wtv.pl > Polska > Abp Jędraszewski ponownie o “ideologii LGBT”: to presja nałożona na samorządy
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 09:01

Abp Jędraszewski ponownie o “ideologii LGBT”: to presja nałożona na samorządy

Piotr Molecki/East News
Piotr Molecki/East News

Abp Marek Jędraszewski po raz kolejny odniósł się do środowisk LGBT+. W trakcie nabożeństwa z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny metropolita krakowski przekonywał, że samorządowcy są pod presją Unii Europejskiej, aby wprowadzać “ideologię LGBT”. Porównał tę sytuację do czasów zwycięstwa nad bolszewikami ponad sto lat temu.

Abp Jędraszewski: samorządy są pod presją “ideologii LGBT”

Abp Jędraszewski wygłosił kazanie podczas uroczystości w Ludźmierzu (woj. małopolskie) w minioną niedzielę. Jego przemówienie z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny dotyczyło “współczesnej walki z Matką Bożą i jej dziećmi przez neomarksistowską idologię LGBT”. Tak określiła to kuria.

Abp Jędraszewski stwierdził, że “ideologia LGBT” używa bardzo sprytnych narzędzi, aby rozszerzać zasięg oddziaływania. To przede wszystkim “kłamstwo i finansowe naciski”. Tego rodzaju presję mają odczuwać samorządy.

Jako przykład podał groźbę utraty unijnych środków przez gminy, które “nie zgodzą się na wprowadzenie ideologii LGBT". W ten sposób abp Jędraszewski odniósł się do informacji, którą przekazał w piątek wicemarszałek małopolski Tomasz Urynowicz. We wpisie na Twitterze poinformował, że Komisja Europejska wstrzymała rozmowy w sprawie środków z REACT-EU do momentu uzyskania odpowiedzi na pismo w sprawie deklaracji “anty-LGBT”.

W trakcie kazania abp Jędraszewski przekonywał, że “ideologia LGBT [...] pragnie deprawować polskie dzieci już w przedszkolach i szkołach, a wszystko w imię tolerancji i przewrotnego kłamstwa, które oskarża Kościół broniący polski naród o homofobię, o prześladowania inaczej myślących”.

Porównanie do bolszewików i apele o modlitwę

Abp Jędraszewski stwierdził, że obecne zmagania z Matką Bożą są podobne do czasów Bitwy Warszawskiej 1920 r. - Miał to być triumf bezbożnego bolszewickiego ateizmu, gdzie wprowadzano nową wizję człowieka, gdzie powstawały komuny zamiast małżeństw, a dzieci miały być własnością wszystkich - przypomniał metropolita krakowski.

Duchowny zaznaczył, że wówczas Polacy sprzeciwili się tej koncepcji i dzięki modlitwom do Matki Bożej wydarzył się Cud nad Wisłą. To przejaw “zjednoczenia” wokół spraw kluczowych dla ojczyzny, o które apeluje również teraz.

Abp Jędraszewski porównał obecną sytuację również do historii króla Bolesława Krzywoustego. Kuria informuje, że “obronił kraj przed cesarzem Henrykiem V”, który oferował zapłatę w zamian za wycofanie się z ziem polskich. - Wolność ma swoją cenę. [...] Wolności nie kupuje się za pieniądze - ocenił metropolita. 

Duchowny przekonywał, że to “Pan Bóg jest panem dziejów, a nie pieniądz czy złe ideologie”. Na koniec wezwał wiernych do modlitwy do Maryi “za siebie i za ojczyznę”.

- W duchu powtarzajcie te słowa, które zostały napisane w chwili niedoli, gdy wydawało się, że nie ma dla naszej ojczyzny żadnej przyszłości: Jeszcze Polska nie zginęła, póki my jesteśmy. Jeszcze Polska nie zginęła, póki się modlimy - zaapelował abp Jędraszewski.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Powiązane