wtv.pl > Lgbt

Lgbt

LGBT najprostszej formie oznacza lesbijki, gejów, osoby biseksualne oraz transpłciowe. Skrót poszerza się często o “+” bądź o literki I, Q i A.

wtv
13.06.2022 02:02 Genderfluid: co to znaczy? Nie jest to pojęcie tożsame z niebinarnością

Genderfluid: co to znaczy? Samo określenie, łączy słowa płeć (w tym przypadku kulturowa, nie biologiczna) i płynność. Etymologia pojęcia mówi wiele o nim samym - osoby reprezentujące tę tożsamość płciową, pozostają elastyczne w kwestii identyfikacji.

rainbow-3648803 960 720
19.03.2022 09:20 Transfobia w białych rękawiczkach. Rozmowa z Mają Heban

W pewnym momencie do głosu wśród feministek i feministów zaczęły dochodzić osoby twierdzące, że jedynymi prawdziwymi kobietami są cis kobiety, czyli ta ogromna większość, która w przeciwieństwie do kobiet transpłciowych od urodzenia miała płeć oznaczoną jako żeńską. Mówią o tym jednak nie odcinając się od słów o tolerancji czy równości, popierając feministyczne idee kobiecego wyzwolenia i radości z własnego ciała.Robią to, wyrzucając poza nawias społeczność osób trans, dołączając do grup LGB (lesbian-gay-bi), wyłączających wszystkie inne odcienie płci i seksualności i wypowiadając się w mediach, gdzie ich głos wydaje się nowy, ożywczy i dotychczas niesłyszany.O problemach i zagrożeniach, jakie niesie za sobą trans-exclusionary radical feminism, czyli wykluczający osoby trans radykalny feminizm, który z ideą feminizmu ma niewiele wspólnego, rozmawialiśmy z Mają Heban, transpłciową aktywistką.

freestocks-11SgH7U6TmI-unsplash
19.03.2022 09:20 Homofobiczne zarzuty wobec Netflix Polska. Znamy komentarz biura prasowego spółki

Netflix to popularna platforma, oferująca szeroki wybór filmów i seriali. W ofercie możemy znaleźć zarówno własne produkcje Netflixa, jak i najpopularniejsze hity filmowe. Produkcje Netflix słyną z ogromnego szacunku wobec mniejszości. Prawie w każdym utworze, Netflix porusza istotne społeczne tematy takie jak równość i tolerancja. Zaskakującym są więc homofobiczne zarzuty wobec polskiego przedstawicielstwa Netflix.W Polsce od dłuższego czasu mówi się o cenzurowaniu treści zawierających postacie i symbole uchodzące za kontrowersyjne. Telewizja Polska kilkukrotnie w swoich materiałach wyblurrowywała m.in tęczową ulotkę w tle bydgoskiej księgarni, czy kolorowy parasol ulicznego przechodnia. Aktor jednej z produkcji stacji TVN, w której gra homoseksualnego mężczyznę, kilka miesięcy temu wyraził żal wobec marginalizowania jego postaci, a także wycinania odegranych kwestii przez produkcję.

Ranking Szkół LGBT
19.03.2022 09:20 Opublikowano wyniki Rankingu Szkół LGBT

Tegoroczny Ranking Szkół LGBTQ+ miał charakter ogólnopolski. Przed Ministerstwem Edukacji ogłoszono wyniki badania. Pierwsze miejsce zajęła szkoła z Dąbrowy Górniczej. Tuż za nią uplasowała się placówka w Olsztynie. Teraz a akcji wkraczają lokalni samorządowcy. Ranking Szkół LGBTQ+, znany także jako Mapa Równości, został zainicjowany 11 kwietnia. Do końca maja ponad 20 tysięcy uczniów i uczennic odpowiadało na 17 pytań dotyczących dyskryminacji oraz systemowych działań na rzecz ochrony praw człowieka. - Kryteriami zaprezentowanego rankingu są otwartość, bezpieczeństwo i przestrzeganie praw człowieka - informował koordynator akcji, Dominik Kuc.

transpłciowość
19.03.2022 09:19 Arcybiskup nazwał transpłciowość "bałwochwalstwem". W ten sposób komentował Pride Month

Arcybiskup Filadelfii, Charles J. Chaput, postanowił skomentować kwestię tegorocznego Pride Month i coraz większego poparcia dla tej inicjatywy ze strony bardziej liberalnego duchowieństwa. Na ambonie powiedział, że transpłciowość jest bałwochwalstwem. To nie jedyna podobna wypowiedź wśród amerykańskiego duchowieństwa.

TVN
19.03.2022 09:18 Marta Warchoł z TVN postanowiła uczcić Miesiąc Dumy. Pokazała zdjęcia ze swoją ukochaną

Dziennikarka TVN, Marta Warchoł, postanowiła uczcić kończący się Miesiąc Dumy. Na swoim Instagramie zamieściła zdjęcie, gdzie całuje ukochaną. Już wcześniej na jej profilu pojawiały się informacje, że ona i Iwona Widomska, również pracowniczka TVN, są w związku. Choć Warchoł nigdy nie kryła się z tym, z kim jest w związku, dla wielu osób mogło to być zaskoczenie.

katarzyna zilmann
19.03.2022 09:17 Zdobyła pierwszy medal dla Polski w Tokio. Chwilę później miała swój "drugi coming out" w TVP

W środę polskie wioślarki zdobyły dla nas pierwszy medal na Igrzyskach w Tokio. Parę chwil później, gdy srebrna drużyna dziękowała trenerowi, kibicom i mężom, Katarzyna Zillmann, szlakowa polskiej czwórki, wspomniała swoją dziewczynę. "Homofobia jest wszędzie, cały czas" – przyznała, opowiadając o swym "drugim już coming oucie" na antenie TVP.Przed konkursem polskie wioślarki były w gronie murowanych kandydatek do medalu. Skończyło się pięknie. Tuż przed metą nasza czwórka oddaliła się od czwartej ekipy, a następnie przesunęła się na drugie miejsce. Pierwszy medal dla Polski w Tokio 2020 stał się faktem.Mamy medal na Igrzyskach Olimpijskich!🥈🇵🇱🚣‍♀️Nasza osada wioślarska w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann Srebrnymi Medalistkami Olimpijskimi‼️To był wspaniały bieg z kapitalną końcówką, wielkie gratulacje!👏👊#Tokyo2020 pic.twitter.com/8troHGrxwk— Ministerstwo Kultury i Sportu (@MKDNiS) July 28, 2021 Radości ze srebra towarzyszy rozmowa o tym, co nastąpiło potem. Gdy zapytane o to, komu dedykują swój medal, polskie zawodniczki dziękowały swych partnerom, Katarzyna Zillmann wtrąciła: – I dziewczynom!

Spalili flagę i modlili się o nawrócenie: przeszedł trzeci Marsz Równości w Opolu
19.03.2022 09:12 Marsz Równości w Opolu: modlitwa o "nawrócenie spod znaku tęczy" i spalenie flagi LGBT

Modlitwa "o nawrócenie", wulgarne okrzyki oraz podpalenie flagi. W czasie Marszu Równości w Opolu nie obyło się bez kontrmanifestacji. Młodzież Wszechpolska stojąca pod świątynią wykrzykiwała poniżające słowa w kierunku kolorowych, radosnych i pokojowych uczestników marszu. - Skoro już ktoś się pofatygował, stanął na trasie i chce się za nas modlić, to warto podpowiedzieć, w intencji czego można się modlić - stwierdziła posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.- Dziś Opole całe w tęczy - napisała w sobotę posłanka Lewicy pod zdjęciem z Krzysztofem Śmiszkiem.Dziś Opole całe w tęczy 🏳️‍🌈Pozdrawiamy z III Marsz Równości w Opolu! pic.twitter.com/ReM4Y32Y8y— A. Dziemianowicz-Bąk (@AgaBak) September 25, 2021 Trzeci Marsz Równości w Opolu ponownie wywołał oburzenie części osób utożsamiających się jako chrześcijanie otwarci na miłość do bliźniego. Młodzież Wszechpolska próbowała zakłócić wydarzenie.

