wtv.pl > Sondaż

Sondaż

sondaż

Sejm
19.03.2022 09:17 Nowy sondaż IBRiS. PiS bez zmian, rośnie Koalicja Obywatelska

Nowy sondaż dla IBRiS pokazuje, komu naprawdę najwięcej zabrał Donald Tusk swoim powrotem do polityki. Niektóre frakcje mocno odczuły powrót lidera Platformy Obywatelskiej. Nie ma wśród nich jednak PiS-u. Sytuacja PiS nie zmienia się prawie w ogóle i od kilku miesięcy partia utrzymuje się na poziomie powyżej 30 proc. poparcia. Powrót Donalda Tuska do polityki uszczknął głosów innym formacjom.

Większość Polek i Polaków krytycznie ocenia reformy ministra Przemysława Czarnka
19.03.2022 09:14 Przemysław Czarnek i jego reformy krytycznie oceniane przez większość Polaków. Szczególnie małe poparcie wśród osób do 24. roku życia i kobiet

W opinii Polek i Polaków minister Przemysław Czarnek wprowadza szkodliwe dla szkoły reformy. - Od 1 września w kanonie lektur uzupełniających jest książka "Ojciec wolnych ludzi". Prosimy nauczycieli, żeby ją polecali i wymagali od uczniów jej czytania - mówił Przemysław Czarnek w czasie mszy świętej w ramach dorocznego "Dziękczynienia w Rodzinie" organizowanego przez Radio Maryja i TV Trwam. Sondaż oceniający reformy ministra edukacji i nauki pokazuje, że wypowiedzi polityka nie przysparzają mu sympatii.800 osób powyżej 18. roku życia oceniło działania podejmowane przez Przemysława Czarnka. Minister edukacji nie ma powodów do zadowolenia.Według sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla rp.pl aż 65,7 proc. osób do 24. roku życia uważa, że polska szkoła zmienia się na grosze pod wpływem kolejnych reform ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

Większość Polaków krytycznie ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy
19.03.2022 09:12 Sondaż. 58 proc. Polaków źle ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy

58 proc. ankietowanych nie jest zadowolonych z tego, jak wygląda prezydentura Andrzeja Dudy. Prezydent został oceniony przez Polki i Polaków. Wyniki sondażu Instytutu Badań Pollster nie są dla głowy państwa pozytywne."Jak Pani/Pan ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy?" - odpowiedzi na to pytanie w większości przypadków nie jest dla prezydenta korzystne.Badanie zlecone przez "Super Express" pokazuje, że łącznie 58 proc. respondentów źle ocenia działania prezydenta. W tym aż 41 proc. ankietowanych zaznaczyło odpowiedź "zdecydowanie źle" w odniesieniu do aktywności Andrzeja Dudy.

Pixabay/Surprising_Shots
19.03.2022 09:12 Sondaż. Większość Polaków domaga się likwidacji niedzielnego zakazu handlu

Pracownia UCE Research postanowiła sprawdzić, co Polacy uważają o niedzielnym zakazie handlu. Z badania wynika, że prawie 55 proc. ankietowanych domaga się przywrócenia handlu w ostatni dzień tygodnia. Tymczasem rząd pracuje nad uszczelnieniem zakazu, aby uniemożliwić sieciówkom udawanie placówek pocztowych.

Sejm
19.03.2022 09:11 Najnowszy sondaż pokazał, jak głosowaliby Polacy. Nie ma zaskoczeń?

Nowy sondaż IBRiS nie pokazuje dużych zaskoczeń, prócz tego, że w Sejmie znalazłoby się pięć ugrupowań, a nie cztery, jak zapowiadały inne badania. Słabnie za to mobilizacja wyborców Platformy, a PiS silnie utrzymuje się na przedzie.Badanie powstało na zlecenie "Rzeczypospolitej".

Jarosław Kaczyński
19.03.2022 09:11 Sondaż IPSOS. Zjednoczona opozycja mocniejsza niż samotny PiS. Nawet wsparcie Konfederacji nie pomoże

Nowy sondaż ujawnia, na kogo Polacy oddaliby głos, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w tym roku. Liderem pozostaje PiS, ale ma powody do obaw. Przy ewentualnym zjednoczeniu partii opozycyjnych Kaczyński musiałby bowiem przełknąć gorycz porażki.

