wtv.pl > Lublin

Lublin

Miasto w województwie lubelskim.

Lublin
19.03.2022 09:12 Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci, została już ujęta przez policję i umieszczona w areszcie. Sąd ustanowił czas jej przetrzymania na trzy miesiące. W czwartek babcia dzieci poszła odwiedzić je i ich matkę. Na miejscu znalazła zwłoki.

Lublin
19.03.2022 09:12 Lublin: Odnaleziono ciała trójki martwych dzieci. Ich matka przyznała się, że to ona je zabiła

Matka trójki dzieci, których ciała odnaleziono w jej domu w Lublinie, przyznała się do ich zamordowania. Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie.

klatka
19.03.2022 09:12 Lublin. Znaleziono zwłoki trojga dzieci. Zabójczynią miała być matka

Lublin. Babcia znalazła zwłoki trojga swoich wnucząt. Na miejscu szybko pojawiły się służby, którym, mimo reanimacji, nie udało się uratować żadnego z nich. Jak ustaliły media, za zbrodnią ma stać 26-letnia matka.Na miejscu pracuje prokuratura.

Andrzej Duda
19.03.2022 09:11 Lublin: Na ulicy modlono się o powrót uchodźców do ojczyzn. Wierni wznosili również modły za Andrzeja Dudę

We wtorek na ulicach Lublina odbyła się zbiorowa modlitwa w ramach cyklu "Koronki na ulicach miast świata". Wierni modlili się w różnych intencjach, m.in. o powrót uchodźców do krajów pochodzenia. Zadziwiająca intencja zdaje się stać w sprzeczności z innym cyklem modlitewnym - Tygodniem Modlitw za Uchodźców "Umrzeć z nadziei". Modlitwa na ulicach Lublina 28 września mieszkańcy Lublina mogli ujrzeć kilka grup osób, które modliły się w różnych miejscach miasta. Wierni byli na pięciu skrzyżowaniach oraz przy krzyżu nieopodal siedziby ZUS i w pobliżu kościoła na Poczekajce. Odmawiano tam Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a cała akcja modlitewna odbywała się w ramach cyklu "Koronki na ulicach miast świata", organizowanego przez zespół Iskra Miłosierdzia Bożego. Inicjatywa odbywa się co roku 28 września z okazji rocznic beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, który był spowiednikiem św. Faustyny. Intencji w ramach których odmawiano modlitwę było kilka, m.in. pokój na świecie, ofiary kataklizmów, czy opanowanie pandemii koronawirusa. Niektóre z nich okazały się budzić jednak pewien niesmak i kontrowersje. Nietypowe intencje Wierni modlili się także za "powrót uchodźców do ich ojczyzn". Intencja wydawać może się co najmniej niezręczna, zwracając uwagę na fakt, że uchodźcy to najczęściej osoby uciekające przed wojną lub innego rodzaju konfliktem mającym miejsce w ich ojczystym kraju. Co więcej, od soboty Kościół katolicki obchodzi Tydzień Modlitw za Uchodźców "Umrzeć z nadziei". Intencja wydaje się zatem stać w sprzeczności z tą w sprawie której nabożeństwo sprawował wczoraj chociażby kardynał Kazimierz Nycz. Koronka do Miłosierdzia Bożego w Lublinie odmawiana była również w intencji prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Warto zaznaczyć, że stolica województwa lubelskiego to nie jedyne miasto, które włączyło się w akcję modlitewną zespołu Iskra Miłosierdzia Bożego. Uczestniczyli w niej również wierni chociażby z Zamościa, Kraśnika, czy Radzynia Podlaskiego. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Grupa uchodźców odnaleziona w Szymkach: “Bus odjechał w stronę granicy, nie wiemy dokąd ich wywieziono”Andrzej Duda przychyli się do wniosku o przedłużenie stanu wyjątkowego przy granicy z BiałorusiąZdjęcia o charakterze pedofilskim i zoofilskim w "Wiadomościach" TVP. Do KRRiT trafiła skargaŹródło: dziennikwschodni.pl, lublin112.pl, wtv.pl

Wypadek na obwodnicy
19.03.2022 09:07 Wypadek na obwodnicy Lublina. Kierowca ciężarówki jest poszukiwany przez policję - odjechał z miejsca zdarzenia

