wtv.pl > Polityka > Kukiz w koalicji z PiS? Terlecki: Będziemy o tym rozmawiać
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:09

Kukiz w koalicji z PiS? Terlecki: Będziemy o tym rozmawiać

Ryszard Terlecki szczerze o rekonstrukcji rządu i przyszłości Jarosława Kaczyńskiego
Piotr Molecki/East News

W trakcie środowych obrad Sejm ma zająć się m.in. projektem "ustawy antykorupcyjnej", jednym z głównych postulatów Kukiz'15. Lider ugrupowania ma tym samym mówić "sprawdzam" PiS-owi. – Zobaczymy, czy dochowają umowy – mówi Paweł Kukiz.

Jeszcze dziś proponowany przez Kukiz'15 projekt ustawy antykorupcyjnej ma być przedmiotem obrad posłów. Rozwiązanie było jednym z głównych warunków Pawła Kukiza, postawionym Prawu i Sprawiedliwości przed podpisaniem majowego porozumienia.

Projekt zakłada choćby zakaz łączenia zajmowania stanowisk w spółkach Skarbu Państwa z pozycją posła, wójta, burmistrza czy prezydenta miasta, a także dożywotni zakaz piastowania stanowisk związanych z publicznymi środkami dla osób skazanych za korupcję.

Kukiz sprawdza PiS?

Dzisiaj jest taki dzień, kiedy mówię "sprawdzam" Prawu i Sprawiedliwości – mówił w TVP1 Paweł Kukiz. – Zobaczymy, czy dochowają tej umowy – ustawa za ustawę.

Uchwalenie ustawy antykorupcyjnej polityk określił mianem "kroku w kierunku transparentności w życiu publicznym i politycznym".

Pytany, czy jest pewien, że PiS poprze projekt, Kukiz przyznał, że w polityce jest już od 6 lat i dotychczas "różne rzeczy się zdarzały". Dodał jednak, że do tej pory współpraca z ekipą rządzącą przebiegała zgodnie z planem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kukiz w Koalicji. Terlecki: Zobaczymy

Nawiązując do dzisiejszego posiedzenia komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości, szef klubu partii Ryszard Terlecki przekazał w rozmowie z dziennikarzami, że kierownictwo ugrupowania poruszy temat "starych i nowych koalicjantów".

Dopytywany, czy oznacza to, że Kukiz dołączy do Zjednoczonej Prawicy, wicemarszałek Sejmu udzielił sugestywnej odpowiedzi.

No, zobaczymy – zapowiedział Terlecki. I zapewnił: – Będziemy o tym rozmawiać.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl

Powiązane