wtv.pl > Polityka > Żona Pawła Adamowicza zabrała głos ws. porównań Pawła Kukiza do jej zmarłego męża. Zaapelowała również do hejterów
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:00

Żona Pawła Adamowicza zabrała głos ws. porównań Pawła Kukiza do jej zmarłego męża. Zaapelowała również do hejterów

Magdalena Adamowicz do Pawła Kukiza
Jan Bielecki/East News, Andrzej Iwanczuk/Reporter

Żona zmarłego prezydenta Gdańska, Magdalena Adamowicz, odniosła się do wywiadu, jakiego Paweł Kukiz udzielił portalowi Wirtualnemedia.pl, gdzie porównywał hejt, jakiego padł ofiarą do tego, z którym spotkał się niegdyś Paweł Adamowicz.

We wpisie Magdaleny Adamowicz nie brakowało również apelu do samych hejterów.

Paweł Kukiz atakowany

Magdalena Adamowicz postanowiła skomentować w mediach społecznościowych krótki wywiad, jakiego Paweł Kukiz udzielił portalowi Wirtualnemedia.pl W rozmowie z serwisem, lider Kukiz 15 skarżył się na hejt, którego padł ofiarą.

W piątek w Sejmie ważyły się losy ustawy o radiofonii i telewizji, tzw. lex TVN. Choć początkowo posłowie odroczyli głosowanie, po reasumpcji dzięki pomocy Pawła Kukiza udało się przeforsować kontrowersyjną uchwałę.

W związku z zaistniałą sytuacją część opinii publicznej zawiodła się na liderze Kukiz 15, a w Internecie nie brakowało gorzkich słów, również tych najbardziej brutalnych, na jego temat.

W wywiadzie Paweł Kukiz twierdzi, że padł ofiarą ataków hejterskich, których intensywność porównywał do tych, które wymierzone były niegdyś w zmarłego prezydenta Gdańska.

- Hejt od "piewców miłości i tolerancji" mam większy niż Paweł Adamowicz - powiedział polityk.

Magdalena Adamowicz odpowiada

Na słowa Pawła Kukiza postanowiła odpowiedzieć żona prezydenta Adamowicza. W mediach społecznościowych zamieściła wpis, w którym zwraca się bezpośrednio do lidera Kukiz 15.

- Panie Kukiz, niech Pan nie wyciera sobie gęby moim mężem, bo stoi Pan teraz tam, gdzie stali i stoją inspiratorzy Jego morderstwa - napisała.

Następnie Magdalena Adamowicz zwróciła się do hejterów, którzy atakują polityka już od kilku dni.

- Ale mimo to, z całego serca PROSZĘ WSZYSTKICH: DOŚĆ! - zaapelowała żona Pawła Adamowicza - Siły zbierajmy na walkę o Polskę, nie traćmy ich na hejt - dodała.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl, twitter.com, wirtualnemedia.pl zdjęcie główne: Jan Bielecki/East News, Andrzej Iwanczuk/Reporter

Powiązane