Na obwodnicy Lublina wczesnym porankiem doszło do wypadku busa i samochodu ciężarowego. W wyniku zdarzenia ucierpiało osiem osób, kierowca ciężarówki odjechał nie udzielając pomocy potrzebującym. Policja prowadzi działania mające na celu odnalezienie jednego z kierowców uczestniczących w wypadku.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne
19.03.2022 09:03 Podtopienia w Lublinie. Zalane drogi, nie działa sygnalizacja świetlna

Lublin od dwóch dni walczy z ulewnymi deszczami. Doszło do awarii sygnalizacji świetlnej, a w niektórych miejscach woda wdarła się na posesje i drogi. Mieszkańcy muszą liczyć się z dalszymi utrudnieniami, ponieważ alert drugiego stopnia przed intensywnymi opadami obowiązuje do godz. 21:00 w całym woj. lubelskim.

Lublin
19.03.2022 09:02 Nawałnica w Lublinie. Niemal 500 interwencji, kilkadziesiąt uszkodzonych budynków

Lublin. Porażające skutki nawałnic w regionie. Prawie 500 interwencji. Uszkodzone budynki, przygniecione pojazdy, połamane drzewa, to tylko część problemów po ataku żywiołu. Jest oficjalny komunikat.Nad ranem, 17 sierpnia w Lublinie doszło do silnych opadów deszczu. Anomalii towarzyszył porywisty wiatr. Straż pożarna dopiero teraz wydała komunikat o skutkach walki z nawałnicą. Równolegle Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już wydał ostrzeżenia dla niemal całej Polski. 23 sierpnia przez kraj przetoczą się silne burze z ulewami. Lokalnie należy spodziewać się gradu.

Lublin
19.03.2022 09:01 Gózd. Trąba powietrzna doszczętnie zniszczyła schronisko dla zwierząt

Trąba powietrzna przeszła przez niewielką miejscowość - Gózd. Żywioł zniszczył niemal całe schronisko dla zwierząt. Trwa zbiórka pieniędzy na rzecz odbudowania przytułku. Jak podali Polscy Łowcy Burz, zjawisko pogodowe, które przeszło przez okolice Lublina, mogło być trąbą powietrzną. - Obrazy radarowe potwierdzają możliwość wystąpienia trąby powietrznej. Obraz prędkości radialnej przemieszczania się hydrometeorów ukazuje dość silną rotację cyklonalną w dolnej troposferze - podawali.

Lubelskie
19.03.2022 08:53 Lubelskie. Z jeziora wyłowiono ciało 15-letniego chłopca

Lubelskie. Policja wyłowiła ciało 15-letniego chłopca. Nastolatek uciekł z domu. Poinformował, że zamierza popełnić samobójstwo. Nadzór nad sprawą przejęła prokuratura.Informacji o tragicznym finale poszukiwań udzielił młodszy aspirant, Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji. Zaginięcie odnotowano w czwartek, po godzinie 13:00. Nastolatek z gminy Niedrzwica Duża wyszedł z domu, informując o zamiarze popełnienia samobójstwa.

Kraśnik
19.03.2022 08:53 Kraśnik. Ulewy i burze w powiecie, mamy najnowsze informacje

Kraśnik. Cały powiat został doświadczony przez silne ulewy. Ulice dosłownie pływają. Zalane posesje, budynki i powalona drzewa. Przedstawiciel straży pożarnej wyjaśnił, co dokładnie dzieje się w gminie. Starszy kapitan Piotr Michałek przekazał nam informacje na temat ulew w Kraśniku. - W sobotę od rana wpłynęło do nas aż 10 zgłoszeń. Interwencje dotyczą wody zalewającej posesje albo budynki - deklarował dla naszej redakcji.

Lublin
19.03.2022 08:47 Drastyczne odkrycie w Lublinie. Ciało mężczyzny nad wejściem do klatki schodowej

Lublin. Na daszku od klatki schodowej jednego z bloków odnaleziono zwłoki mężczyzny. Trwa śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci. Podejrzewa się upadek z wysokości, jednak na ten moment nie wiadomo, czy w zdarzeniu brały udział osoby trzecie. Porażające informacje zostały przedstawione przez dziennikarzy Lublin112.pl. Do zdarzenia doszło dziś w okolicach godziny 7:00. Jak podają przedstawiciele lokalnego portalu Lublin112.pl na miejsce ruszyli nie tylko funkcjonariusze policji, ale także straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe. Zgłoszenie dotyczyło jednego z bloków przy ulicy Fantastycznej w Lublinie. Zawiadomienie dotyczyło osoby, która nie daje oznak życia.

Lublin
19.03.2022 08:47 Akcja służb w Lublinie. 1,5-roczny chłopczyk wypadł z balkonu

Lublin. 1,5-roczny chłopiec nagle wypadł z balkonu. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe. Interweniować musiała także policja. Wciąż nie wiadomo, czy doszło do zaniedbania. Wyjątkowo przykre informacje o zdarzeniu zostały przekazane przez dziennikarzy Polskiej Agencji Prasowej. Do zdarzenia doszło dziś, w Lubinie, w mieszkaniu ulokowanym przy ulicy Niepodległości. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, na balkonie bawiło się troje dzieci. W domu nie było matki, jednak opiekę nad pociechami sprawował ojciec. Niespodziewanie jedno z dzieci weszło na barierkę. Następnie straciło równowagę i wypadło na trawnik. Oficjalne wiadomości o zdarzeniu przekazała podkomisarz Anna Kamola z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Warszawa
19.03.2022 08:47 Nie żyje młodzieżowy radny. Jego partnerka zatrzymana

Warszawa. Nie żyje Igor W.-K. Były radny młodzieżowej rady Lublina najprawdopodobniej mógł zostać zamordowany przez swoją dziewczynę - Karolinę B. Dramatyczne informacje o sprawie młodzieżowego aktywisty podali dziennikarze "Super Expressu".Jak opisuje tabloid, do zdarzenia miało dojść na warszawskim Wilanowie, gdzie zmarły spotykał się ze swoją partnerką.

Sąd uznał zatrzymanie Romana Giertycha za nielegalne.
19.03.2022 08:43 Sąd podjął decyzję ws. zeszłorocznego zatrzymania Romana Giertycha. Jego prawnik ujawnia

W październiku 2020 roku doszło do zatrzymania Romana Giertycha Miano mu przedstawić zarzuty przywłaszczenia pieniędzy ze spółki PolnordSąd w Poznaniu uwzględnił zażalenie na zatrzymanie mec. Romana GiertychaCzynności podjęte wobec mecenasa uznane zostały za niezasadne i nielegalneProkuratura Regionalna w Lublinie krytycznie ustosunkowała się do decyzji sąduW połowie października ubiegłego roku doszło do zatrzymania byłego ministra edukacji, mecenasa Romana Giertycha oraz 11 innych osób pod zarzutem wyprowadzenia i przywłaszczenia około 92 mln zł ze spółki deweloperskiej Polnord. Do aresztowania doszło w przeddzień rozprawy, na której Giertych miał wystąpić jako obrońca Leszka Czarneckiego.Podczas przeszukania jego domu przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) Roman Giertych zasłabł, w związku z czym został przewieziony do szpitala. Tam usiłowano przedstawić mu zarzuty, co według prokuratury miało być "skuteczne", czemu zaprzeczają jednak obrońcy Giertycha, twierdząc, że jego stan zdrowia nie pozwalał na porozumienie się z nim.Następnie prokuratura zastosowała wobec Romana Giertycha środki zapobiegawcze, takie jak 5 mln zł poręczenia majątkowego, zawieszenie w czynnościach zawodowych, zakaz opuszczania kraju oraz dozór policyjny i zakaz kontaktowania się z resztą podejrzanych.Jednak już w grudniu ubiegłego roku poznański sąd rejonowy uchylił te środki zapobiegawcze, wskazując na - podnoszone wcześniej przez obrońców Giertycha - nieskuteczne ogłoszenie mu zarzutów. Jednak w środę, 20 stycznia, Prokuratura Krajowa wystosowała oświadczenie w odpowiedzi na sugestie Gazety Wyborczej, że Giertych przestał być podejrzanym."Roman G. ma i nigdy nie utracił statusu podejrzanego w śledztwie dotyczącym przywłaszczenia kilkudziesięciu milionów złotych z deweloperskiej spółki giełdowej Polnord. (...) Prokurator Krajowy w publicznej wypowiedzi na podstawie art. 12 ustawy Prawo o prokuraturze, informował o ustaleniach śledztwa przeciwko Romanowi G., stwierdzając, że zgromadzony przeciwko niemu materiał dowodowy jednoznacznie wskazuje na jego winę" - czytamy w oświadczeniu.

