wtv.pl > Polityka > Sondaż Kantar: PiS i KO z 26 proc. poparciem. Kukiz'15 ma praktycznie zerowe poparcie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:01

Sondaż Kantar: PiS i KO z 26 proc. poparciem. Kukiz'15 ma praktycznie zerowe poparcie

PiS i KO z tym samym wynikiem w sondażu wyborczym
Piotr Molecki/East News

PiS traci, KO zyskuje, a Kukiz'15 odczuwa dotkliwe skutki głosowania za lex TVN. Kantar opublikował najnowszy sondaż poparcia dla partii. Jarosław Kaczyński ma powody do obaw.

Wyniki przeprowadzonego przez Kantar badania nie są korzystane dla rządzącego Prawa i Sprawiedliwości. Sondaż pokazał, że Jarosław Kaczyński ma się czego bać.

Zyskuje Koalicja Obywatelska. Główny wróg obozu rządzącego w sondażu zanotował wzrost aż o dwa punkty procentowe. Obecnie wynik KO Donalda Tuska to 26 proc. Ilu wyborców chce nadal poprzeć PiS?

Kantar: PiS i KO zrównały się w sondażach

Platforma Obywatelska zamówiła sondaż Kantar, który w poniedziałek 16 sierpnia opublikowany został na łamach Onetu. Dwa dni po głosowaniu w sprawie lex TVN respondenci zostali zapytani o to, na kogo oddaliby swój głos.

Na 26 proc. poparcia liczyć może KO. Tyle samo respondentów zadeklarowało oddanie swojego głosu na PiS.

O ile w przypadku partii Donalda Tuska 26 proc. poparcia to wzrost o 2 pkt proc., to już Jarosław Kaczyński nie jest zadowolony z tego wyniku. 26 proc. PiS jest jednoznaczne ze stratą 3 pkt proc. poparcia.

Paweł Kukiz traci po lex TVN

Przeprowadzone przez Kantar badanie jasno pokazuje, że Kukiz'15 bardzo szybko widzi efekty poparcia PiS w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Sondaż wskazuje, że poparcie Pawła Kukiza zmalało do zera. To spadek o 1 pkt proc.

Lider Kukiz'15 w związku z jednoznaczną reakcją wyborców w piątek 13 podzielił się stwierdzeniem, że hejt na niego "jest większy niż na Pawła Adamowicza".

Na słowa te zareagowała żona zamordowanego prezydenta Gdańska. - Niech Pan nie wyciera sobie gęby moim mężem - ostro stwierdziła Magdalena Adamowicz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Polityczna kariera Pawła Kukiza wisi na włosku. Co z resztą ugrupowań? Nie wszyscy muszą martwić się o wyborczy wynik.

Więcej wyborców Lewicy

Opublikowany na onet.pl sondaż przynosi jeszcze kilka zaskoczeń. Gdyby wybory odbyło się dwa dni po głosowaniu nad lex TVN, to trzecią siłą w Sejmie byłby ruch Polska 2050 Szymona Hołowni. Zdobył on aż 17 proc. poparcia. To wzrost o dwa pkt. proc.

Wzrostem o 3 pkt proc. pochwalić może się również Lewica. Obecnie aż 10 proc. wyborców gotowych jest oddać na to ugrupowanie głos.

Konfederacja i PSL nie odnotowały w najnowszym sondażu ani wzrostu, ani spadku poparcia. Partia Władysława Kosiniaka-Kamysza otrzymała 3 proc. poparcia, a Konfederacja 7 proc.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: onet.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Tagi: sondaż Sejm