wtv.pl

Twitter/M_Prokop_P

Wierzący antyszczepionkowcy próbują przekonać, że szczepienia są niebezpieczne. Odwołują się do Bożej Ochrony

27 Lutego 2023

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Posłanka Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska zamieściła na swoim Twitterze zdjęcie kartki, która pojawiła się na jednej z tablic ogłoszeniowych. Tekst został przygotowany przez antyszczepionkowców, którzy twierdzili, że szczepionki są niebezpieczne, a jedynym lekarstwem na koronawirusa jest sam Bóg.

- Ciemnota, zabobon, wierzenia w siły nadprzyrodzone, a nie naukę niestety w naszym kraju padają na podatny grunt - pisała posłanka na swoim Twitterze.

Wierzący antyszczepionkowcy sieją panikę i twierdzą, że jedynym szczepieniem na koronawirusa jest Boża Ochrona

Posłanka Lewicy, Małgorzata Prokop-Paczkowska, zamieściła na swoim Twitterze zdjęcie z jednej z tablic ogłoszeniowych. Wisząca na niej wiadomość mogła szokować.

Miała ona być przekazana wszystkim tym, którzy do wyboru nie mieli "alternatywnych źródeł informacji". To sformułowanie, którym często posługują się antyszczepionkowcy i zwolennicy teorii spiskowych, odsuwając się od mainstreamowych mediów.

Dalej pojawiła się skrócona informacja dotycząca trzech szczepionek - preparatów Pfizera, Moderny i AstraZeneki, w której zawarto oskarżenia o "szympansi gen" czy zmiany w kodzie genetycznym.

Najlepszym lekarstwem przeciw COVID-19 miałaby być... Boża Ochrona. Uzasadnienie zawierało przede wszystkim fragmenty z biblii.

Czy Kościołowi jest po drodze ze szczepieniami?

Na wiosnę polski Kościół katolicki zaczął bardzo ostrożnie podchodzić do kwestii szczepień, zastanawiając się, czy ich tworzenie jest etyczne.

Był to kolejny raz, kiedy Kościół wystawił na próbę swoje relacje z rządem Zjednoczonej Prawicy. Wcześniej problemem było nieprzestrzeganie obostrzeń w wielu kościołach w polskich miejscowościach m.in. podczas Świąt Wielkanocnych.

Papież Franciszek wielokrotnie namawiał do szczepień, mówiąc o zbawiennym wpływie tej metody dla całego świata, która zapewni szybki powrót do zdrowia. Polscy hierarchowie nie byli jednak przekonani.

Wciąż najmniej zaszczepionych jest w grupie 70+. Najstarsi informacje czerpią głównie ze swojego najbliższego środowiska, m.in. z Kościoła, stąd duże namowy rządzących, by lepiej odnosili się do kwestii szczepień oraz reklamowali je wśród swoich wiernych.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: Twitter/M_Prokop_P

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

28-letni mężczyzna utopił się w czasie kąpieli w jeziorze w Boszkowie
Czytaj więcej >

Polska

Na autostradzie w okolicach Szczecina płonie czołg. Doszło do eksplozji
Czytaj więcej >

Polska

Pożar w Nowej Białej. Spłonęły zabytkowe budynki
Czytaj więcej >

Polska

Rozpoczęto zbiórki na rzecz pogorzelców z Nowej Białej. Akcję ogłasza abp Jędraszewski
Czytaj więcej >

Polska

Tragedia na wsi. Nie żyje strażak
Czytaj więcej >

Polska

Awaria wodociągów w Pleszewie. Zakaz podlewania ogródków kontroluje straż miejska
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktorka WTV. Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]