Sytuacja w Polsce jest w większości źle oceniana przez Polaków
19.03.2022 09:10 Sondaż CBOS: sytuacja w Polsce dobrze oceniana przez osoby starsze i zarabiające mniej

Sondaż Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) nie przynosi rządowi Mateusza Morawieckiego dobrych wiadomości. - We wrześniu wzrósł pesymizm w prognozach dotyczących ogólnej sytuacji w kraju - przekazują analitycy.Najbardziej zadowoleni z rozwoju Polski są osoby w grupie wiekowej 65+. Niemniej pozytywnie nastawionych do sytuacji w kraju jest zaledwie 30 proc. osób biorących w badaniu.Im osoby młodsze lub posiadające wyższe wykształcenie tym poziom zadowolenia maleje. Chociaż w stosunku do zeszłomiesięcznego badania pesymistów jest o 2 pkt proc. mniej, to nadal stanowią oni większość.

Kaczyński
19.03.2022 09:10 Ponad połowa Polaków uważa, że Polska idzie w złym kierunku. Jaki będzie miało to wpływ na wybory?

Według nowego sondażu CBOS ponad połowa Polaków nie jest zadowolona z kierunku, w jaki zmierza Polska pod rządami PiS. Największe niezadowolenie widać wśród młodych.Jedynie 30 proc. respondentów uważa, że sytuacja w Polsce jest dobra.

Piotr Molecki/East News
19.03.2022 09:09 Nowy sondaż poparcia. Polska 2050 goni Koalicję Obywatelską

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez CBOS rzuca nowe światło na kwestię poparcia dla partii politycznych. PiS może się pochwalić większym uznaniem niż trzy duże ugrupowania razem wzięte. Powody do obaw ma Donald Tusk, ponieważ do Koalicji Obywatelskiej coraz bardziej zbliża się Polska 2050 Szymona Hołowni.

Jarosław Kaczyński
19.03.2022 09:09 Nowy sondaż przedstawia kiepską sytuację opozycji. PiS zostawił ją w tyle

Sondaże w ciągu kilku ostatnich dni pokazują całkowicie różne wyniki. Ten przedstawiony przez Pollster dla "Super Expressu" wskazuje, że opozycja znalazła się znacząco w tyle. PiS od ostatniego sondażu miałoby zyskać aż 5 pkt. proc. poparcia. W Sejmie znalazłyby się jeszcze Koalicja Obywatelska, Polska 2050, Lewica i Konfederacja.

Sondaż
19.03.2022 09:09 Nowy sondaż daje nadzieję dla opozycji. Zyskują Koalicja Obywatelska i Polska 2050

Nowy sondaż Kantaru dla "Gazety Wyborczej" daje nadzieję dla opozycji. Prawo i Sprawiedliwość wydaje się w nim być do dogonienia, szczególnie, jeśli KO i Polska 2050 spróbowałyby później zawrzeć koalicję. Partia rządząca ma się czego obawiać - choć do niemal roku poparcie dla niej utrzymuje się na poziomie ok. 30 proc, jest to stanowczo za mało, by utrzymać rządy samodzielne w Sejmie.

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 09:08 Nowy sondaż. Ponad 40 proc. Polaków uważa, że polityka PiS może doprowadzić do polexitu

Nie milkną echa kontrowersyjnych wypowiedzi polityków PiS wymierzonych w Unię Europejską. W związku z tym sondażownia Kantar postanowiła sprawdzić, co na temat działań rządzących uważają Polacy. Ponad 40 proc. ankietowanych uważa, że polityka PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

Jarosław Kaczyński
19.03.2022 09:08 Dni Kaczyńskiego policzone? Polacy nie chcą, by pełnił funkcję wicepremiera

Jarosław Kaczyński zebrał negatywne oceny od Polaków w najnowszym sondażu SW Research dla “Rzeczpospolitej”. Ponad połowa ankietowanych uważa, że prezes PiS powinien opuścić stanowisko wicepremiera. Czy tak się stanie?

Najwięcej Polaków nie ufa Jarosławowi Kaczyńskiemu i Pawłowi Kukizowi
19.03.2022 09:07 Najwięcej Polaków wierzy Andrzejowi Dudzie. Podium braku zaufania otwierają prezes Kaczyński i Paweł Kukiz

CBOS sprawdził, komu ufają Polacy i Jarosław Kaczyński nie będzie zadowolony z osiągniętego wyniku. Prezes PiS zajmuje pierwsze miejsce, ale wśród polityków, którym Polacy nie ufają najbardziej. - W sierpniu żaden z polityków uwzględnionych w naszym badaniu nie zdobył zaufania większości dorosłych Polaków - poinformował CBOS.Sondaż zaufania oraz jego braku do polityków pokazuje, jak działania poszczególnych osób oceniają Polacy. Część obozu rządzącego nie ma powodów do zadowolenia i jedną z takich osób jest Jarosław Kaczyński.Aż 52 proc. badanych deklaruje, że nie ufa prezesowi PiS. Zajmuje on na niechlubnym podium pierwsze miejsce. Tuż za nim z wynikiem 51 proc. znajduje się Paweł Kukiz.