Flickr/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe, https://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/
19.03.2022 09:12 “AntyHomofobus” przejeżdża przez Polskę. Zaparkuje niedaleko uczelni Rydzyka

“AntyHomofobus” rozpoczął tournée po Polsce. W czwartek pojazd zatrzyma się w Białymstoku, a w piątek - w Toruniu, niedaleko uczelni o. Tadeusza Rydzyka. Akcja ma na celu propagowanie szczegółów raportu komisji ds. pedofilii.

Piotr Molecki/East News
19.03.2022 09:10 Abp Jędraszewski o UE i strefach wolnych od LGBT. “Perfidne sposoby nacisku”

Abp Marek Jędraszewski wygłosił kazanie na Jasnej Górze w trakcie Pielgrzymki Ludzi Pracy. Metropolita krakowski mówił o chęci podzielenia katolików. Odniósł się także do ultimatum Unii Europejskiej w sprawie stref wolnych od LGBT, które w jego opinii jest “perfidnym sposobem nacisku”.

tvp - gdula
19.03.2022 09:10 Zdaniem dziennikarza TVP3 Opole wegetarianizm prowadzi do homoseksualizmu. Skandaliczny wpis obiega sieć

Tomasz Gdula, dziennikarz TVP3 Opole, orzekł w mediach społecznościowych, że wegetarianizm może prowadzić do homoseksualizmu. Dokonał tego w dość pogardliwym tonie. W sieci zawrzało, a redaktor ostatecznie usunął wpis. W internecie jednak nie ginie nic.W prywatnym poście w mediach społecznościowych dziennikarz opolskiego oddziału TVP3 stwierdził, że wegetarianizm może prowadzić do homoseksualizmu. Nie silił się przy tym na zbytnią elegancję."Kto jada vege, ten dmucha kolegę. Czy w Waszym otoczeniu też potwierdza się ta obserwacja?" – pytał Tomasz Gdula w opublikowanym w czwartek facebookowym wpisie.>

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 09:09 Parlament Europejski przyjął rezolucję o prawach osób LGBTIQ. Apeluje o równe traktowanie i uznawanie małżeństw jednopłciowych

We wtorek 14 września Parlament Europejski przyjął rezolucję dotyczącą praw osób LGBTIQ. Europosłowie postulują, aby małżeństwa jednopłciowe i związki partnerskie były uznawane w całej Unii Europejskiej. Przyjęcie rezolucji zbiegło się w czasie z terminem, w którym pięć polskich samorządów miało wyjaśnić sprawę przyjęcia uchwał anty-LGBT.

kaja godek - lgbt
19.03.2022 09:06 Kaja Godek walczy z LGBT, wysyłając misie do posłów. I prosi o pieniądze

Kaja Godek zamierza wysłać do posłów Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej misie, mające być symbolem dzieci skrzywdzonych przez osoby homoseksualne. "Niech teraz spojrzą w oczy misia tak jak w oczy skrzywdzonego dziecka" – pisze aktywistka. I prosi o finansowe wsparcie.Wczoraj informowaliśmy o rozpoczętej przez fundację Kai Godek akcji "Zadzwoń do posła" mającej zachęcać polityków do poparcia projektu "Stop LGBT". Inicjatywę anty-aborcyjnej aktywistki wsparły media ojca Rydzyka. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.Projekt trafił już do Sejmu. Jego pierwsze czytanie ma odbyć się we wrześniu lub w październiku. Ustawą zajmą się też, rzecz jasna, posłowie Lewicy i Koalicji Obywatelskiej. Perspektywa ta najwyraźniej frapuje inicjatorkę akcji.Godek postanowiła wysłać do posłów misie mające symbolizować dzieci skrzywdzone przez osoby homoseksualne. Posłów, którzy zdaniem aktywistki "wolą za wszelką cenę bronić homolobby, nawet kosztem bezpieczeństwa dzieci".

Małopolska
19.03.2022 09:02 Małopolski sejmik podtrzymał uchwałę anty-LGBT. Straci na tym 10 mld zł

Małopolska. Sejmik województwa nie zgodził się na uchylenie uchwały anty-LGBT. Konsekwencje tego zdarzenia, prócz wizerunkowych, będą też finansowe. Województwo może w ten sposób stracić 10 mld środków unijnych. Jan Duda zapowiedział, że sejmik przygotowuje nową deklarację. Podkreślał też, że uchwała, nad którą głosowano, "nie jest wymierzona przeciwko nikomu".

Piotr Molecki/East News
19.03.2022 09:01 Abp Jędraszewski ponownie o “ideologii LGBT”: to presja nałożona na samorządy

Abp Marek Jędraszewski po raz kolejny odniósł się do środowisk LGBT+. W trakcie nabożeństwa z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny metropolita krakowski przekonywał, że samorządowcy są pod presją Unii Europejskiej, aby wprowadzać “ideologię LGBT”. Porównał tę sytuację do czasów zwycięstwa nad bolszewikami ponad sto lat temu.

lublin - tęczowy wieniec
19.03.2022 08:58 Obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. Tęczowy wieniec wyrzucony do toi toia

Z okazji obchodów 77. rocznicy Powstania Warszawskiego przedstawiciele społeczności LGBT złożyli tęczowy wieniec pod pomnikiem na placu Krasińskich. – Powstańcy walczyli o wolną Polskę, i o szacunek i godność dla wszystkich ludzi – zaznaczyli. Kwiaty wylądowały jednak ostatecznie w toi toiu. W ubiegłą niedzielę w całym kraju obchodzono 77. rocznicę Powstania Warszawskiego. Jak co roku, wydarzenia z 1 sierpnia 1944 r. najhuczniej upamiętniano w stolicy.1 sierpnia Warszawę podzieliły dwa pochody: cichy – Marsz Milczenia, a także przemarsz środowisk nacjonalistycznych, które ruszyły z ronda Dmowskiego w kierunku placu Krasińskich.Po drodze kierowana przez Roberta Bąkiewicza grupa wykrzykiwała hasła o "chwale dla bohaterów", które wymieszano z takimi maksymami jak: "Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę" czy "Jedna kula, jeden Niemiec". Tegoroczny Marsz Powstania Warszawskiego analizowaliśmy TUTAJ.Zorganizowane przez Armię Krajową powstanie – największą akcję, jaką w trakcie II wojny światowej przeciwko okupantowi rozpoczęła organizacja podziemna – wspominali przyjezdni z całego kraju. W tym grupa narodowców z Lublina.

Kaja Godek
19.03.2022 08:58 Kaja Godek stanęła w obronie Węgier. Wystosowała specjalną petycję

Kaja Godek ruszyła z pomocą dla władz węgierskich. Konserwatystka ostrzega przed "furią homolobby" wymierzoną w najnowsze przepisy ograniczające prawa człowieka. Zorganizowała petycję do węgierskiej ambasadorki w Polsce. "Węgrzy osamotnieni w walce z LGBT. Okażmy im wsparcie" - brzmi tytuł wiadomości, którą Kaja Godek skierowała do sympatyków Fundacji Życie i Rodzina. Chodzi o międzynarodowe protesty przeciwko najnowszym przepisom, uderzającym w mniejszości seksualne. Wdrożona ustawa zabrania przedstawiania dzieciom materiałów, uznawanych za "promowanie homoseksualizmu oraz zmiany płci".

