wtv.pl > Polityka > Najwięcej Polaków wierzy Andrzejowi Dudzie. Podium braku zaufania otwierają prezes Kaczyński i Paweł Kukiz
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:07

Najwięcej Polaków wierzy Andrzejowi Dudzie. Podium braku zaufania otwierają prezes Kaczyński i Paweł Kukiz

Najwięcej Polaków nie ufa Jarosławowi Kaczyńskiemu i Pawłowi Kukizowi
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

CBOS sprawdził, komu ufają Polacy i Jarosław Kaczyński nie będzie zadowolony z osiągniętego wyniku. Prezes PiS zajmuje pierwsze miejsce, ale wśród polityków, którym Polacy nie ufają najbardziej. - W sierpniu żaden z polityków uwzględnionych w naszym badaniu nie zdobył zaufania większości dorosłych Polaków - poinformował CBOS.

Sondaż zaufania oraz jego braku do polityków pokazuje, jak działania poszczególnych osób oceniają Polacy. Część obozu rządzącego nie ma powodów do zadowolenia i jedną z takich osób jest Jarosław Kaczyński.

Aż 52 proc. badanych deklaruje, że nie ufa prezesowi PiS. Zajmuje on na niechlubnym podium pierwsze miejsce. Tuż za nim z wynikiem 51 proc. znajduje się Paweł Kukiz.

Wiadomo, komu ufają Polki i Polacy

Badanie przeprowadzone zostało przez CBOS. Pierwsza trójka najbardziej godnych zaufania osób może zaskakiwać.

Najwięcej, bo aż 44 proc. zaufania pochwalić może się prezydent Andrzej Duda. Drugie miejsce w sondażu zajął Szymon Hołownia. Założyciel ruchu Polska 2050 otrzymał aż 41 proc. pozytywnych ocen wśród badanej grupy.

Trzecie miejsce w sondażu zaufania CBOS zajął Mateusz Morawiecki. Premier otrzymał 38 proc. Tuż za szefem rządu znalazł się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (36 proc.).

Zdecydowanie więcej procent wyrażających brak ufności

Podliczone głosy opublikowane zostały przez CBOS. Na infografice jednoznacznie widać, że badana grupa zdecydowanie chętniej deklarowała brak zaufania do kolejnych polityków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Na trzecim miejscu wśród polityków, którym Polacy ufają najmniej, znajduje się Donald Tusk (48 proc. braku zaufania respondentów).

Wysoko w niekorzystnym dla polityków rankingu znalazł się również minister aktywów państwowych Jacek Sasin (42 proc.) Wyprzedzili go jednak między innymi Zbigniew Ziobro (47 proc. braku zaufania), czy premier Mateusz Morawiecki (43 proc. braku zaufania).

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, CBOS Zdjęcie główne: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Tagi: sondaż CBOS
Powiązane