wtv.pl > Tiktok

Tiktok

Aplikacja mobilna wprowadzona do użytku publicznego w 2016 roku. Szczególnie popularna wśród młodzieży. Jej twórcą jest ByteDance, a systemami operacyjnymi zarówno iOS, jak i Android. Jedna z najczęściej pobieranych aplikacji w 2020 roku.

W Kijowskim Instytucie Kultury utworzono fakultet poświęcony aplikacji TikTok
19.03.2022 09:09 TikTok wykładany na uniwersytecie? To nie żart

Rektor Narodowego Instytutu Kultury i Sztuki w Kijowie ogłosił wczoraj otwarcie nowego fakultetu na uczelni. Jest to pierwszy na świecie program obejmujący naukę TikToka. Studentom będą wydawane także dyplomy. Mimo tego, że program brzmi abstrakcyjnie, zamysł fakultetu może zaskoczyć.Michaiło Popławski to znany ukraiński artysta, polityk, a także rektor Narodowego Instytutu Kultury i Sztuki w Kijowie. To on wyszedł z kontrowersyjnym pomysłem otwarcia fakultetu, którego tematyką będzie TikTok. On sam jest jednym z popularniejszych ukraińskich użytkowników tej aplikacji.Program fakultetu przewiduje jednak znacznie więcej, niż naukę nagrywania filmików na TikToku. Co ciekawe, zamysł fakultetu ma przede wszystkim cele społeczne, autopromocyjne i jest skierowany w stronę “innowacyjnej młodzieży”, o czym poinformował Popławski.

Big Cyc
19.03.2022 08:49 Tiktokerka mówi o traumie i okropnym pomyśle Big Cyca. Skomentowała dla nas całą sprawę

Zespół Big Cyc nagrał w 1996 roku piosenkę „Makumba”, która miała opowiadać o afrykańskim imigrancie w Polsce. Hit na wiele lat zagościł w umysłach Polek i Polaków oraz stał się niechcianym gościem w uszach i umysłach czarnoskórych dzieci mieszkających w Polsce. Niedawno okazało się, że przerobiony utwór zaproponowano do śpiewania dzieciom z Republiki Środkowoafrykańskiej. Nieprzychylną opinię na temat tego działania wygłosiła użytkowniczka TikToka, Bella Ćwir, która specjalnie dla nas skomentowała akcję zespołu.Podkreśliła, jak bardzo ta piosenka prześladowała i prześladuje ją do dziś, a wkładanie jej w usta czarnoskórych, nieświadomych kontekstu dzieci, jest niesmaczne.

Trwa zbiórka pieniędzy na rzecz fundacji Kotomysz.pl
19.03.2022 08:46 Kojec Niedzia, czyli pomagamy fundacji Kotomysz uzbierać na boksy w azylu dla zwierząt

Rozpoczęła się akcja na rzecz fundacji Kotomysz (kotomysz.pl). Wszyscy chętni mogą przekazywać nawet małe kwoty, które pomogą Azylowi dla zwierząt w zakupie kojca. Do akcji włączyli się m.in. znani TikTokerzy, w tym Niedzia. Pamiętajmy, że w przypadku takich przedsięwzięć nie chodzi o to, by przekazywane pieniądze były duże, a by nawet tych drobnych wpłat było po prostu dużo. Wszyscy możemy pomóc zwierzętom będącym pod opieką fundacji.Na stronie kotomysz.pl można więcej dowiedzieć się o akcji wspieranej m.in. przez Niedzię. Nie ulega wątpliwości, że działania prowadzone przez fundację są potrzebne. Pod ich opieką znajdują się zarówno psy, jak i koty.Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, podopieczni Fundacji Kotomysz nie żyją jak przysłowiowy pies z kotem. Niedzia w komentarzu dla WTV wskazało, że kiedy odwiedziło Azyl dla zwierząt, było w szoku, że relacje między podopiecznymi są tak dobre.— Zaskoczyło mnie, jak zwierzęta tam między sobą dobrze się dogadują. To pokazuje, że opiekunowie fundacji są odpowiedzialni. Proces adopcji jest monitorowany i szukają odpowiedzialnego domu dla zwierzaków. Zapewniona jest opieka weterynaryjna — powiedziało Niedzia dla WTV.Pomóc można, nie tylko odwiedzając stronę kotomysz.pl i dowiadując się więcej na temat działalności samej fundacji. Dziś ruszyła zbiórka pieniędzy na sfinansowanie kojca dla podopiecznych organizacji. Dla jednostki koszt takiego kojca nie jest mały, jednak wspólnymi siłami możemy pomóc poprawić warunki życia psów.

TikTok
19.03.2022 08:41 Skandal, dręczy osobę z niepełnosprawnością, nagrywa i wszystko publikuje. Wzór z Kamerzysty?

Użytkownik TikToka giga_ox0 nagrał serię filmów, na których widać, jak prześladuje osobę z niepełnosprawnością. Za każdym razem, gdy się pojawiał, nagabywany chłopak starał się bronić i nie czuł się komfortowo. Czy pojawił się następca Kamerzysty?Komentarze pod filmem świadczą, że wielu komentujących zdawało sobie sprawę z tego, do czego doszło na nagraniu. Autor nie chciał jednak zaprzątać sobie tym głowy.

wtv
19.03.2022 08:29 Duchowny, którego zdaniem psy i koty nie mają duszy, nie mają prawa iść do nieba. Zaprzecza papieżowi

Ks. Krzysztof Kołtunowicz opublikował na TikToku wypowiedź na temat tego, czy zwierzęta mają duszeDuchowny, wbrew temu co twierdzi papież Franciszek, nie zgadza się z przypuszczeniem, że zwierzęta będą zbawioneKsiądz podkreśla jednocześnie, że należy szanować i opiekować się zwierzętamiCzy po śmierci będzie dane nam spotkać nasze ukochane zwierzęta? Zdaniem jednego z polskich duchownych, nie ma na to szans.

wtv
19.03.2022 08:26 Użytkownik TikToka mówi o "wykorzystywaniu w różne dziury" w kontekście środowisk LGBT. Oglądają go także dzieci

Na TikToku można znaleźć różnego rodzaju materiały i oczywiście nie tylko te złe, jednak mimo ograniczeń wiekowych dostęp do niej mają też znacznie młodsi internauci, poniżej 13 roku życia. Wielu opiekunów czy rodziców nie zdaje sobie sprawy, że w tym medium przestawiane są także treści o charakterze społecznie szkodliwym i przemocowym. Przypomnieć tu należy m. in. TikToka księdza Jakuba, w którym to porównał on utratę cnoty do brudnej szklanki, a my jako portal interwencyjny, jako pierwsi nadaliśmy rozgłosu sprawie. Link do artykułu możecie znaleźć tutaj. Choć polityka TikToka z założenia ma dbać o tych najmłodszych użytkowników, to jak każdy system weryfikacji treści - ten również jest niedoskonały. Istnieją jednak polscy tiktokerzy, którzy zwalczają szkodliwe społecznie treści i edukują, nawołując do poszanowania cudzych wartości, kłócą się ze slut-shammingiem, a jednym z takich osób jest @okiem.boomera. Poprosiliśmy go o komentarz odnośnie szkodliwych społecznie filmów. - Tik Tok jest apką głównie dla ludzi młodych. Ich wartości postrzeganie świata dopiero się kształtują. Młody człowiek potrzebuje pewnego rodzaju autorytetu. Wiele osób mówi ze TT to aplikacja z dystansem z żartem itd. Nie zgadzam się z tym. Uważam, iż jest to próba wytłumaczenia zachowań antyspołecznych, kloacznych i niskiego lotu. Treści, które utrwalają w młodych osobach uprzedzenia, tworzą podziały, umacniają wszelakie antyspołeczne zachowania. Homofobia, transfobia, mizoginizm, seksizm itd. Są zwyczajnie szkodliwe. Każdy twórca nawet TT powinien brać odpowiedzialność za swoje treści, bo chcąc czy nie chcąc wysyła w przestrzeń pewien przekaz - skomentował dla WTV.- Poprzez zabawę można też edukować, ale nie można, nie powinno się poprzez zabawę tworzyć uprzedzeń i pogłębiać szkodliwych stereotypów. Sam wiele razy dostawałem wiadomości, że moje TikToki dla młodych ludzi są ważne. Nie wiem na ile to bajt, na ile żart, a na ile powaga. Nawet jeśli jedna młoda osoba wyciągnie z nich cos pożytecznego dla siebie? Będzie mi bardzo miło - dodał Okiem Boomera. Dodajmy, że wielokrotnie stawał on w kontrze do przemocowych treści publikowanych przez "młodego prawicowego".- Wszelakiej maści próby usprawiedliwiania zachowań rasistowskich, ksenofobicznych, homofobicznych i antypołecznych będą na moim kanale zawsze tłumaczone na tyle na ile pozwala mi wiedza i umiejętność.

wtv
19.03.2022 08:25 Starszy mężczyzna bez pytania podszedł do nastolatek i zaczął mówić obsceniczne rzeczy. Dziewczyny wszystko nagrały

Nie ulega wątpliwości, że TikTok to platforma wzbudzająca wyjątkowo skrajne emocje. Aplikacja jest szalenie popularna wśród dzieci i młodzieży, które chętnie dzielą się krótkimi nagraniami.Nie tak dawno głośno było o nastolatce z Włoch, która zginęła w czasie wykonywania jednego z zadań w challengu właśnie na TikToku. Tamtejsze władze zadecydowały, że od 15 lutego w przypadku, gdy wiek użytkownika będzie niemożliwy do potwierdzenia — straci on dostęp do aplikacji.

wtv
19.03.2022 08:23 TikTokerka z ponad 200 tys. obserwatorów mówi o LGBT+. "Szatan mąci w głowach i wmawia ludziom takie rzeczy"

Znana z TikToka najjjka zamieściła kolejne nagranieTym razem sugerowała, że homoseksualizm to dzieło szatanaW jej słowach da się też dosłyszeć echo słów prezydenta DudyNa TikToku najjjkę obserwuje ponad 200 tysięcy użytkowników. Dwa dni temu najjjka odpowiedziała w nagraniu na TikToku na komentarz użytkowniczki o nicku @edity_hp_xd, która podjęła temat stosunku kościoła osób LGBT+."Ej @najjjka powiedz, jak to jest, że osoby LGBT są tępione przez kościół, ale Bóg, tworząc człowieka, to wszystko wybierał, orientację itp." - czytamy w komentarzu autorstwa @edity_hp_xd.- Osoby LGBT nie są tępione przez kościół. Tępiony jest grzech, nie ludzie. Dodatkowo to nie Pan Bóg wybierał tym ludziom orientację - odpowiedziała najjjjka w nagraniu zamieszczonym na TikToku.- To szatan mąci w głowach i wmawia ludziom takie rzeczy, szczególnie młodemu społeczeństwu - kwituje swój pseudowywód zaskakującą woltą najjjka. W momencie, gdy wspomina o szatanie, na jej twarzy powiada się grymas złości.

wtv
19.03.2022 08:22 #misjatransmisja, czyli oddolna inicjatywa na rzecz osób transpłciowych i walcząca z transfobią w Polsce. Wsparcie fundacji Trans-Fuzja

9 marca na TikToku pojawił się trend sygnowany #misjatransmisja. To oddolna inicjatywa Weroniki Verø Szatkowskiej, Pana.Cosmetologist - Łukasza Czesaka i Michaliny Kobli. Akcja ma na celu zachęcić do wsparcia fundację Trans-Fuzja, działającą na rzecz osób transpłciowych w Polsce. Transfobia to choroba naszych czasów. Transuprzedzenia w polskim społeczeństwie są już nagminne, a odczłowieczanie i marginalizowanie osób o tożsamości płciowej odmiennej niż cispłciowość, (spójności pomiędzy czyjąś płcią przypisaną przy narodzinach a tożsamością płciową), wciąż jest trywializowane. Dyskryminacja osób transpłciowych nadal jest spychana przez tematy zastępcze. Nie trzeba daleko szukać, aby dostrzec, że nawet mniejszości feministyczne przejawiają zachowania transfobiczne, nazywane TERFizmem. Odrzucenie twierdzenia, że kobiety transpłciowe są nadal kobietami jest już nagminne i niedopuszczalne. Tej sprawie przyjrzała się bliżej Anna Dymarczyk, rozmawiając z Mają Heban o "transfobii w białych rękawiczkach".O transpłciowości wśród polskich nastolatek i nastolatków porozmawialiśmy z Dominikiem Haakiem, psychologiem i seksuologiem, który także zajmuje się dziećmi LGBT+ - link do wywiadu tutaj.9 marca ukazał się kolejny singiel Verø "Gwiezdne drogi", który towarzyszy całej akcji #misjatransmisja, zachęcającej do wsparcia fundacji Trans-Fuzja, a także zaznaczającej, że osoby transpłciowe są obecne w naszym społeczeństwie i warto o nich pamiętać. Proces korekty płci w naszym kraju nadal jest przeżyciem traumatycznym, a nieodzownym elementem pozostaje obowiązek pozwania swoich rodziców. Dla wielu ludzi jest to traumą i zniechęca do podjęcia działań związanych z procesem korekty płci. Warto pamiętać, że osoby transpłciowe to nie tylko kobiety transpłciowe, (które są kobietami) i mężczyźni transpłciowi, (którzy są mężczyznami). Do grupy tej zaliczane są także osoby niebinarne, które nie identyfikują się w 100% jako kobieta ani jako mężczyzna. Bigender, które identyfikują się z dwoma płciami, czy pangender czyli osoba identyfikująca się ze wszystkimi płciami. Niebinarność to także agender, czyli brak utożsamiania się z jakąkolwiek płcią, a także ewoluującej tożsamości płciowej (genderfluid).Osoby, chcące dokonać korekty płci często spotykają się z niezrozumieniem i to ze strony specjalistów, którzy celowo opóźniają cały proces. W zeszłym roku miałyśmy okazję porozmawiać o tym z Feliksem Łosińskim, który zbierał na rekonstrukcję klatki piersiowej i działa na rzecz osób transpłciowych w Polsce, także z fundacją Trans-Fuzja - link do rozmowy tutaj.Jako medium równościowe poczuwamy się do patronowania całej akcji #misjatransmisja. Do akcji dołączyła także aktywistka, Maja Staśko oraz tiktokerka woman.interrupted. Słowa utworu: "brak obojętnych", czy "zakładam na twarz maskę królowej" odnoszą się bezpośrednio do braku obojętności wobec transfobii w Polsce, a także do bycia dumnym w walce o siebie. Dlaczego akurat wsparcie dla fundacji Trans-Fuzja? Fundacja Trans-Fuzja jest organizacją pożytku publicznego. Od lat udziela darmowej pomocy kompleksowej, w tym prawnej, psychologicznej, prowadzi grupy wsparcia, szkolenia. Wsparcie udzielane jest także rodzinom i osobom bliskim. Link do Trans-Fuzji znajdziecie tutaj. Zachęcamy wszystkich do wsparcia finansowego Trans-Fuzji oraz wzięcia udziału w akcji na TikToku, oznaczając swoje wideo #misjatransmisja.WAŻNE: W tytule przelewu należy wpisać: "darowizna" lub "donation"Trans-Fuzja, Fundacja na Rzecz Osób Transpłciowychul. Noakowskiego 10 lok. 6600-666 Warszawanr konta:12 1140 1977 0000 2089 3300 [email protected]#misjatransmisja♬ Gwiezdne drogi - Verø``@trueshatkovskeyZachęcam do udziału w akcji ##misjatransmisja ##lgbtqia ##lgbtpolska♬ Gwiezdne drogi - Verø``@michalinakobla##misjatransmisja♬ Gwiezdne drogi - Verø``@majakstaskoNie ma tęczy bez litery T!##misjatransmisja transfuzja.org♬ Gwiezdne drogi - Verø``@woman.interrupted##misjatransmisja ????????????♬ Gwiezdne drogi - VerøUtwór patronujący akcję[EMBED-1937]

wtv
19.03.2022 08:22 Zrzucanie winy na ofiarę przemocy za strój? Victim blaming pod płaszczykiem wiary na TikToku

Użytkowniczka TikToka Perła Króla, która zajmuje się głównie kwestiami związanymi z katolicką moralnością, postanowiła skomentować kwestię ubioru kobietOpowiedziała o tym, że każda kobieta powinna uważać na to, jak się ubiera, bo w wypadku zbyt skąpego ubioru mężczyźni „nie będą mogli się powstrzymać”Prosiła o to, by pomyśleć o chłopakach, którzy z całej siły próbują i „pozostać w czystości” Sprawę dla WTV skomentowała Maja Staśko.

TikTok
19.03.2022 08:18 Dorosły mężczyzna straszył dziecko za ogłoszenie o słodyczach. Miał ubaw, gdy chłopiec błagał i prawie płakał

Mężczyzna nagrał i wrzucił na TikToka swoją rozmowę z chłopcem, który zamieścił ogłoszenie o popularnych lodach „Ekipy”.W nagraniu straszył go m. in. sądem i poprawczakiem. Dziecko błagało o to, by przestał, ale dorosły nie przestawał, mając z tego widoczną radość.Dziecko nie może bronić się przed podobnymi zachowaniami dorosłej osoby. Należy w szczególności wystrzegać się podobnych działań względem najmłodszych.Bardzo ważny w takich przypadkach jest dorosły i jego reakcja na podobne działania.

Znany z TikToka Lingualizer zadaje rozmówcom w pozoru banalne pytanie.
19.03.2022 08:17 Miał wymienić 3 kraje spoza Ameryki. Zaczął wyliczać kontynenty i jeszcze się zirytował

Znany na TikToku (ponad 544 tys. obserwujących), Instagramie czy Twitterze Lingualizer to niezwykle popularny poliglota i entuzjasta języków zamieszczający w mediach społecznościowych filmiki, na których wdaje się w rozmowy z przypadkowymi ludźmi w sieci, dając popis swoich umiejętności lingwistycznych.Wiele nagrań pochodzi z serwisu Omegle, gdzie Lingualizer łączy się z losowo dobranymi użytkownikami, prosząc, aby mówili w swoim języku i w ułamku sekundy odgadując ich kraj pochodzenia.Zakres języków, których mniej lub bardziej zaawansowaną znajomością Lingualizer może się pochwalić - lub które przynajmniej rozpoznaje - faktycznie robi wrażenie. Na TikToku możemy usłyszeć, jak mówi m.in. po węgiersku, rosyjsku i francusku, a ze słuchu rozpoznaje armeński, litewski czy ukraiński.