Szczecin
19.03.2022 08:57 Szczecin. Protest w kościele Jana Chrzciciela

Szczecin. Prezeska Fundacji RÓWNiE, Dagmara Adamiak zorganizowała protest w kościele Jana Chrzciciela. W czasie mszy świętej wraz z aktywistami siedziała w ławie z transparentem "Jesteśmy ludźmi. Nie wykluczajcie nas". Jak przekazała nam Dagmara Adamiak, przyczyną akcji było odmówienie Marii Jaszczyk zorganizowania mszy w intencji pacjentów, potrzebujących przeszczepu szpiku. Powodem odmowy miało być aktywne wspieranie osób LGBT przez społeczniczkę. - Pani Maria jest emerytowaną nauczycielką i uważa, że wsparcie osób nieheteronormatywnych, szczególnie młodych, jest bardzo ważne. Jako katoliczka mówi, że kochać należy wszystkich ludzi i ja się z nią zgadzam - komentuje nasza rozmówczyni.

Pytanie na śniadanie
19.03.2022 08:55 Tęczowa flaga w "Pytaniu na śniadanie". Wokalistka nieoczekiwanie wyjęła symbol i zwróciła się do polskiej społeczności

Tęczowa flaga pojawiła się w "Pytaniu na śniadanie" TVP. Występująca w programie wokalistka w pewnym momencie wyjęła symbol LGBT i zwróciła się do polskiej społeczności ze słowami wsparcia. Produkcja programu z pewnością była wyjątkowo zaskoczona tak nieoczekiwanym ruchem piosenkarki. Element zaskoczenia w TVP Wszystko zapowiadało się niewinnie. Słowacka wokalistka Karin Ann miała wystąpić na scenie "Pytania na śniadanie", by wykonać jeden ze swoich utworów. W pewnym momencie doszło jednak do nieoczekiwanego przez widzów, a już z pewnością przez produkcję programu, zwrotu akcji. W trakcie wykonywania piosenki, Karin wyjęła ukrytą flagę społeczności LGBT, rozłożyła ją na całą szerokość i zwróciła się do polskiej społeczności, chcąc zapewne uświetnić w ten sposób obchodzony dziś Międzynarodowy Dzień Widoczności Osób Niebinarnych. - Chciałabym zadedykować dzisiejszą piosenkę społeczności LGBTQ w Polsce, ponieważ wiem, że nie macie tu łatwo - powiedziała piosenkarka. Wyrazy wsparcia - Zasługujecie na to, by być kochanymi i zasługujecie na to, by czuć się bezpiecznie. Jestem z wami, wspieram was i kocham. Dacie radę - dodała Karin Ann w swojej wypowiedzi na antenie TVP. Następnie piosenkarka owinęła się flagą i kontynuowała wykonanie utworu. Obecni nieopodal prezenterzy stali jak wryci. Karin Ann występuje jako support podczas trasy koncertowej #NoSory Tour polskiej wokaliski Sanah. Warto zaznaczyć, że piosenkarka, przed którą występuje, jest ceniona i była wiele razy chwalona przez Krystynę Pawłowicz. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Agata Duda świadomie zrezygnowała z obecności medialnej. "Stopień manipulacji jest tak ogromny, że ja się na to nie godzę"Klaudia Jachira o incydencie w Sejmie. Kolega z klubu skrytykował ją za jej ubiórTak rozemocjonowana Pawłowicz komentowała finał Euro. Nie przepuściła okazji, by uderzyć w społeczność LGBTŹródło: wtv.pl, "Pytanie na śniadanie" TVP Zdjęcie główne: "Pytanie na śniadanie" TVP

Krystyna Pawłowicz - odmowa prokuratury
19.03.2022 08:51 Prokuratura podjęła decyzję ws. Krystyny Pawłowicz. Prezeska Trans-Fuzji komentuje

Warszawska prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania przeciw Krystynie Pawłowicz. W kwietniu sędzia Trybunału Konstytucyjnego ujawniła dane personalne transpłciowej uczennicy.Przed przeszło dwoma miesiącami za pośrednictwem Twittera Krystyna Pawłowicz w otwarty sposób skrytykowała szkołę, w której nauczyciele zwrócili się do uczniów z prośbą, by rozmawiając z transpłciową uczennicą, używali jej żeńskiego imienia.Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości opublikowała jednocześnie zarówno miejscowość i nazwę placówki, jak i personalne dane dziesięciolatki.

human-rights-3805188 1920
19.03.2022 08:50 Mama: "Nawet nie wymyślaj i mnie nie wk**wiaj". Dzieciaki LGBTQ mówią

1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Ale nie tylko - to również pierwszy dzień Pride Month, czyli miesiąca dumy osób LGBTQ. Porozmawiałam z kilkoma "dzieciakami LGBTQ" - o ich dzieciństwie, odkrywaniu tożsamości i doświadczeniach. Podaję nie tylko ich miejscowość czy wiek, ale także zaimki, w których chcą, by się do nich zwracać.

TVP
19.03.2022 08:49 Dziennikarz TVP chciał wykorzystać sprawę tragicznie zmarłej przyjaciółki Anny Strzałkowskiej do ataku na LGBTQ+

Doktorka Anna Strzałkowska, która aktywnie działa również na rzecz społeczności LGBT+ w Polsce, otrzymała od dziennikarza TVP wiadomość - chciał on przygotować materiał o śmierci jej dawnej przyjaciółki, Darii Relugi, która w 1995 roku w tajemniczych okolicznościach została zamordowana w jednym z gdańskich lasów. Jak się okazało, rozmowa miała wykazać jednak co innego i obrócić się przeciwko aktywistce. Dziennikarz chciał oskarżyć ją o morderstwo. Naukowczyni na swoim Facebooku zamieściła przerażającą relację z rozmowy z pracownikiem TVP.

JastrząbPost
19.03.2022 08:49 Transfobiczne słownictwo w artykule JastrząbPost. Odebrano ludziom godność

Jak pisać o osobach transpłciowych? Na pewno nie w taki sposób, jak zrobili to dziennikarze JastrząbPost. W tekście przedstawili życie wielu transpłciowych gwiazd i wszystko zapewne byłoby w porządku, gdyby nie użyte słownictwo oraz ciągłe przypominanie o przeszłości, której oni sami nie chcą pamiętać i o niej myśleć. Transpłciowe osoby, szczególnie w show-biznesie, wciąż traktuje się raczej jako ciekawostkę, niż realnych ludzi.

flaga LGBT
19.03.2022 08:48 Polska naciskała na zwolnienie ambasadora wspierającego prawa LGBT. Serbia musiała ulec

Choć decyzja o dymisji Nikoli Zurovaca, ambasadora Serbii w Polsce, miała zapaść w Belgradzie, ruch na serbskim rządzie wymogło stanowisko Warszawy. Polskie władze miały sprzeciwiać się podpisie Zurovaca złożonym pod listem wyrażającym wsparcie dla osób LGBT.Nikola Zurovac, szef serbskiej misji dyplomatycznej w Polsce, został jednym z 40 ambasadorów, którzy od czterech lat podpisują list wyrażający poparcie dla społeczności LGBT.Podpisywanie dokumentu przypada zwyczajowo na 17. dzień maja, gdy na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii, podaje Onet.

