wtv.pl > Pogoda > Nawałnica w Lublinie. Niemal 500 interwencji, kilkadziesiąt uszkodzonych budynków
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 09:02

Nawałnica w Lublinie. Niemal 500 interwencji, kilkadziesiąt uszkodzonych budynków

Lublin
KM PSP w Lublinie.

Lublin. Porażające skutki nawałnic w regionie. Prawie 500 interwencji. Uszkodzone budynki, przygniecione pojazdy, połamane drzewa, to tylko część problemów po ataku żywiołu. Jest oficjalny komunikat.

Nad ranem, 17 sierpnia w Lublinie doszło do silnych opadów deszczu. Anomalii towarzyszył porywisty wiatr. Straż pożarna dopiero teraz wydała komunikat o skutkach walki z nawałnicą.

Równolegle Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już wydał ostrzeżenia dla niemal całej Polski. 23 sierpnia przez kraj przetoczą się silne burze z ulewami. Lokalnie należy spodziewać się gradu.

Lublin. Straż poinformowała o skutkach nawałnicy w regionie

Jak poinformowała straż, atak żywiołu wywołał aż 460 interwencji służb. W całym województwie odnotowano 518 zdarzeń. Nawałnica zalała 18 obiektów. 24 budynki mieszkalne zostały uszkodzone.

- W szczytowym momencie w akcje ratownicze w samym Lublinie zaangażowanych było blisko 40 zastępów PSP i OSP - podają przedstawiciele KM PSP w Lublinie.

Poniżej publikujemy zdjęcia z ostatniej interwencji strażaków, udostępnione przez KM PSP w Lublinie.

>
>
>
>
>

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Jeszcze 15 sierpnia w województwie lubelskim odnotowano aż 107 interwencji. Najgorsza sytuacja miała miejsce w powiecie łukowskim i ryckim. Wówczas także konieczne było usuwanie drzew i konarów z dróg.

Żywioł uszkodził aż 29 budynków, w tym 11 budynków mieszkalnych. Mowa o zerwanych poszyciach dachów lub drzewach zalegających na konstrukcjach.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: wtv.pl Źródło zdjęcia głównego: KM PSP w Lublinie

Tagi: Lublin
Powiązane