wtv.pl > Polska > Nie żyje asp. szt. Henryk Rzerzacz. Zmarły policjant miał 47 lat
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.02.2023 14:30

Nie żyje asp. szt. Henryk Rzerzacz. Zmarły policjant miał 47 lat

Polska Policja poinformowała o śmierci policjanta z Raciborza
Unsplash.com/@zaezhu

Tragiczne wiadomości przekazała Polska Policja. Nie żyje policjant z Raciborza. Asp. szt. Henryk Rzerzacz miał zaledwie 47 lat.

Raciborska policja pożegnała swojego kolegę aspiranta sztabowego Henryka Rzerzacza. Koledzy żegnają cenionego współpracownika.

Wiadomości o śmierci policjanta z Raciborza są zaskoczeniem. Funkcjonariusz w chwili śmierci miał zaledwie 47 lat.

Racibórz: nie żyje policjant

17 czerwca, w czwartek 2021 roku zmarł asp. szt. Henryk Rzerzacz. Pracował w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu.

Funkcjonariusza żegnają zarówno koledzy i koleżanki z lokalnych szeregów policji, jak i ogólnopolski profil zrzeszający policjantów oraz sympatyków formacji.

Nie podano, co było bezpośrednią przyczyną zgonu. W komunikacie informującym o śmierci przekazano jedynie, iż miała ona charakter nagły.

W komentarzach pod wpisem informującym o odejściu na wieczną służbę asp. szt. Henryka Rzerzacza pojawiają się opinie, iż nad policją w Raciborzu ciąży fatum.

W maju tego roku w wyniku strzelaniny zmarł tam policjant Michał Kędzierski (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ< oraz >TUTAJ<).

Przede wszystkim był życzliwym i pomocnym kolegą

We wpisie żegnającym zmarłego w czwartek policjanta z Raciborza koledzy i koleżanki podkreślają, że przede wszystkim był on dobrym człowiekiem. — Był zawsze otwarty na potrzeby innych, nigdy nie odmówił pomocy. Henryk na zawsze pozostanie w naszych sercach jako ciepły, uśmiechnięty, życzliwy i uczynny kolega — przekazuje KPP w Raciborzu.

Podkreślane jest, że zawsze znalazł chwilę, by wysłuchać drugiego człowieka. Zmarły asp. szt. Henryk Rzerzacz pozostawił zrozpaczoną rodzinę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

W policji służył przez 24 lata

Zmarły policjant z Raciborza w szeregi policji wstąpił w 1997 roku. Przygodę z formacją rozpoczynał w Komendzie Rejonowej w Raciborzu.

Przez następne 12 lat zawodowo związany był z KPP w Kędzierzynie-Koźlu, jednak w 2011 roku ponownie zawitał do raciborskiej policji. Rodzinie, znajomym, przyjaciołom oraz współpracowników składamy najszczersze kondolencje.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: Unsplash.com/@zaezhu

Powiązane