wtv
19.03.2022 08:25 Niemowlę z ciężkim urazem głowy trafiło do szpitala w Lublinie

Informacje o niemowlęciu, które trafiło do szpitala dziecięcego w Lublinie z obrażeniami głowy, przekazał „Dziennik Wschodni”.Według doniesień gazety obrażenia zauważone przez medyków na ciele 5-tygodniowego dziecka wskazują, że mogło zostać ono pobite.

wtv
19.03.2022 08:23 Likwidator zamknął całą redakcję i odwołał naczelnego, bo byli "niewygodni"? Dziennikarze wchodzą przez okno

Lubelski deweloper Tomasz Kalinowski zamierzał odwołać Krzysztofa Wiejaka z funkcji naczelnego „Dziennika Wschodniego”, ponieważ gazeta ma szkodzić prowadzonym przez biznesmena interesom, wskazywała lubelska „Gazeta Wyborcza”.Dziennik niejednokrotnie krytykował panującą w Lublinie „betonozę”, zwracając uwagę m.in. na plany zabudowy Górek Czechowskich przez spółkę TBV, będącą biznesowym partnerem Kalinowskiego.Ponieważ deweloper nie miał wystarczających udziałów, by odwołać Wiejaka, do sądu trafił pozew o rozwiązanie spółki, która wydaje gazetę. Jako kuratora, który miał pomóc właścicielom w dojściu do porozumienia, Sąd Rejonowy Lublin-Wschód wskazał Leszka Kukawskiego.

wtv
19.03.2022 08:20 Widzieliście tego chłopca? Zrozpaczona rodzina prosi o pomoc

Informacji o zdarzeniu udzielił portal Lublin112.pl oraz Wirtualna Polska. Jak się okazuje, już 3 kwietnia rodzina 14-latka odnotowała jego zaginięcie. Ostatni raz był widziany w okolicach ulicy Leszetyckiego w Lublinie. Jego kontakt z bliskimi, znajomymi oraz rodziną został urwany w okolicach godziny 20. Kuba wciąż nie daje znaku życia. Nie został zauważony w okolicach Lublina. Nie kontaktował się ani z mamą, ani z tatą.

Kaja Godek
19.03.2022 08:16 Fundacja Kai Godek świętuje rzekomy sukces w Lublinie

Jeszcze 4 marca informowaliśmy o działaniach Fundacji Życie i Rodzina w Lublinie. Mowa o zbiórce podpisów pod petycją do rady miasta. Skrajna prawica chce przegłosowania uchwały o roboczym tytule "Pilnuj Budżetu"Pod nazwą kryje się wniosek o niefinansowanie organizacji czy przedsiębiorstw, które nie prezentują poglądów Kai Godek. Chodzi między innymi o Galerię "Labirynt", Fundację "Her Story", "Camera Femina", stowarzyszenie "Homo Faber", a także "Inną Fundację" "Przestańmy finansować aborcjonistów i homoideologów! Przełomowy projekt już na biurkach radnych" - radują się przedstawiciele fundacji fundamentalistki religijnej w wiadomości do darczyńców i sympatykówWyższej wymienione grupy aktywnie wspierają społeczność LGBT oraz walkę kobiet o prawo do samostanowienia o swoim ciele. Fundacja Kai Godek wyraziła szczególne oburzenie Galerią "Labirynt", gdzie przedstawiono wystawy o cielesności i seksualności człowieka. Jeszcze w marcu kierownictwo instytucji kultury ostro skomentowało oburzenie wokół wystawy. "Za każdym razem, gdy gdzieś na świecie pojawi się wizerunek nagiego mężczyzny, w kosmosie imploduje czarna dziura" - czytamy. Pamiętajmy, by wiedzę o seksualności człowieka czerpać z wiarygodnych źródeł medycznych i naukowych.