wtv.pl > Polska > Czechy pierwszym rywalem Fernando Santosa!
Artykuł Sponsorowany
Artykuł Sponsorowany 24.03.2023 13:01

Czechy pierwszym rywalem Fernando Santosa!

None
Materiały promocyjne

W poniedziałek rozpoczęło się pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski pod wodzą Fernando Santosa. Portugalski szkoleniowiec zaczyna nowy rozdział w swojej karierze, jakim będzie prowadzenie naszego zespołu narodowego. Jak biało-czerwoni zaprezentują się wyjazdowej rywalizacji z Czechami?

Nowe rozdanie

Poprzednim trenerem reprezentacji Polski był Czesław Michniewicz. Były selekcjoner zrealizował postawione przed nim zadania, jednak mundial w Katarze zakończył się w cieniu afery premiowej. Dodatkowo styl gry naszego zespołu pozostawiał wiele do życzenia, a piłkarze narzekali na ustawienie i wytyczne.

Nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski w ostatnich miesiącach został Fernando Santos. Portugalczyk jest jednym z najbardziej doświadczonych trenerów, jacy prowadzą poszczególne drużyny narodowe. Ma na swoim koncie między innymi pracą z reprezentacją Grecji, a także Portugalii. Warto podkreślić, że w przypadku tego 2 zespołu udało mu się zwyciężyć w mistrzostwach Europy. Pytanie brzmi: jak uda mu się dotrzeć do naszych zawodników?

Zadanie, jakie zostało postawione przed Fernando Santosem, to oczywiście awans na mistrzostwa Europy w 2024 roku, które odbędą się za naszą zachodnią granicą. Już po losowaniu część kibiców prześmiewczo uznało, że brak awansu do turnieju finałowego byłby spektakularnym osiągnięciem. Patrząc na ofertę, którą przygotował bukmacher, można mieć podobne odczucia. Reprezentacja Polski jest zdecydowanym faworytem do awansu, a tuż obok niej znajduje się kadra Czech. Z szansami na wyjście z tej grupy jest również Albania na podstawie kursów przygotowanych przez legalnego bukmachera. 2 pozostałe zespoły są skazywane na pożarcie.

Pierwszy rywal – Czechy

Już w pierwszym spotkaniu biało-czerwoni zmierzą się z najtrudniejszym przeciwnikiem w trudnych okolicznościach. Mowa tutaj oczywiście o wyjazdowym starciu z reprezentacją Czech. Statystyki z przeszłości nie przemawiają na korzyść naszego zespołu, ponieważ przegraliśmy ostatnie starcie eliminacyjne za naszą południową granicą.

Czesi są nieobliczalnym zespołem, który potrafi zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie. Dlatego też warto podkreślić, że w ostatnich meczach ta drużyna nie znajdowała się w najlepszej formie. Naszych południowych sąsiadów zabrakło również na mundialu w Katarze. Czechy to reprezentacja, która występowała jeszcze nie tak dawno w Lidze A, czyli najwyższej dywizji Ligi Narodów. Występy tego zespołu odbiegały jednak od oczekiwań, ponieważ zanotowali aż 4 porażki, jeden remis i zaledwie jedno zwycięstwo. Na podstawie konkretnej analizy tych rezultatów warto zwrócić uwagę, że na swoim boisku pokonali Szwajcarię i zremisowali z Hiszpanią, natomiast nie dali rady w starciu z Portugalią prowadzoną przez właśnie Fernando Santosa.

Czesi z pewnością będą liczyli tutaj na atut własnego boiska, ponieważ w ostatnich meczach bardzo słabo spisywali się w delegacjach. Ewentualne zwycięstwo przed własną publicznością może ustawić sytuację tego zespołu pod kątem walki o awans. Przypomnijmy, że Czechy to drużyna, z którą biało-czerwoni prawie zmierzyli się w walce o awans na mundial w Katarze. Ostatecznie jednak nasi południowi sąsiedzi po dogrywce przegrali z reprezentacją Szwecji w barażach.

czechy-statystyki-superbet-bukmacher.jpg

Czechy – statystyki:

  • reprezentacja Czech wygrała tylko jedno z ostatnich 7 spotkań,
  • jedyną drużyną, z którą wygrali Czesi w ostatnim czasie, są Wyspy Owcze,
  • Czesi strzelili przynajmniej jedną bramkę w 3 ostatnich rywalizacjach,
  • reprezentacja Czech zachowała czyste konto tylko raz w 9 kolejnych pojedynkach,
  • Czechy wygrały 4 z ostatnich 6 meczów domowych.

Polska

Tak naprawdę dyspozycja reprezentacji Polski w najbliższy piątek jest sporą zagadką. Pierwsze spotkania pod wodzą nowego trenera zwykle są owiane tajemnicą i podobnie może być w tym przypadku. Przypominając sobie występy 2 poprzednich selekcjonerów, warto wrócić między innymi do rywalizacji z udziałem Paulo Sousy, który mierzył się w pierwszym spotkaniu z Węgrami. Wspomniane starcie zakończyło się wynikiem 3:3 i było zwiastunem sporych problemów w grze defensywnej podczas całej kadencji tego trenera. Umiejętnie swoją przygodę z kadrą narodową rozpoczął za to Czesław Michniewicz. Już w pierwszym spotkaniu o stawkę pokonał Szwedów i awansował na mundial. Później jednak nie było już tak kolorowo, jeśli chodzi o styl gry.

Na podstawie kursów przygotowanych przez bukmachera reprezentacja Polski jest głównym kandydatem do awansu z tej grupy, a do tego z pierwszego miejsca. Biało-czerwoni byli losowani jako najmocniejsza drużyna w tej grupie, więc nic dziwnego, że analitycy upatrują nas za faworyta.

Sporą zagadką dotyczącą najbliższego zgrupowania jest między innymi zestawienie taktyczne. Analizując jednak ostatnie występy reprezentacji Portugalii, można zakładać, że Fernando Santos będzie chciał, aby nasza drużyna grała na czwórkę obrońców. Nowy selekcjoner nie ma jednak łatwego zadania, jeśli chodzi o obsadę tej pozycji w najbliższym spotkaniu ze względu na kontuzję fundamentalnych zawodników.

Pod znakiem zapytania jest również dyspozycja Roberta Lewandowskiego, który w ostatnich tygodniach nie spisywał się najlepiej w barwach FC Barcelony. Snajper reprezentacji Polski i najlepszy strzelec naszego zespołu będzie mógł przełamać się w rywalizacji z Czechami.

polska-statystyki-bukmacher-superbet.jpg

Polska – statystyki:

  • reprezentacja Polski przegrała 2 z ostatnich 3 meczów wyjazdowych z tym rywalem,
  • ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami odbyło się w 2018 roku i wygrali je Czesi,
  • Polska nie zachowała czystego konta w 5 kolejnych rywalizacjach z tym przeciwnikiem,
  • Polacy przegrali w 2 ostatnich meczach o stawkę,
  • 4 z ostatnich 5 meczów z udziałem naszego zespołu nie zakończyło się wynikiem btts.

Kursy bukmachera

Analitycy, którzy przygotowali kursy w ofercie bukmachera, wskazują, że faworytem najbliższej rywalizacji jest reprezentacja Czech. Nasi południowi sąsiedzi zagrają przed własną publicznością i właśnie atut swojego boiska zdecydował tutaj o takich przelicznikach. Ostatnia rywalizacja pomiędzy tymi drużynami w ramach meczu eliminacyjnego odbyła się w 2009 roku, kiedy to lepsi okazali się nasi rywale.

Reprezentacja Czech w 8 z ostatnich 9 pojedynków straciła przynajmniej jednego gola, więc można zakładać, że w meczu z Polską również będą mieli trudne zadanie w defensywie. Ciekawą propozycją do obstawiania w tej rywalizacji może być więc podpórka na ekipę gości. Obiektywnie patrząc remis dla naszego zespołu, nie byłby najgorszym otwarciem. Taką propozycję możesz obstawić w ofercie legalnego bukmachera Superbet.

Artykuły o gwiazdach, w tym tych z reprezentacji Polski, są dostępne na naszej stronie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95