wtv.pl > Polska > Abp Jędraszewski ruszył z pomocą do Nowej Białej. Kościół zaangażuje się w pomoc dla poszkodowanych
Alan Wysocki
Alan Wysocki 27.02.2023 14:30

Abp Jędraszewski ruszył z pomocą do Nowej Białej. Kościół zaangażuje się w pomoc dla poszkodowanych

Abp Jędraszewski
Jan BIELECKI/East News

Abp Marek Jędraszewski poprowadził specjalną mszę święta w Nowej Białej. Wcześniej wydał specjalny list z zaleceniami dla wszystkich księży w archidiecezji krakowskiej. Już 27 czerwca ruszy wielka zbiórka pieniędzy.

Abp Jędraszewski odprawił nabożeństwo na Spiszu, gdzie pożar wywołał największe zniszczenia. Łącznie spłonęło kilkadziesiąt budynków gospodarczych i mieszkalnych.

Przed poprowadzeniem mszy świętej metropolita wydał specjalny list do społeczności wyznaniowej i do księży z archidiecezji.

Abp Jędraszewski ruszył do Nowej Białej. Będzie zbierał pieniądze dla poszkodowanych

27 czerwca w każdej parafii kwestia mieszkańców Nowej Białej zostanie włączona w intencje modlitwy powszechnej. Przed kościołami będą trwały zbiórki na najbardziej palące potrzeby ofiar pożaru.

Środki zostaną przekazane za pośrednictwem Wydziału ds. Charytatywnych Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Abp Jędraszewski, przemawiając do mieszkańców Nowej Białej, podkreślił potrzebę okazania ludzkiej solidarności. Podziękował lokalnej społeczności, która przyjęła część ofiar do swoich mieszkań.

- Najważniejsza będzie ludzka solidarność. Będzie dobroć serca. To nieszczęście jest także próbą serc, otwartości, gotowości, by nieść pomoc najbardziej potrzebującym - deklarował, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Dalsza część materiału pod wideo.

Kapłan podkreślił cud, jakim jest brak ofiar śmiertelnych. - Są wielkie straty, jest szok, ale nikt nie zginął. (...) Nieszczęście mogło być dużo większe - pocieszał.

Duchowny zapewnił, że archidiecezja jednoczy się w poczuciu wspólnoty i modlitwy ze wszystkimi mieszkańcami, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu, czy tracąc cały dorobek życia.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródlo: wtv.pl, PAP

Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) Jan BIELECKI/East News

Powiązane