wtv.pl > Polska > Wiadomo jak będzie wyglądała nauka od września. Przemysław Czarnek wszystko ujawnił
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.02.2023 14:30

Wiadomo jak będzie wyglądała nauka od września. Przemysław Czarnek wszystko ujawnił

Przemysław Czarnek skomentował wrześniowy powrót dzieci do szkół
(zdjęcie ilustracyjne) Piotr Molecki/East News

Nadchodzi koniec roku szkolnego, jednak wiele osób zastanawia się, jak będzie wyglądało jego rozpoczęcie we wrześniu. Przemysław Czarnek przekazał, jakie plany względem nauki zdalnej i stacjonarnej ma obecnie resort edukacji.

Kolejny rok szkolny musiał rządzić się nowymi, pnademicznymi zasadami. W najnowszym wywiadzie minister Przemysław Czarnek postanowił rozwiać nieco wątpliwości w tej kwestii.

Czy we wrześniu powróci nauka stacjonarna? Okazuje się, że nie wszystko jest jeszcze przesądzone.

Kończy się kolejny zdalny i hybrydowy rok szkolny

Jeszcze dwa lata temu nikt nie przypuszczał, że dzieci większość roku szkolnego spędzą w swoich domach. Pandemia koronawriusa wymusiła wprowadzenie nauki zdalnej.

Po wielu miesiącach pracy przed komputerami z dala od rówieśników wielu uczniów, jak i ich rodzice z niecierpliwością wyczekiwali dnia, gdy dzieci oraz młodzież ponownie wrócą do szkolnych ławek.

Jak będzie jednak wyglądał nadchodzący rok szkolny? Część osób ma nadzieję, że akcja szczepień przyniesie efekty i sprawi, że nauka stacjonarna znów będzie codziennością.

W najnowszym wywiadzie minister Przemysław Czarnek postanowił wypowiedzieć się na temat tego, jak rozpocznie się nadchodzący rok szkolny. Okazuje się, że na ministerialnym stole znajduje się więcej niż jeden scenariusz.

Minister Przemysław Czarnek komentuje powrót dzieci do szkół we wrześniu

Kluczowe w tym przypadku wydają się kolejne mutacje koronawirusa. - Scenariusze są takie, że jeśli pojawi się wirus Delta, indyjski i będzie bardzo groźny, to będziemy proponować rozpoczęcie roku w trybie hybrydowym [...] - przekazał w czasie wywiadu minister Przemysław Czarnek.

MEiN monitoruje sytuację i obecne prognozy dają nadzieję wszystkim tym, którzy liczą, że nauka powróci do dawnego trybu i na dobre pożegnają się z lekcjami zdalnymi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Przemysław Czarnek dodaje, że chociaż istnieje szansa, że zaproponowane zostanie hybrydowe rozpoczęcie roku, tak by nie przechodzić od razu całkowicie do nauki stacjonarnej, to obecnie nie jest to scenariusz brany pod uwagę.

Jest to bezpośrednio związane z faktem, iż ta opcja uzależniona jest od pojawienia się w Polsce indyjskiej odmiany SARS-CoV-2. - [...] na razie takiego zagrożenia nie ma - przekazał Przemysław Czarnek.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) Piotr Molecki/East News