wtv.pl > Polityka > Kukiz: "Będę głosował tak, jak sobie PiS zażyczy". Wiadomo już, w jakich kwestiach się dogadali
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:51

Kukiz: "Będę głosował tak, jak sobie PiS zażyczy". Wiadomo już, w jakich kwestiach się dogadali

paweł kukiz w sejmie
Jakub Kaminski/East News

Już w poniedziałek lider Kukiz'15 i Jarosław Kaczyński zaprezentują szczegóły umowy programowej zawartej między partiami. – Jeżeli będą realizowane moje postulaty, będę głosował tak, jak sobie PiS zażyczy – przekazał w RMF FM Paweł Kukiz.

W maju dość nieoczekiwanie media obiegła wiadomość o współpracy między Prawem i Sprawiedliwością a Kukiz'15. Obie formacje podpisały umowę programową.

O szczegóły zapisów, które mają zostać przedstawione w trakcie zapowiedzianej na poniedziałek konferencji prasowej, Pawła Kukiza pytał prowadzący rozmowę na antenie RMF FM Krzysztof Ziemiec.

Paweł Kukiz: Pomagamy sobie przy realizacji punktów programowych

Pytany o współpracę z Jarosławem Kaczyńskim, gość rozgłośni zapewnił, że interesują go wyłącznie "zmiany w legislacji, które naprowadzą Polskę z kraju semi-demokratycznego na drogę państwa w pełni demokratycznego".

Zapewnił, że jeśli prezes zrealizuje jego postulaty, "będzie głosował tak, jak sobie Prawo i Sprawiedliwość zażyczy".

Dodał, że partia rządząca ma kilkukrotnie więcej posłów niż Kukiz'15. – Trudno więc, bym stawiał, nie wiadomo jakie warunki – wskazał polityk.

O jakich postulatach mowa? Wielokrotnie wspominana przez Pawła Kukiza ustawa o sędziach pokoju, ustawa antykorupcyjna oraz organizowany raz do roku dzień referendalny.

I najistotniejsza dla mnie sprawa: powołanie grupy ludzi, która będzie przygotowywała zmiany w prawie wyborczym – dodał lider Kukiz' 15.

Owe zmiany miałyby zagwarantować każdemu obywatelowi bierne prawo wyborcze.

Gość Krzysztofa Ziemca podkreślił, że cieszy się z wrzenia wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Dodał, że gdyby nie zawirowania wewnątrz obozu rządzącego, najprawdopodobniej nie osiągnąłby żadnego ze swych postulatów.

W efekcie 8 spędzonych w parlamencie lat musiałby uznać z czas całkowicie stracony. – 8 lat życia – zaznaczył Paweł Kukiz.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WTV | RMF FM

Zdjęcie główne: East News

Powiązane