wtv.pl > Polska > Chorzów: dym widać z kilku kilometrów. Płonie hala z materiałami plastikowymi
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.02.2023 14:31

Chorzów: dym widać z kilku kilometrów. Płonie hala z materiałami plastikowymi

Pożar hali w Chorzowie
zdjęcie ilustracyjne (zdj. wykadrowane) PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Poważny pożar w Chorzowie. Dym znad hali, gdzie składuje się materiały plastikowe, widoczny jest z daleka. Akcję prowadzi kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Mieszkańcy Chorzowa na błękitnym niebie widzą gęsty, niosący się dym. Powodem jest pożar hali z materiałami plastikowymi przy ulicy Piotra Skargi.

Chorzów: trwa akcja gaśnicza pożaru z materiałami plastikowymi

Na razie nie jest jeszcze wiadome, co było przyczyną pojawienia się ognia. Straż przekazuje jednak, iż w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

- Żadnych osób nie było w środku. Nie ma żadnych osób poszkodowanych - przekazał w rozmowie z WTV st. kpt. Tomasz Szymański, oficer prasowy KM PSP w Chorzowie.

Akcja gaśnicza nie jest łatwa z racji płonącego materiału. - W tym momencie pali się hala, w której były składowane jakieś plastiki. Trwają działania cały czas, akcję prowadzi 44 ratowników - dodaje rzecznik chorzowskiej straży.

St. kpt. Tomasz Szymański przekazał, iż po całym Chorzowie jeździ specjalny samochód, który bada, czy z racji płonących plastików mieszkańcy miasta mogą być narażeni na niebezpieczeństwo.

Działania prowadzi specjalistyczna grupa chemiczna

Płonący plastik wzbudzać może realną obawę o wpływ na ludzi znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie pożaru. St. kpt. Tomasz Szymański zapewnia, iż chorzowska straż prowadzi działania również pod tym kątem.

- Mamy na miejscu zastęp ratownictwa chemicznego, który jeździ w różnych częściach miasta i bada atmosferę - przekazał st. kpt. Tomasz Szymański.

Obecnie nie ma powodów do obaw, gdyż prowadzący akcję ratownicy chemiczni nie stwierdzili niebezpieczeństwa. - W tym momencie nie ma żadnego zagrożenia dla mieszkańców - dodaje w rozmowie z WTV rzecznik chorzowskiej straży.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Pożar tworzyw sztucznych to zawsze duże ryzyko

Pożar w Chorzowie to wielkie zagrożenie dla mieszkańców śląskiego miasta. Nie tylko osób bezpośrednio zaangażowanych w akcję gaśniczą. Zawsze, gdy płoną materiały sztuczne istnienie ryzyko, iż w wyniku ich spalania zaczną wydzielać się niebezpieczne dla zdrowia związki.

Na początku czerwca informowaliśmy o pożarze hali w Poznaniu. Rzecznik chorzowskiej straży pożarnej zapewnia, że obecnie pożar przy ul. Piotra Skargi nie jest niebezpieczny dla mieszkańców, ale w przypadku zdarzenia z 8 czerwca w stolicy woj. wielkopolskiego sprawy wyglądały zupełnie inaczej (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Poznańskie służby zdecydowały zaapelować do mieszkańców, by ci nie otwierali okien i pozostali w domach. Powodem było to, iż w wyniku pożaru hali wydobywały się toksyczne opary.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl

Zdjęcie główne: zdjęcie ilustracyjne (zdj. wykadrowane) PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Powiązane