wtv.pl > Polska > Lublin: Na ulicy modlono się o powrót uchodźców do ojczyzn. Wierni wznosili również modły za Andrzeja Dudę
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:11

Lublin: Na ulicy modlono się o powrót uchodźców do ojczyzn. Wierni wznosili również modły za Andrzeja Dudę

Andrzej Duda
Wikimedia Commons

We wtorek na ulicach Lublina odbyła się zbiorowa modlitwa w ramach cyklu "Koronki na ulicach miast świata". Wierni modlili się w różnych intencjach, m.in. o powrót uchodźców do krajów pochodzenia.

Zadziwiająca intencja zdaje się stać w sprzeczności z innym cyklem modlitewnym - Tygodniem Modlitw za Uchodźców "Umrzeć z nadziei".

Modlitwa na ulicach Lublina

28 września mieszkańcy Lublina mogli ujrzeć kilka grup osób, które modliły się w różnych miejscach miasta. Wierni byli na pięciu skrzyżowaniach oraz przy krzyżu nieopodal siedziby ZUS i w pobliżu kościoła na Poczekajce.

Odmawiano tam Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a cała akcja modlitewna odbywała się w ramach cyklu "Koronki na ulicach miast świata", organizowanego przez zespół Iskra Miłosierdzia Bożego.

Inicjatywa odbywa się co roku 28 września z okazji rocznic beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, który był spowiednikiem św. Faustyny.

Intencji w ramach których odmawiano modlitwę było kilka, m.in. pokój na świecie, ofiary kataklizmów, czy opanowanie pandemii koronawirusa. Niektóre z nich okazały się budzić jednak pewien niesmak i kontrowersje.

Nietypowe intencje

Wierni modlili się także za "powrót uchodźców do ich ojczyzn". Intencja wydawać może się co najmniej niezręczna, zwracając uwagę na fakt, że uchodźcy to najczęściej osoby uciekające przed wojną lub innego rodzaju konfliktem mającym miejsce w ich ojczystym kraju.

Co więcej, od soboty Kościół katolicki obchodzi Tydzień Modlitw za Uchodźców "Umrzeć z nadziei". Intencja wydaje się zatem stać w sprzeczności z tą w sprawie której nabożeństwo sprawował wczoraj chociażby kardynał Kazimierz Nycz.

Koronka do Miłosierdzia Bożego w Lublinie odmawiana była również w intencji prezydenta Polski Andrzeja Dudy.

Warto zaznaczyć, że stolica województwa lubelskiego to nie jedyne miasto, które włączyło się w akcję modlitewną zespołu Iskra Miłosierdzia Bożego. Uczestniczyli w niej również wierni chociażby z Zamościa, Kraśnika, czy Radzynia Podlaskiego.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: dziennikwschodni.pl, lublin112.pl, wtv.pl

Powiązane