wtv.pl > Pogoda > Kraśnik. Ulewy i burze w powiecie, mamy najnowsze informacje
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:53

Kraśnik. Ulewy i burze w powiecie, mamy najnowsze informacje

Kraśnik
Iwona

Kraśnik. Cały powiat został doświadczony przez silne ulewy. Ulice dosłownie pływają. Zalane posesje, budynki i powalona drzewa. Przedstawiciel straży pożarnej wyjaśnił, co dokładnie dzieje się w gminie.

Starszy kapitan Piotr Michałek przekazał nam informacje na temat ulew w Kraśniku.

- W sobotę od rana wpłynęło do nas aż 10 zgłoszeń. Interwencje dotyczą wody zalewającej posesje albo budynki - deklarował dla naszej redakcji.

Kraśnik. Ulewa przechodzi przez powiat

Zgłoszenia dotyczyły także przewalonych drzew, które blokowały ruch drogowy.

- Poważniejszych zdarzeń polegających na zerwaniu dachu czy uszkodzenia konstrukcji budowalnych dzisiaj nie mieliśmy - dodał.

- W tym momencie (15:00 - red.) burza przechodzi nad Kraśnikiem, więc tych zgłoszeń na pewno będzie więcej - zapowiadał przedstawiciel prasowy straży pożarnej w Kraśniku.

Starszy kapitan Michałek wskazał, że dochodzi do sytuacji, gdy w jednej minucie w teren wysyła się od 3 do 4 jednostek jednocześnie.

W całym powiecie kraśnickim prognozowane są silne opady deszczu, których suma może wynieść lokalnie nawet 40 milimetrów.

Okolice Kraśnika zostaną doświadczone przez burze z gradem. IMGW zapowiada porywy wiatru o prędkości do 90 kilometrów na godzinę.

Poniższe zdjęcie zostało wykonane na drodze krajowej numer 74 - odcinek Kraśnik - Annopol - przez jedną z mieszkanek powiatu.

>

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: Iwona

Powiązane