wtv.pl > Polska > Wypadek na obwodnicy Lublina. Kierowca ciężarówki jest poszukiwany przez policję - odjechał z miejsca zdarzenia
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:07

Wypadek na obwodnicy Lublina. Kierowca ciężarówki jest poszukiwany przez policję - odjechał z miejsca zdarzenia

Wypadek na obwodnicy
Agencja SE/East News - zdjęcie ilustracyjne

Na obwodnicy Lublina wczesnym porankiem doszło do wypadku busa i samochodu ciężarowego. W wyniku zdarzenia ucierpiało osiem osób, kierowca ciężarówki odjechał nie udzielając pomocy potrzebującym.

Policja prowadzi działania mające na celu odnalezienie jednego z kierowców uczestniczących w wypadku.

Wypadek na obwodnicy

Do zdarzenia doszło ok. godz. 3.50 na trasie S12 na wysokości Jakubowic Konińskich, w okolicach węzła Czechów. Bus wjechał w tył samochodu ciężarowego.

- Kierujący pojazdem marki mercedes jadący drogą S12, jadąc od strony Chełma w kierunku Warszawy w niewyjaśnionych do tej pory okolicznościach przodem pojazdu najechał na tył poprzedzającego go nieznanego pojazdu, najprawdopodobniej samochodu ciężarowego, który odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Warszawy - przekazał w rozmowie z WTV mł. asp. Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Po przybyciu na miejsce służb zbadano stan trzeźwości kierowcy busa - nie spożywał on alkoholu.

Wszystkie osiem osób podróżujących mercedesem ucierpiało w wypadku. Część z nich ma poważne obrażenia. To osoby w wieku od 19 do 61 lat pochodzące z Ukrainy. Wszystkie przetransportowane zostały do szpitala.

Poszukiwania kierowcy ciężarówki

Trwają działania policji mające na celu odnalezienie kierowcy pojazdu ciężarowego, który uczestniczył w zdarzeniu.

Jak przekazał WTV mł. asp. Kamil Karbowniczek, pojazd z uszkodzonym tyłem został zlokalizowany na MOP-ie w Markuszowie. Obecnie trwają oględziny samochodu, mające określić, czy jest to poszukiwana ciężarówka.

Rzecznik KWP w Lublinie powiadomił nas, że nawet w przypadku, gdy do wypadku nie doszło z winy kierowcy pojazdu ciężarowego, może on odpowiadać karnie za ucieczkę z miejsca zdarzenia.

- Jeśli kierowca był świadomy, że doszło do wypadku, to może odpowiadać za nieudzielenie pomocy. Wszystkie osoby z busa wymagały pomocy medycznej. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie będą prowadzić postępowanie w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia - powiedział.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl