wtv.pl > Polityka > Paweł Kukiz w Polsacie: Wskażcie mi, za co się "sprzedałem"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:07

Paweł Kukiz w Polsacie: Wskażcie mi, za co się "sprzedałem"

Paweł Kukiz - Gość Wydarzeń
(Screen) "Gość Wydarzeń"

Występujący w "Gościu Wydarzeń" Paweł Kukiz komentował krytykę po głosowaniu nad "lex TVN", według której polityk "sprzedał się" partii rządzącej. – Nie wziąłem żadnego stanowiska czy spółki – zapewniał lider Kukiz'15. Po chwili górę wzięły emocje.

11 sierpnia parlamentarzyści zajmowali się ustawą "lex TVN". Przypomnijmy, że po przegranym przez PiS głosowaniu nad odroczeniem obrad marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządziła jego reasumpcję.

Członkowie Kukiz'15 zagłosowali wówczas razem z Prawem i Sprawiedliwością, a projekt został przyjęty przez Sejm. Po wszystkim Paweł Kukiz zapewniał, że za pierwszym razem popełnił błąd.

Paweł Kukiz: Realizuję swój program

W programie "Gość Wydarzeń", podczas pierwszego wywiadu polityka od czasu słynnych już obrad, prowadzący rozmowę Bogdan Rymanowski zauważył, że "chyba nikt od dawna nie wkurzył ludzi" tak jak Kukiz. – Warto było? – pytał dziennikarz.

Poseł odparł, że wspomniane "wkurzenie" w dużej mierze zostało nakręcone przez media. – Nikt nie sięgał do głębi tej sytuacji – przekonywał.

Lider Kukiz'15 zapewnił, że realizuje swój program sprzed sześciu lat, w którym zawarty był choćby postulat dekoncentracji kapitałowej w mediach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

"Sprzedałem się? Ja się pytam: za co?"

Gość Polsat News nawiązał też do zarzutów, według których "sprzedał się" partii rządzącej. – Ja się pytam: Za co się sprzedałem? – pytał wyraźnie rozzłoszczony Paweł Kukiz. – Nie wziąłem żadnego stanowiska czy spółki, a wszyscy chóralnie mówią, bo usłyszeli to w Sopocie – dodał, wspominając słowa jednej z dziennikarek TVN.

Za jakie, kobieto, pieniądze? – krzyczał na antenie. – Wskaż mi to, a nie oskarżaj mnie publicznie i nie rób takich rzeczy, bo to nie wolne media, tylko wolne żarty.

Zwracając się bezpośrednio do dziennikarzy Onetu i stacji TVN, Kukiz apelował, by wskazali, co miał rzekomo otrzymać w ramach politycznej współpracy z PiS-em. – Jedno stanowisko od 2015 roku – wskazał ironicznie.

Na koniec zaznaczył, że "poszedł do polityki dla ludzi, a ci na niego plują". – Przepraszam za emocje, ale robią ze mnie złodzieja – dodał.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, Polsat News

Powiązane