wtv.pl
Energylandia

Materiały Partnera

Z jakich atrakcji można skorzystać w Energylandii?

29 Września 2021

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Udostępnij:

Trudno nie znać Energylandii chociażby ze słyszenia. To największy i zdecydowanie najbardziej różnorodny park rozrywki w Polsce, w którym każdy znajdzie atrakcję odpowiednią dla siebie. Aktualnie obszar parku zajmuje 43 hektary, na których znajduje się aż 106 atrakcji mechanicznych, a sam park podzielony jest na 6 stref. Jednak warto zaznaczyć, że z roku na rok te liczby nieustannie się zwiększają.

Bajkolandia, czyli raj dla najmłodszych

W Energylandii znajdziemy mnóstwo atrakcji dla najmłodszych gości. Bajkolandia oferuje między innymi spokojne rollercoastery (Śmiejżelki Energuś, Circus Coaster), klasyczne karuzele (Sissi, Leoś, Latające Huśtawki) czy samochodziki (Jeep Safari, WRC Auto Zderzaki). Z większości zabaw w tej strefie mogą skorzystać dzieci już od 2 roku życia! 

Strefa familijna – emocje dla każdego

Strefa familijna to multum atrakcji, które są świetną zabawą dla całej rodziny. Z większości atrakcji mogą skorzystać nawet małe dzieci, w przypadku niektórych kolejek - w towarzystwie swoich opiekunów. Jedną z najbardziej ekstremalnych opcji dostępnych w strefie familijnej jest RMF Dragon, osiągający szaloną prędkość 75 km/h! W tej strefie mamy też spokojniejsze opcje oraz wodne rollercoastery, które przyniosą ulgę w upalne dni. Takim water coasterem jest np. Anaconda. 

Strefa dla fanów ekstremalnie mocnych wrażeń

Tutaj znajdziemy atrakcje, z których wychodzi się na miękkich kolanach! Na czele dumnie prezentuje się Hyperion - najwyższy hyper coaster z wyciągiem łańcuchowym w Europie i najbardziej ekstremalna atrakcja w Energylandii. Do tego Mayan, czyli kolejka odwrócona, osiągająca przeciążenia do 5g przy prędkości 80 km/h. Fanom błyskawicznego przyspieszenia kłania się Moya Formuła F1, która maksymalną prędkość osiąga już w 2 sekundy od startu! To tylko przykłady atrakcji, jakie możesz znaleźć w tej strefie. Zapewniamy, że adrenalina buzuje w żyłach!

Water Park, czyli wodne szaleństwo pod gołym niebem

Energylandia uwielbia pobijać rekordy. Stąd nikogo nie powinno dziwić, że największy niezadaszony park wodny w Polsce znajduje się właśnie w Zatorze. Swoim gościom proponuje 3 strefy – Tropical Fun, Big Milk Water Park oraz świeżo otwartą w 2021 roku Exotic Island. To właśnie tutaj w letnie, upalne dni można zaznać ulgi w basenach. W strefie Tropical Fun natomiast na amatorów wodnych szaleństw czeka strefa zjeżdżalni, w której zarówno dzieci, jak i poszukiwacze ekstremalnych wrażeń, znajdą coś dla siebie. 

Smoczy Gród

Energylandia w 2019 roku rozpoczęła rozbudowę parku o strefy tematyczne, a pierwszą z nich był właśnie Smoczy Gród, nad którym góruje Zadra, czyli najwyższy i najszybszy na świecie rollercoaster hybrydowy. Co to znaczy? Jego konstrukcja została stworzona z dwóch materiałów wiodących – stali oraz… drewna! Przejażdżka Zadrą z pewnością zapadnie każdemu w pamięci na długo… Ale to nie jedyna atrakcja w Smoczym Grodzie, choć z pewnością najbardziej rozpoznawalna. Goście parku mają tutaj do dyspozycji również spokojniejsze rollercoastery, jak Frida czy Draken, znajdzie się też coś dla najmłodszych odwiedzających.

Aqualantis

Nowość sezonu 2021 to strefa Aqualantis wraz z główną atrakcją – rollercoasterem Abyssus. Tematycznie strefa nawiązuje do krainy Atlantis zatopionej przez morskie wody. To tutaj znajdziemy rollercoaster powstały we współpracy z Karolem „Frizem” Wiśniewskim i jego ekipą, nazwany Ekipa Light Explorers. W Aqualantis odbywają się także pokazy Aqua Jump, podczas których podziwiać można fenomenalny spektakl akrobatycznych umiejętności. 

Pokazy i show

Energylandia to nie tylko atrakcje mechaniczne. Na terenie parku znajduje się chociażby Dom Strachów, kino 7D (Pyramid Cinema) czy Planetarium (Moya). Codziennie w godzinach 14:00, 15:30 i 17:00 odbywają się również motoryzacyjne pokazy Extreme Energylandia, podczas których swoje umiejętności za kółkiem prezentuje grupa profesjonalnych kaskaderów. Cyklicznie odbywają się także pokazy tematyczne, jak LED Show, Bubble Show czy Szkoła Magii. 

Jak widać Energylandia jest niezwykle rozległym, ale i różnorodnym parkiem rozrywki. Zarówno pasjonaci ekstremalnych emocji, wodnego szaleństwa, jak i spokojnych atrakcji tematycznych spędzą tutaj niezapomniany dzień pełen wrażeń.

Bilety wstępu do Energylandi kupisz na: https://prezentmarzen.com/wstep-do-rodzinnego-parku-rozrywki-energylandia/

Energylandia

Energylandia

Energylandia

Energylandia

Materiał zewnętrzny

Barbara DaszutaAutor

Copywriter. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i globtroterka. Miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot).

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >