TVP decyzją sądu musi usunąć film o "inwazji ideologii LGBT".. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Czerwca 2020

TVP przegrało sprawę, zapadł wyrok sądu. Publiczny nadawca zmuszony do usunięcia filmu nawołującego do nienawiści

TVP decyzją sądu musi usunąć film dokumentalny o "inwazji ideologii LGBT" ze swojego kanału na Youtube. Władze Telewizji Polskiej mają teraz 60 dni na ustosunkowanie się do wyroku. Potwierdzająca doniesienia Kampania Przeciwko Homofobii zapowiedziała już kolejne pozwy skierowane wobec działań telewizji publicznej.

Kontrowersyjny dokument swoją premierę miał 10 października. Data nie jest bynajmniej przypadkowa. Trzy dni później wyborcy głosowali bowiem w istotnych wyborach parlamentarnych. 11 października film próbujący udowodnić, że organizacje LGBT zwożą uczestników na marsze równości, ich członkowie atakują Kościół katolicki oraz postulują legalizację pedofilii, pojawił się z kolei w popularnym serwisie YouTube. Do tej pory obejrzano go już niemal 90 tys. razy.

ZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

TVP przegrało sprawę

Informację o wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie dokumentu za Kampanią Przeciwko Homofobii przytacza portal gazeta.pl. Decyzją sądu TVP musi usunąć materiał z serwisu YouTube. Telewizja Polska otrzymała również zakaz rozpowszechniania filmu w całości oraz jego fragmentów przez okres jednego roku.

"Sąd Okręgowy uznał, że w świetle przedstawionego przez nas stanu sprawy i przedłożonych dowodów roszczenie pozwu oraz interes prawny KPH są uprawdopodobnione. Postanowienie sądu bardzo nas cieszy. Teraz czekamy na reakcję telewizji", przekazał reprezentujący organizację Jakub Turski, cytowany przez wspomniany portal. Wyrok nie jest jednak prawomocny, a władze mają 60 dni, by się do niego odnieść.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie płacicie abonamentu RTV? Minister właśnie podjął decyzję w sprawie jego ściągania
2. Kolejny kraj wygrał z pandemią. Nie ma nowych chorych, wracają do normalnego życia

wtv.pl - portal informacyjny

Wiele wskazuje na to, że to nie koniec kłopotów TVP. Założenie sprawy Telewizji Polskiej zapowiedziało również osiem osób, których wizerunki bądź wypowiedzi pojawiły się w obraźliwym materiale. Wspomniana Kampania Przeciwko Homofobii uruchomiła zbiórkę "Inwazja równości na TVP", by wspomóc ofiary w poniesionych z powodu postępowania kosztach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skończą się żarty ze zdalnego nauczania. Najniższa kara od 1 tys. zł, ale zapłacić można nawet 3 tys. zł
  2. Matura 2020 język polski 08.06.2020. Arkusze CKE, odpowiedzi
  3. Wielkopolska. Doszło do dramatycznego zdarzenia. Kobieta w ciąży i dzieci zostały ranne
  4. Wiadomości TVP znów biją rekordy żenady? W tym wydaniu nagle wydarzyło się coś kuriozalnego
  5. Monika Olejnik zbiła z tropu prezesa PiS pytaniem o brata. Jarosław Kaczyński nie był przygotowany
  6. Ulewy stulecia czekają nas co 5 lat. Winne ocieplenie klimatu

Źródła: gazeta.pl / youtube