wtv.pl > Polityka > Paweł Kukiz usunął wpis broniący lex TVN. “Śpiewałeś o wolności, a sam ją niszczysz”
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 09:00

Paweł Kukiz usunął wpis broniący lex TVN. “Śpiewałeś o wolności, a sam ją niszczysz”

Piotr Molecki/East News
Piotr Molecki/East News

Paweł Kukiz stara się zacierać ślady po wczorajszym burzliwym posiedzeniu Sejmu, na którym posłowie przegłosowali ustawę lex TVN. W internecie zamieścił wpis, w którym bronił projektu, ale niedługo później go usunął. Internauci deklarują, że nie zapomną zachowania polityka, które nosi znamiona “wstydu i hańby”.

Paweł Kukiz zagłosował z PiS-em

Paweł Kukiz znalazł się na ustach całej Polski za sprawą wczorajszego posiedzenia Sejmu. W czwartek 11 sierpnia Władysław Kosiniak-Kamysz złożył wniosek o odroczenie obrad do września. Głosowanie w tej sprawie wygrała opozycja.

Mimo tego posiedzenie nie zostało zakończone. Jeden z wnioskodawców ustawy lex TVN - Marek Suski, zaczął biegać po sali sejmowej i zbierać podpisy pod wnioskiem o reasumpcję głosowania. Paweł Kukiz, Stanisław Żuk i Jarosław Sachajko przekonywali, że “pomylili się” w trakcie wcześniejszego głosowania.

Za drugim razem wniosek o odroczenie posiedzenia przepadł. Rozpoczęły się obrady, w trakcie których posłowie przyjęli ustawę lex TVN. Dokument przeszedł przez izbę niższą polskiego parlamentu dzięki głosom prawie wszystkich posłów PiS (2 było nieobecnych), 3 posłów Kukiz’15 i 2 niezrzeszonych. Dalsze losy projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji zależą od Senatu.

Paweł Kukiz broni ustawy, a potem usuwa wpis

Paweł Kukiz zamieścił na Facebooku wpis, w którym wyjaśniał, dlaczego poparł ustawę lex TVN. “Poza TVN jest jeszcze POSLAT i parę innych telewizji [...] możecie tak jak ja - po prostu nie oglądać tego badziewia firmowanego przez Kurskiego”, czytamy w poście.

Po kilku godzinach Paweł Kukiz ten wpis. Mimo tego użytkownicy mediów społecznościowych nadal komentują kontrowersyjne zachowanie posła. “Historia pana oceni”, “Kukiz był słabym muzykiem, potem jeszcze słabszym politykiem i posłem. Jakim jest człowiekiem widzieliśmy dzisiaj wszyscy”, “Nieszanowany polityku, śpiewałeś o wolności, a sam ją niszczysz”, “Kto podnosi rękę na wolne media, ten podnosi rękę na Polskę. Hańba i wstyd, panie Kukiz”, czytamy w komentarzach nawiązujących do wczorajszych wydarzeń.

Ostre komentarze, nie tylko polityczne

Słów krytyki pod adresem Pawła Kukiza nie szczędzą także politycy. “Kukiz. Nie masz już twarzy. Stałeś się sprzedawczykiem, który za kasę sprzeda swoich wyborców”, czytamy we wpisie na Twitterze Iwony Hartwich (PO).

“Kukiz co se kupisz? Bo tak naprawdę nie masz już nic”, przekonuje na Twitterze europarlamentarzysta Łukasz Kohut (Nowa Lewica). “Kukiz i Sachajko świetnie pasują do PiS. Kłamstwo to ich drugie imię. Odrażające postaci!”, grzmi Michał Szczerba (PO).

O zachowanie Pawła Kukiza był pytany na antenie TVN24 Radosław Sikorski, były minister spraw zagranicznych a obecnie poseł Parlamentu Europejskiego. - Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie rozumie, co się dzieje, albo sprzedajną szmatą - skwitował ostro polityk.

Nie tylko politycy zabrali głos w sprawie środowego chaosu w Sejmie. Wymowny wpis zamieścił również Janusz Panasewicz, lider zespołu Lady Pank.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: