Polski za sprawą kontrowersyjnego głosowania ws. ustawy lex TVN. Media i opozycja zarzuciły mu korupcję polityczną. Po prawie tygodniu milczenia działacz postanowił uciąć doniesienia w tej sprawie i wszystkiemu zaprzeczył. Od dziennikarzy, którzy mówią o “dealu”, domaga się przeprosin.

Giertych - Kukiz
19.03.2022 09:01 Roman Giertych przeprosił Kukiza i ostrzegł go przed Kaczyńskim. "To Pana zniszczy do końca"

Roman Giertych wystosował list do Pawła Kukiza. Były wicepremier przeprosił polityka po nazwaniu go "szm***ą" w związku z głosowaniem nad "Lex TVN". Jednocześnie przestrzegł go przed współpracą z Jarosławem Kaczyńskim. Po ubiegłotygodniowym głosowaniu nad ustawą "Lex TVN", wygranej przez PiS m.in. za sprawą głosów frakcji Pawła Kukiza, Roman Giertych w ostrych słowach skomentował ruch lidera Kukiz'15.#szmatakukiz— Roman Giertych (@GiertychRoman) August 11, 2021 Korzystając z Facebooka, adwokat przeprosił posła. Jak zaznaczył, istotą wpisu było nawiązanie do słów Kukiza, który przed laty zapewniał, że nie zajmie się polityką.Giertych zaznaczył: – Bardzo ostro krytykuję to, co Pan zrobił, lecz nie było moim celem Pana obrazić.

Paweł Kukiz
19.03.2022 09:00 TVP broni Kukiza po głosowaniu za "lex TVN". W odpowiedzi na obelgi zaatakowały Donalda Tuska

"Wiadomości" TVP wzięły w obronę Kukiza po sprawie z "lex TVN". W materiale skupiono się również na protestach po głosowaniu oraz ponownie zaatakowano Donalda Tuska. - Wyzywają, opluwają, atakują - rozpoczął materiał jego autor.

Magdalena Adamowicz do Pawła Kukiza
19.03.2022 09:00 Żona Pawła Adamowicza zabrała głos ws. porównań Pawła Kukiza do jej zmarłego męża. Zaapelowała również do hejterów

Żona zmarłego prezydenta Gdańska, Magdalena Adamowicz, odniosła się do wywiadu, jakiego Paweł Kukiz udzielił portalowi Wirtualnemedia.pl, gdzie porównywał hejt, jakiego padł ofiarą do tego, z którym spotkał się niegdyś Paweł Adamowicz. We wpisie Magdaleny Adamowicz nie brakowało również apelu do samych hejterów. Paweł Kukiz atakowany Magdalena Adamowicz postanowiła skomentować w mediach społecznościowych krótki wywiad, jakiego Paweł Kukiz udzielił portalowi Wirtualnemedia.pl W rozmowie z serwisem, lider Kukiz 15 skarżył się na hejt, którego padł ofiarą. W piątek w Sejmie ważyły się losy ustawy o radiofonii i telewizji, tzw. lex TVN. Choć początkowo posłowie odroczyli głosowanie, po reasumpcji dzięki pomocy Pawła Kukiza udało się przeforsować kontrowersyjną uchwałę. W związku z zaistniałą sytuacją część opinii publicznej zawiodła się na liderze Kukiz 15, a w Internecie nie brakowało gorzkich słów, również tych najbardziej brutalnych, na jego temat. W wywiadzie Paweł Kukiz twierdzi, że padł ofiarą ataków hejterskich, których intensywność porównywał do tych, które wymierzone były niegdyś w zmarłego prezydenta Gdańska. - Hejt od "piewców miłości i tolerancji" mam większy niż Paweł Adamowicz - powiedział polityk. Magdalena Adamowicz odpowiada Na słowa Pawła Kukiza postanowiła odpowiedzieć żona prezydenta Adamowicza. W mediach społecznościowych zamieściła wpis, w którym zwraca się bezpośrednio do lidera Kukiz 15. - Panie Kukiz, niech Pan nie wyciera sobie gęby moim mężem, bo stoi Pan teraz tam, gdzie stali i stoją inspiratorzy Jego morderstwa - napisała. Następnie Magdalena Adamowicz zwróciła się do hejterów, którzy atakują polityka już od kilku dni. - Ale mimo to, z całego serca PROSZĘ WSZYSTKICH: DOŚĆ! - zaapelowała żona Pawła Adamowicza - Siły zbierajmy na walkę o Polskę, nie traćmy ich na hejt - dodała. Panie Kukiz, niech Pan nie wyciera sobie gęby moim mężem, bo stoi Pan teraz tam, gdzie stali i stoją inspiratorzy Jego morderstwa.Ale mimo to, z całego serca PROSZĘ WSZYSTKICH: DOŚĆ!Siły zbierajmy na walkę o Polskę, nie traćmy ich na hejt ❤️🇵🇱 https://t.co/ke7pFv4Y9T— Magdalena Adamowicz (@Adamowicz_Magda) August 13, 2021 Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Reasumpcja głosowania w Sejmie. KO i Lewica zawiadamiają prokuraturęMateusz Morawiecki z zarzutami o podwójne głosowanie. CIR tłumaczyPaweł Kukiz usunął wpis broniący lex TVN. “Śpiewałeś o wolności, a sam ją niszczysz”źródło: wtv.pl, twitter.com, wirtualnemedia.pl zdjęcie główne: Jan Bielecki/East News, Andrzej Iwanczuk/Reporter

Piotr Molecki/East News
19.03.2022 09:00 Paweł Kukiz usunął wpis broniący lex TVN. “Śpiewałeś o wolności, a sam ją niszczysz”

Paweł Kukiz stara się zacierać ślady po wczorajszym burzliwym posiedzeniu Sejmu, na którym posłowie przegłosowali ustawę lex TVN. W internecie zamieścił wpis, w którym bronił projektu, ale niedługo później go usunął. Internauci deklarują, że nie zapomną zachowania polityka, które nosi znamiona “wstydu i hańby”.

Paweł Kukiz u Olejnik
19.03.2022 08:55 Spięcie w programie Moniki Olejnik. Dziennikarka była oburzona słowami Pawła Kukiza

Kłótnia w programie Moniki Olejnik. Dziennikarka zarzuciła Pawłowi Kukizowi bagatelizowanie afer mających miejsce w czasach rządów PiS. Poseł odpierał, że te, które odbyły się za kadencji PO były równie szkodliwe. Kukiz i Olejnik wykłócali się o wagę poszczególnych afer politycznych. Kukiz u OlejnikGościem "Kropki nad i" Moniki Olejnik był poseł Paweł Kukiz, który w ostatnim czasie nawiązał współpracę z Prawem i Sprawiedliwością. Na początku programu nic nie wskazywało na to, że już wkrótce dojdzie do burzy. Zarówno gospodyni jak i gość zwracali się do siebie wzajemnie z szacunkiem i uznaniem. Wszystko zmieniło się wówczas, gdy Monika Olejnik zapytała Kukiza, czy rozważa pomysł kandydowania w przyszłości z list Prawa i Sprawiedliwości. Poseł odpowiedział, że zależy to od tego, czy partia wywiąże się z zawartej z nim umowy. - Więc nie przeszkadzają panu te wszystkie afery? - dopytywała dziennikarka. Która afera jest ważniejsza?Paweł Kukiz odpowiedział, że przeszkadzają mu afery w czasach rządów PiS, ale podobne miały miejsce wówczas, gdy u władzy była Platforma Obywatelska. Na dowód powołał się na aferę podsłuchową. - Ale co pan porównuje? - oburzyła się Monika Olejnik - To, że politycy sobie poplotkowali u Sowy do afer finansowych PiS? - pytała. Kukiz był bardzo poruszony tym, że dziennikarka zbagatelizowała polityczną awanturę dotyczącą taśm nagranych w restauracji Sowa&Przyjaciele. W późniejszej części rozmowy poruszony został temat zmian w edukacji wprowadzanych przez Przemysława Czarnka. Kukiz stwierdził, że Olejnik jest krótkowzroczna w kwestii reform edukacyjnych.Dziennikarka broniła się tezą, że zanim Paweł Kukiz osiągnie swój cel polityczny, pokolenie dzieci będzie miało "wyprane mózgi". - Jedno pokolenie być może będzie miało wyprany mozg, ale kolejne już nie - odparł poseł. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:OKO.press: Jarosław Kaczyński na konwencie sprawozdawczo-wyborczym mówił o „środkach przymusu” w kwestii obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów„Po raz ostatni staję na czele Prawa i Sprawiedliwości”. Jarosław Kaczyński wybrany prezesem PiSŹródło: wprost.pl, wtv.plZdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

paweł kukiz w sejmie
19.03.2022 08:51 Kukiz: "Będę głosował tak, jak sobie PiS zażyczy". Wiadomo już, w jakich kwestiach się dogadali

Już w poniedziałek lider Kukiz'15 i Jarosław Kaczyński zaprezentują szczegóły umowy programowej zawartej między partiami. – Jeżeli będą realizowane moje postulaty, będę głosował tak, jak sobie PiS zażyczy – przekazał w RMF FM Paweł Kukiz.W maju dość nieoczekiwanie media obiegła wiadomość o współpracy między Prawem i Sprawiedliwością a Kukiz'15. Obie formacje podpisały umowę programową.O szczegóły zapisów, które mają zostać przedstawione w trakcie zapowiedzianej na poniedziałek konferencji prasowej, Pawła Kukiza pytał prowadzący rozmowę na antenie RMF FM Krzysztof Ziemiec.

Paweł Kukiz
19.03.2022 08:51 Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz ustalili termin wspólnego wystąpienia w Sejmie. Będą propozycje kolejnych projektów?

Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński się dogadali? Anita Czerwińska, rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, poinformowała na swoim Twitterze, że niedługo dojdzie do wspólnego wystąpienia obu polityków. Prezentacja nastąpi w poniedziałek w Sejmie. Wcześniej w Sejmie pojawił się wspólny projekt Kukiz'15 i PiS - ustawa antykorupcyjna.