wtv.pl > Polska > Z jakich atrakcji można skorzystać w Energylandii?
Barbara Daszuta
Barbara Daszuta 19.03.2022 09:11

Z jakich atrakcji można skorzystać w Energylandii?

Energylandia
Materiały Partnera

Trudno nie znać Energylandii chociażby ze słyszenia. To największy i zdecydowanie najbardziej różnorodny park rozrywki w Polsce, w którym każdy znajdzie atrakcję odpowiednią dla siebie. Aktualnie obszar parku zajmuje 43 hektary, na których znajduje się aż 106 atrakcji mechanicznych, a sam park podzielony jest na 6 stref. Jednak warto zaznaczyć, że z roku na rok te liczby nieustannie się zwiększają.

Bajkolandia, czyli raj dla najmłodszych

W Energylandii znajdziemy mnóstwo atrakcji dla najmłodszych gości. Bajkolandia oferuje między innymi spokojne rollercoastery (Śmiejżelki Energuś, Circus Coaster), klasyczne karuzele (Sissi, Leoś, Latające Huśtawki) czy samochodziki (Jeep Safari, WRC Auto Zderzaki). Z większości zabaw w tej strefie mogą skorzystać dzieci już od 2 roku życia! 

Strefa familijna – emocje dla każdego

Strefa familijna to multum atrakcji, które są świetną zabawą dla całej rodziny. Z większości atrakcji mogą skorzystać nawet małe dzieci, w przypadku niektórych kolejek - w towarzystwie swoich opiekunów. Jedną z najbardziej ekstremalnych opcji dostępnych w strefie familijnej jest RMF Dragon, osiągający szaloną prędkość 75 km/h! W tej strefie mamy też spokojniejsze opcje oraz wodne rollercoastery, które przyniosą ulgę w upalne dni. Takim water coasterem jest np. Anaconda. 

Strefa dla fanów ekstremalnie mocnych wrażeń

Tutaj znajdziemy atrakcje, z których wychodzi się na miękkich kolanach! Na czele dumnie prezentuje się Hyperion - najwyższy hyper coaster z wyciągiem łańcuchowym w Europie i najbardziej ekstremalna atrakcja w Energylandii. Do tego Mayan, czyli kolejka odwrócona, osiągająca przeciążenia do 5g przy prędkości 80 km/h. Fanom błyskawicznego przyspieszenia kłania się Moya Formuła F1, która maksymalną prędkość osiąga już w 2 sekundy od startu! To tylko przykłady atrakcji, jakie możesz znaleźć w tej strefie. Zapewniamy, że adrenalina buzuje w żyłach!

Water Park, czyli wodne szaleństwo pod gołym niebem

Energylandia uwielbia pobijać rekordy. Stąd nikogo nie powinno dziwić, że największy niezadaszony park wodny w Polsce znajduje się właśnie w Zatorze. Swoim gościom proponuje 3 strefy – Tropical Fun, Big Milk Water Park oraz świeżo otwartą w 2021 roku Exotic Island. To właśnie tutaj w letnie, upalne dni można zaznać ulgi w basenach. W strefie Tropical Fun natomiast na amatorów wodnych szaleństw czeka strefa zjeżdżalni, w której zarówno dzieci, jak i poszukiwacze ekstremalnych wrażeń, znajdą coś dla siebie. 

Tagi: