wtv.pl > TV > Spięcie w programie Moniki Olejnik. Dziennikarka była oburzona słowami Pawła Kukiza
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:55

Spięcie w programie Moniki Olejnik. Dziennikarka była oburzona słowami Pawła Kukiza

Paweł Kukiz u Olejnik
Piotr Molecki/East News

Kłótnia w programie Moniki Olejnik. Dziennikarka zarzuciła Pawłowi Kukizowi bagatelizowanie afer mających miejsce w czasach rządów PiS. Poseł odpierał, że te, które odbyły się za kadencji PO były równie szkodliwe.

Kukiz i Olejnik wykłócali się o wagę poszczególnych afer politycznych.

Kukiz u Olejnik

Gościem "Kropki nad i" Moniki Olejnik był poseł Paweł Kukiz, który w ostatnim czasie nawiązał współpracę z Prawem i Sprawiedliwością.

Na początku programu nic nie wskazywało na to, że już wkrótce dojdzie do burzy. Zarówno gospodyni jak i gość zwracali się do siebie wzajemnie z szacunkiem i uznaniem.

Wszystko zmieniło się wówczas, gdy Monika Olejnik zapytała Kukiza, czy rozważa pomysł kandydowania w przyszłości z list Prawa i Sprawiedliwości. Poseł odpowiedział, że zależy to od tego, czy partia wywiąże się z zawartej z nim umowy.

- Więc nie przeszkadzają panu te wszystkie afery? - dopytywała dziennikarka.

Która afera jest ważniejsza?

Paweł Kukiz odpowiedział, że przeszkadzają mu afery w czasach rządów PiS, ale podobne miały miejsce wówczas, gdy u władzy była Platforma Obywatelska. Na dowód powołał się na aferę podsłuchową.

- Ale co pan porównuje? - oburzyła się Monika Olejnik - To, że politycy sobie poplotkowali u Sowy do afer finansowych PiS? - pytała.

Kukiz był bardzo poruszony tym, że dziennikarka zbagatelizowała polityczną awanturę dotyczącą taśm nagranych w restauracji Sowa&Przyjaciele.

W późniejszej części rozmowy poruszony został temat zmian w edukacji wprowadzanych przez Przemysława Czarnka. Kukiz stwierdził, że Olejnik jest krótkowzroczna w kwestii reform edukacyjnych.

Dziennikarka broniła się tezą, że zanim Paweł Kukiz osiągnie swój cel polityczny, pokolenie dzieci będzie miało "wyprane mózgi".

- Jedno pokolenie być może będzie miało wyprany mozg, ale kolejne już nie - odparł poseł. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wprost.pl, wtv.pl

Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Powiązane