LEGO -- LGBT
19.03.2022 08:48 Konserwatywne media wzburzyły się na tęczową serię klocków Lego

Nowy zestaw LEGO – figurki w 11 kolorach, które mają wyrażać wsparcie dla społeczności LGBT – wywołał oburzenie konserwatywnych mediów. Telewizja Polska straszy przed rujnowaniem psychiki najmłodszych i końcem dzieciństwa. Założone w latach 30. ubiegłego wieku przedsiębiorstwo zabawkowe, kojarzące się przede wszystkim z produkcją najpopularniejszych klocków na świecie, poinformowało w czwartek o uruchomieniu sprzedaży specjalnego zestawu. W pudełku znajdziemy 11 figurek, z których każdą wyprodukowano w innym kolorze: barwach tęczy, błękicie, bieli, różu, brązie oraz czerni. Całość ma wyrażać m.in. indywidualność.We’re super excited to reveal our new set - LEGO Everyone is Awesome! Because we celebrate every LEGO builder ❤️🌈 #LEGO #EveryoneIsAwesome pic.twitter.com/J7KSz3zWik— LEGO (@LEGO_Group) May 20, 2021

Demi Lovato są osobą niebinarną
19.03.2022 08:48 Coming out Demi Lovato. Jest osobą niebinarną

Demi Lovato jest osobą niebinarną. Wyznanie gwiazdy pojawiło się w mediach społecznościowych. Pojawiła się również informacja, że od teraz korzystać będzie z zaimków "they/them" - "oni/ich". Demi Lovato wygląda na osobę szczęśliwą z powodu braku potrzeby ukrywania swojej tożsamości płciowej.

Andrzej Piaseczny
19.03.2022 08:46 Andrzej Piaseczny zrobił coming out

Andrzej Piaseczny nagrał nową płytę „50/50” i rozpoczął jej szeroką promocję. Przy okazji na jednym z utworów, który napisał we współpracy z Majką Jeżowską, okazało się, że zwraca się do swojego ukochanego mężczyzny. Przyznał, że to piosenka o nim i jest bardzo szczęśliwy, mogąc wreszcie to powiedzieć. Wiadomość szybko obiegła media, a polska społeczność LGBT zyskała kolejną słynną twarz.

TVP decyzją sądu musi usunąć film o "inwazji ideologii LGBT".
19.03.2022 08:45 TVP przegrało sprawę, zapadł wyrok sądu. Publiczny nadawca zmuszony do usunięcia filmu nawołującego do nienawiści

Kontrowersyjny dokument swoją premierę miał 10 października. Data nie jest bynajmniej przypadkowa. Trzy dni później wyborcy głosowali bowiem w istotnych wyborach parlamentarnych. 11 października film próbujący udowodnić, że organizacje LGBT zwożą uczestników na marsze równości, ich członkowie atakują Kościół katolicki oraz postulują legalizację pedofilii, pojawił się z kolei w popularnym serwisie YouTube. Do tej pory obejrzano go już niemal 90 tys. razy.TVP przegrało sprawęInformację o wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie dokumentu za Kampanią Przeciwko Homofobii przytacza portal gazeta.pl. Decyzją sądu TVP musi usunąć materiał z serwisu YouTube. Telewizja Polska otrzymała również zakaz rozpowszechniania filmu w całości oraz jego fragmentów przez okres jednego roku."Sąd Okręgowy uznał, że w świetle przedstawionego przez nas stanu sprawy i przedłożonych dowodów roszczenie pozwu oraz interes prawny KPH są uprawdopodobnione. Postanowienie sądu bardzo nas cieszy. Teraz czekamy na reakcję telewizji", przekazał reprezentujący organizację Jakub Turski, cytowany przez wspomniany portal. Wyrok nie jest jednak prawomocny, a władze mają 60 dni, by się do niego odnieść.Wiele wskazuje na to, że to nie koniec kłopotów TVP. Założenie sprawy Telewizji Polskiej zapowiedziało również osiem osób, których wizerunki bądź wypowiedzi pojawiły się w obraźliwym materiale. Wspomniana Kampania Przeciwko Homofobii uruchomiła zbiórkę "Inwazja równości na TVP", by wspomóc ofiary w poniesionych z powodu postępowania kosztach.Źródła: gazeta.pl / youtube