wtv.pl
Piotr Molecki/East News

Piotr Molecki/East News

Paweł Kukiz usunął wpis broniący lex TVN. “Śpiewałeś o wolności, a sam ją niszczysz”

12 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Paweł Kukiz stara się zacierać ślady po wczorajszym burzliwym posiedzeniu Sejmu, na którym posłowie przegłosowali ustawę lex TVN. W internecie zamieścił wpis, w którym bronił projektu, ale niedługo później go usunął. Internauci deklarują, że nie zapomną zachowania polityka, które nosi znamiona “wstydu i hańby”.

Paweł Kukiz zagłosował z PiS-em

Paweł Kukiz znalazł się na ustach całej Polski za sprawą wczorajszego posiedzenia Sejmu. W czwartek 11 sierpnia Władysław Kosiniak-Kamysz złożył wniosek o odroczenie obrad do września. Głosowanie w tej sprawie wygrała opozycja.

Mimo tego posiedzenie nie zostało zakończone. Jeden z wnioskodawców ustawy lex TVN - Marek Suski, zaczął biegać po sali sejmowej i zbierać podpisy pod wnioskiem o reasumpcję głosowania. Paweł Kukiz, Stanisław Żuk i Jarosław Sachajko przekonywali, że “pomylili się” w trakcie wcześniejszego głosowania.

Za drugim razem wniosek o odroczenie posiedzenia przepadł. Rozpoczęły się obrady, w trakcie których posłowie przyjęli ustawę lex TVN. Dokument przeszedł przez izbę niższą polskiego parlamentu dzięki głosom prawie wszystkich posłów PiS (2 było nieobecnych), 3 posłów Kukiz’15 i 2 niezrzeszonych. Dalsze losy projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji zależą od Senatu.

Paweł Kukiz broni ustawy, a potem usuwa wpis

Paweł Kukiz zamieścił na Facebooku wpis, w którym wyjaśniał, dlaczego poparł ustawę lex TVN. “Poza TVN jest jeszcze POSLAT i parę innych telewizji [...] możecie tak jak ja - po prostu nie oglądać tego badziewia firmowanego przez Kurskiego”, czytamy w poście.

Po kilku godzinach Paweł Kukiz ten wpis. Mimo tego użytkownicy mediów społecznościowych nadal komentują kontrowersyjne zachowanie posła. “Historia pana oceni”, “Kukiz był słabym muzykiem, potem jeszcze słabszym politykiem i posłem. Jakim jest człowiekiem widzieliśmy dzisiaj wszyscy”, “Nieszanowany polityku, śpiewałeś o wolności, a sam ją niszczysz”, “Kto podnosi rękę na wolne media, ten podnosi rękę na Polskę. Hańba i wstyd, panie Kukiz”, czytamy w komentarzach nawiązujących do wczorajszych wydarzeń.

Ostre komentarze, nie tylko polityczne

Słów krytyki pod adresem Pawła Kukiza nie szczędzą także politycy. “Kukiz. Nie masz już twarzy. Stałeś się sprzedawczykiem, który za kasę sprzeda swoich wyborców”, czytamy we wpisie na Twitterze Iwony Hartwich (PO).

“Kukiz co se kupisz? Bo tak naprawdę nie masz już nic”, przekonuje na Twitterze europarlamentarzysta Łukasz Kohut (Nowa Lewica). “Kukiz i Sachajko świetnie pasują do PiS. Kłamstwo to ich drugie imię. Odrażające postaci!”, grzmi Michał Szczerba (PO).

O zachowanie Pawła Kukiza był pytany na antenie TVN24 Radosław Sikorski, były minister spraw zagranicznych a obecnie poseł Parlamentu Europejskiego. - Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie rozumie, co się dzieje, albo sprzedajną szmatą - skwitował ostro polityk.

Nie tylko politycy zabrali głos w sprawie środowego chaosu w Sejmie. Wymowny wpis zamieścił również Janusz Panasewicz, lider zespołu Lady Pank.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Reasumpcja głosowania w Sejmie. KO i Lewica zawiadamiają prokuraturę

  • Pilne oświadczenie TVN-u ws. decyzji Sejmu

  • Zaskakujące słowa rzecznika. PiS nie wyklucza przyspieszonych wyborów

Maria GlinkaAutor

Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >