wtv.pl
LEGO -- LGBT

Materiały promocyjne

Konserwatywne media wzburzyły się na tęczową serię klocków Lego

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Nowy zestaw LEGO – figurki w 11 kolorach, które mają wyrażać wsparcie dla społeczności LGBT wywołał oburzenie konserwatywnych mediów. Telewizja Polska straszy przed rujnowaniem psychiki najmłodszych i końcem dzieciństwa.

Założone w latach 30. ubiegłego wieku przedsiębiorstwo zabawkowe, kojarzące się przede wszystkim z produkcją najpopularniejszych klocków na świecie, poinformowało w czwartek o uruchomieniu sprzedaży specjalnego zestawu.

W pudełku znajdziemy 11 figurek, z których każdą wyprodukowano w innym kolorze: barwach tęczy, błękicie, bieli, różu, brązie oraz czerni. Całość ma wyrażać m.in. indywidualność.

LEGO wspiera LGBT

Nazwa akcji to "Everyone is Awesome", a zatem "Każdy jest niesamowity". Figurkom nie przypisano płci. Inicjatywa promuje w ten sposób różnorodność płciową oraz narodowościową (czerń i brąz nawiązują do różnych kolorów skóry, a fiolet do drag queen).

Zestaw będzie dostępny od 1 czerwca, a zatem rozpoczęcia tzw. pride month, miesiąca wsparcia dla społeczności LGBT.

Brat Krzysztofa Krawczyka

Nie żyje brat Krzysztofa Krawczyka. Andrzej Krawczyk spoczął w grobie matki

CZYTAJ DALEJ

W rozmowie z brytyjskim dziennikiem "The Guardian" pomysłodawca akcji, Matthew Ashton, podkreślił, że jako dziecko LGBT czuł się wykluczony i w pewien sposób "niewłaściwy".

Dodał, że chciałby, by jako dziecko mógł popatrzeć na świat z nadzieją i pomyśleć, że wszystko się ułoży. – Szkoda, że wtedy nie zobaczyłem hasła, które pokazuje, że każdy jest niesamowity – zaznaczył w wywiadzie.

Prawicowe media: rujnowanie dzieciństwa

Choć przeważająca część reakcji na inicjatywę duńskiej firmy należy określić jako pozytywne, pomysł LEGO wywołał oburzenie konserwatywnych mediów w Polsce.

O rujnowaniu dzieciństwa zaczęły grzmieć publiczne media. W emitowanym na antenie TVP Info programie Michała Rachonia "#Jedziemy" padły słowa o mieszaniu dzieciom w głowach.

Zdaniem dziennikarki Agnieszki Siewiereniuk-Maciorowskiej inicjatywa LEGO wspomniane powyżej zrujnowanie dzieciństwa oraz dewastację psychiki najmłodszych.

Zdaniem gościni Telewizji Polskiej kolorowe figurki bez twarzy mogą ponadto zaburzać tożsamość dzieci, które bawiąc się klockami ze wspomnianej serii, wyrosną na zagubione osoby, które "nie wiedzą, kim są".

http://pch24.pl/

Trzy grosze do dyskusji dorzucił prowadzący, który zaznaczył, że musi rozważyć dalsze pozwalanie córkom na zabawę klockami duńskiej firmy, które rzekomo uwielbiają.

Do grona oburzonych dołączyli dziennikarze portalu PCH24.pl, którzy przekonywali, że "bezpłciowe postacie w tęczowych kolorach", będące wyrazem wsparcia dla "miesiąca gejowskiej dumy", to kolejny przykład oswajania najmłodszych z "antyrodzinną ideologią".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Twitter

Podobne artykuły

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Tragiczny wypadek autobusu w Peru

Świat

W Peru doszło do kolejnego tragicznego wypadku. W wyniku wypadku zginęło 27 górników

Czytaj więcej >
Luzowanie obostrzeń w Europie często dotyczy tylko osób zaszczepionych.

Świat

Dobre wieści. Europa w końcu się otwiera, ale tylko dla pewnej grupy

Czytaj więcej >