wtv.pl > Polityka > Paweł Kukiz ironicznie skomentował słowa Grzegorza Kajdanowicza. Przypomina, że u Moniki Olejnik nazwano go "durniem"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:03

Paweł Kukiz ironicznie skomentował słowa Grzegorza Kajdanowicza. Przypomina, że u Moniki Olejnik nazwano go "durniem"

Paweł Kukiz krytykuje TVN24
Piotr Molecki/East News, Twitter

- Głowa do góry, panie Kajdanowicz! Nikt nie jest doskonały - napisał na Twitterze Paweł Kukiz po przeprosinach rozmawiającego z Władysławem Frasyniukiem w niedzielę Grzegorza Kajdanowicza. Komentarz lidera Kukiz'15 jest jednak kolejnym nieprzychylnym wytknięciem wobec dziennikarzy TVN24. Dostało się Monice Olejnik.

Nie milknie dyskusja na temat słów Władysława Frasyniuka, który stwierdził na antenie TVN24, że żołnierze będący na polsko-białoruskiej granicy to "śmiecie". - Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie, plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice, albo dziadkowie - grzmiał opozyjonista z czasów PRL w niedzielę.

Na celowniku znalazł się również prowadzący rozmowę Grzegorz Kajdanowicz. Dziennikarzowi zarzuca się brak reakcji na poniżające słowa. Prowadzący rozmowę w TVN24 częściowo przyznał się do błędu.

Grzegorz Kajdanowicz zabiera głos po słowach Władysława Frasyniuka

- Mój błąd polegał na tym, że nie zwróciłem uwagi Władysławowi Frasyniukowi, że użycie słowa "śmieć" w stosunku do jakiejkolwiek osoby w jakiejkolwiek sytuacji jest nie do zaakceptowania - powiedział dla wp.pl Grzegorz Kajdanowicz.

Dziennikarz dodał jednocześnie, że to gość bierze odpowiedzialność za swoje słowa. Tak jest w przypadku każdego eksperta zapraszanego do studia TVN24.

Do słów Grzegorza Kajdanowicza odniósł się Paweł Kukiz. Przy okazji zwrócił uwagę, że to niejedyne słowa na antenie stacji, które jego zdaniem nie powinny być przemilczane przez dziennikarzy prowadzących rozmowy.

"Perfekcyjna koleżanka" Monika Olejnik

- Ma pan na szczęście perfekcyjną koleżankę, która takich błedów nie popełnia - napisał na Twitterze Paweł Kukiz. Polityk udostępnił cytat Grzegorza Kajdanowicza.

Zdjęcie dziennikarza zestawił ze zdjęciem Moniki Olejnik. Ironiczny komentarz zwraca uwagę, że niedawno Paweł Kukiz został niewybrednie skrytykowany i obrażony w programie "Kropka nad i".

Na antenie TVN24 padło stwierdzenie, że Paweł Kukiz to "dureń"

Nawiązanie do Moniki Olejnik nie jest przypadkowe. - Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie rozumie, co się dzieje, albo sprzedajną szmatą - powiedział w "Kropce nad I" 11 sierpnia Radosław Sikorski.

Lider Kukiz'15 zapowiedział, że europoseł PO spodziewać się może otrzymania pozwu. Paweł Kukiz będzie dochodził przed sądem, że Radosław Sikorski szerzy nieprawdę oraz w związku z tym naruszył jego dobra osobiste.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Ostra reakcja po słowach Władysława Frasyniuka

W poniedziałek informowaliśmy o komunikacie ministra MON Mariusza Błaszczaka w związku z nazwaniem na antenie TVN24 żołnierzy "śmieciami". - Kieruję zawiadomienie do prokuratury ws. znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego - napisał na Twitterze minister.

Na niedzielną rozmowę Grzegorza Kajdanowicza zareagował również premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu stwierdził, że "opozycja i wspierające ją organizacje wprowadziła do życia publicznego i do mediów złe słowa i poniżające inwektywy".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: wtv.pl, wp.pl Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News, Twitter

Powiązane