wtv.pl > Polska > Akcja służb w Lublinie. 1,5-roczny chłopczyk wypadł z balkonu
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:47

Akcja służb w Lublinie. 1,5-roczny chłopczyk wypadł z balkonu

Lublin
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Lublin. 1,5-roczny chłopiec nagle wypadł z balkonu. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe. Interweniować musiała także policja. Wciąż nie wiadomo, czy doszło do zaniedbania. Wyjątkowo przykre informacje o zdarzeniu zostały przekazane przez dziennikarzy Polskiej Agencji Prasowej.

Do zdarzenia doszło dziś, w Lubinie, w mieszkaniu ulokowanym przy ulicy Niepodległości. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, na balkonie bawiło się troje dzieci. W domu nie było matki, jednak opiekę nad pociechami sprawował ojciec.

Niespodziewanie jedno z dzieci weszło na barierkę. Następnie straciło równowagę i wypadło na trawnik. Oficjalne wiadomości o zdarzeniu przekazała podkomisarz Anna Kamola z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Lublin. 1,5-roczny chłopiec wypadł przez balkon

Po podjęciu wstępnych czynności ustalono, że ofiara wypadku najprawdopodobniej wspięła się na przedmiot, który umożliwił stanięcie na barierce. Na miejsce natychmiastowo ruszyły służby ratunkowe, a zawiadomienie wpłynęło także na policję.

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono wstępne badania, które nie wykazało poważnych obrażeń. - To ogólne potłuczenia, otarcia naskórka. Życiu chłopca nic nie zagraża - przekonuje Polską Agencję Prasową funkcjonariuszka.

Ojciec dzieci został przebadany alkomatem. Wykryto śladowe ilości alkoholu w organizmie mężczyzny.

Na ten moment konieczne będzie przeanalizowanie w jaki sposób doszło do niebezpiecznego wypadku. Co więcej, śledztwo służb mundurowych będzie prowadzone pod kątem możliwego narażenia na ryzyku utraty zdrowia lub życia.

Chodzi o podejrzenie wyczerpania znamion artykułu 160. Kodeksu karnego. "Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3" - czytamy w przepisie.

Należy jednak zaznaczyć, że Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, kara pozbawienia wolności wynosi od 3 miesięcy do lat 5.

Na niekorzyść ojca wpływa obecność alkoholu w organizmie podczas wypadku. Organy ścigania mogą jednak odstąpić od zdarzenia przez wzgląd na nieznaczne obrażenia. Wiele będzie zależeć od ustalenia, w jaki sposób doszło do incydentu.

Warto podkreślić, że na ten moment chłopiec jest w pełni bezpieczny. Jego życiu i zdrowiu już nie grozi niebezpieczeństwo.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Polska Agencja Prasowa]

Tagi: Lublin
Powiązane