wtv.pl > Polska > Podtopienia w Lublinie. Zalane drogi, nie działa sygnalizacja świetlna
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 09:03

Podtopienia w Lublinie. Zalane drogi, nie działa sygnalizacja świetlna

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Lublin od dwóch dni walczy z ulewnymi deszczami. Doszło do awarii sygnalizacji świetlnej, a w niektórych miejscach woda wdarła się na posesje i drogi. Mieszkańcy muszą liczyć się z dalszymi utrudnieniami, ponieważ alert drugiego stopnia przed intensywnymi opadami obowiązuje do godz. 21:00 w całym woj. lubelskim. 

Lublin podtopiony. Awaria sygnalizacji na 9 skrzyżowaniach

Lublin zmaga się z ulewnymi opadami deszczu już od dwóch dni. W rezultacie niektóre obszary miasta są podtopione. Woda wdarła się nie tylko na drogi, lecz także na posesje.

RMF FM donosi, że strażacy z Lubina i powiatu lubelskiego dostali 120 zgłoszeń w sprawie podtopień tylko do godz. 15:00. Najwięcej interwencji dotyczyło zalanych budynków i posesji. W niektórych przypadkach funkcjonariusze pomagali w usuwaniu połamanych drzew i konarów, które spadły na szlaki komunikacyjne.

Z relacji mieszkańców Lublina wynika, że poziom Bystrzycy jest tak wysoki, że jedna ze ścieżek rowerowych została całkowicie zalana. Z kolei Lublin Zachodni tym razem uchronił się przed podtopieniami.

Jerzy Ostrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Lublinie, oznajmił, że w kilkunastu miejscach trzeba wypompować wodę. - Tam gdzie istnieje ryzyko zalania, dostarczamy worki z piaskiem - zapewnił.

Z doniesień lubelskiego ratusza wynika, że deszcz spowodował awarię sygnalizacji świetlnej na 9 skrzyżowaniach. Część z nich została wyłączona, a pozostałe pracują w trybie “żółty plus”.

IMGW: Lublin musi przygotować się na kolejne ulewy

IMGW ostrzega, że to jeszcze nie koniec intensywnych opadów. Synoptycy wydłużyli ostrzeżenie drugiego stopnia przed ulewnym deszczem do godz. 21:00. Alert obejmuje całą Lubelszczyznę.

Z obserwacji IMGW wynika, że ulewy były najmocniejsze na stacji Bezek. Spadło tam 12,1 mm wody.

Dla woj. lubelskiego wydano również ostrzeżenie hydrologiczne przed nagłym wzrostem poziomu wód. Zagrożony jest teren zlewni Wieprza oraz małych dopływów Bugu i Wisły aż po Krzyczew.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Tagi: Lublin IMGW
Powiązane