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 09:07 Polacy ocenili polskich ministrów. Kaczyński ma powody do niepokoju

Czy Polacy są zadowoleni z pracy polskiego rządu? Najnowszy sondaż IBRiS wskazuje, że ministrowie mają powody do obaw. Aż 45 proc. ankietowanych negatywnie ocenia pracę premiera Mateusza Morawieckiego. Najgorsze opinie zebrali Jarosław Kaczyński, Przemysław Czarnek i Jacek Sasin.

Jarosław Kaczyński - Sejm (2)
19.03.2022 09:07 Sondaż IBRiS. PiS z wyraźnym wzrostem, traci KO

Zwycięzcą wyborów parlamentarnych, gdyby odbyły się one teraz, byłoby Prawo i Sprawiedliwość – wynika z najnowszego badania IBRiS dla Onetu. PiS zanotował wyraźny wzrost. Traci za to Koalicja Obywatelska.Według najnowszego sondażu IBRiS, przeprowadzonego na zlecenie Onetu, gdyby wybory do Sejmu odbyły się teraz, zwycięstwo świętowałaby partia Jarosława Kaczyńskiego.Chęć zagłosowania na Prawo i Sprawiedliwość wyraziło 36,6 proc. respondentów. PiS zanotował tym samym 3-procentowy wzrost w porównaniu do badania z lipca.

sejm - sala plenarna
19.03.2022 09:04 Sondaż CBOS. PiS traci, KO z najlepszym wynikiem w tym roku

Centrum Badania Opinii Społecznej przedstawiło najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych. Gdyby wybory odbyły się w ten weekend, do Sejmu weszłoby pięć formacji. Istotny wzrost zanotowała PO.Z badania CBOS wynika, że zwycięzcą wyborów parlamentarnych nadal okazałaby się Zjednoczona Prawica, po odejściu Porozumienia składająca się z Prawa i Sprawiedliwości i Solidarnej Polski.Chęć oddania głosu na ekipę rządzącą wskazało 34 procent respondentów, co przełożyło się na 2-procentowy spadek ugrupowania w stosunku do stanu sprzed miesiąca.

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 09:03 Czy czekają nas przedterminowe wybory? Jest nowy sondaż

Najnowszy sondaż ujawnia nastroje społeczne po ostatnich zawirowaniach w Zjednoczonej Prawicy. Ponad 38 proc. ankietowanych twierdzi, że parlament nie przetrwa do końca kadencji. Czarę goryczy przelały rządowe dymisje i kontrowersyjne głosowanie nad ustawą lex TVN.

Piotr Molecki/East News
19.03.2022 09:02 Polacy domagają się dymisji marszałek Witek. Jest nowy sondaż

Elżbieta Witek powinna ustąpić ze stanowiska marszałka Sejmu - tak zgodnie twierdzą politycy opozycji. Co na ten temat uważają Polacy? Najnowszy sondaż wskazuje, że ponad połowa społeczeństwa domaga się dymisji Witek. Wszystko z powodu wątpliwej reasumpcji głosowania.

PiS i KO z tym samym wynikiem w sondażu wyborczym
19.03.2022 09:01 Sondaż Kantar: PiS i KO z 26 proc. poparciem. Kukiz'15 ma praktycznie zerowe poparcie

PiS traci, KO zyskuje, a Kukiz'15 odczuwa dotkliwe skutki głosowania za lex TVN. Kantar opublikował najnowszy sondaż poparcia dla partii. Jarosław Kaczyński ma powody do obaw.Wyniki przeprowadzonego przez Kantar badania nie są korzystane dla rządzącego Prawa i Sprawiedliwości. Sondaż pokazał, że Jarosław Kaczyński ma się czego bać.Zyskuje Koalicja Obywatelska. Główny wróg obozu rządzącego w sondażu zanotował wzrost aż o dwa punkty procentowe. Obecnie wynik KO Donalda Tuska to 26 proc. Ilu wyborców chce nadal poprzeć PiS?

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
19.03.2022 08:57 Co Polacy myślą o ograniczeniach dla niezaszczepionych? Jest najnowszy sondaż

Sondaż przeprowadzony na zlecenie Wirtualnej Polski wskazuje, jakie podejście do ograniczeń dla niezaszczepionych mają obywatele. To kluczowe z punktu widzenia nadchodzącej czwartej fali pandemii. Polacy są jednak wyjątkowo podzieleni.