wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Starszy mężczyzna bez pytania podszedł do nastolatek i zaczął mówić obsceniczne rzeczy. Dziewczyny wszystko nagrały

31 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Dzień temu jedna z nastolatek postanowiła pokazać na TikToku sytuację, gdy starszy mężczyzna podchodzi do niej i grupki jej koleżanek i zaczyna je zaczepiać. Dziewczyny starają się uciąć rozmowę, mówiąc, że niektóre z nich mają mniej niż 15

Nie ulega wątpliwości, że TikTok to platforma wzbudzająca wyjątkowo skrajne emocje. Aplikacja jest szalenie popularna wśród dzieci i młodzieży, które chętnie dzielą się krótkimi nagraniami.

Nie tak dawno głośno było o nastolatce z Włoch, która zginęła w czasie wykonywania jednego z zadań w challengu właśnie na TikToku. Tamtejsze władze zadecydowały, że od 15 lutego w przypadku, gdy wiek użytkownika będzie niemożliwy do potwierdzenia — straci on dostęp do aplikacji.

Dziewczyny pokazały na TikToku, jak zaczepia je starszy mężczyzna

Również w Polsce TikTok to jedno z popularniejszych miejsc w internecie. Jedna z korzystających z aplikacji nastolatka postanowiła podzielić się ze społecznością nagraniem, gdzie pod sklepem podchodzi do niej i grupki jej koleżanek starszy mężczyzna.

Filmik powstał kilka miesięcy temu, latem. Nastolatki były zwyczajnie napastowane przez mężczyznę, który nie tylko wiedział, że jest nagrywany, ale również miał świadomość, że nastolatki mają 15 i mniej lat.

Rozmowa zaczyna się od zwykłej zaczepki, jakiej prawdopodobnie każda kobieta w swoim życiu doświadczyła. Niechciana rozmowa i obsceniczne komentarze, szczególnie w stosunku do niemalże dzieci wydają się wręcz zachowaniem niebezpiecznym. Wiele osób nie będzie przejmować się takim zachowaniem i stwierdzi, że to typowe „głupie” zaczepki, jednak pamiętajmy, że takie zachowanie, szczególnie w stosunku do osób nieletnich, jest zwyczajnie niedopuszczalneniebezpieczne.

Na początku tej niepokojącej wymiany zdań mężczyzna nie może uwierzyć, że siedzące i czekające przed sklepem nastolatki chodzą do liceum. Zwraca uwagę, że „takie dziewczyny dorosłe do liceum?

Mężczyzna wprost mówi o biustach dziewczyn poniżej 15. roku życia

Na nagraniu opublikowanym na TikToku zaraz po uwadze w kwestii uczęszczania do liceum, widzimy i słyszymy, jak mężczyzna chce odnieść się do faktu, że, jak to nastolatki nie są dorosłe i jak mogą chodzić do szkoły średniej, skoro mają „taki śliczny biust”. Na zaledwie kilkusekundowym nagraniu uwaga ta pada więcej niż raz.

Jedna z dziewczyn głośno mówi o tym, że niektóre z nich mają mniej niż 15 lat i po pierwsze mężczyzna nie ma prawa oceniać ich biustu, a po drugie to, co robi to nic innego, jak pedofilia. Zarówno on, jak i osoby wychodzące ze sklepu nie zwracają na te słowa uwagi.

Filmik opublikowany został na koncie @zgrajkaa na TikToku. Pod relacją z zachowania mężczyzny wybuchła prawdziwa burza. Sam film zebrał blisko 10 tysięcy polubień, a jego autorka zdecydowała się na nagranie kilku słów wyjaśnień w kwestii tego, co internauci zobaczyli i usłyszeli.

@zgrajkaa

Mieliście jakąś podobna sytuacje? ##dlaciebie ##foryou ##holiday ##foryoupage uważajcie na siebie ❤️

♬ dźwięk oryginalny - ✨

Nastolatka opublikowała na TikToku wyjaśnienie

Nie ulega wątpliwości, że to, co zostało uwiecznione na krótkim nagraniu, jest szkodliwe i niebezpieczne. W żadnym razie nie powinno być traktowane w kategoriach „głupiego” bądź „czczego” gadania. Zachowania takie należy piętnować, a przede wszystkim reagować na nie.

Na TikToku pojawiło się kilka słów od dziewczyny, która zdecydowała się na pokazanie, co spotkało ją oraz jej koleżanki. Wyjaśniła, że krótki filmik nie jest jedynym, jaki posiada z tego typu wypowiedziami mężczyzny i istnieje możliwość, że będzie dalej je publikować.

Nastolatka wskazuje, że mężczyzna jest zupełnie przypadkowy i prócz kierowania do nich wątpliwej jakości „komplementów” opowiadał im, jak w czasach swojej młodości zabawiał się z dziewczynami. W wyjaśnieniach dostępnych w serwisie TikTok dziewczyna wyjaśnia, że z każdą chwilą sytuacja robiła się coraz bardziej niekomfortowa.

Reagujmy na podobne zachowania. Mężczyzna napastował młode dziewczyny, które wyraźnie wskazywały, że nie tylko są nieletnie, ale że im to nie odpowiada. Przyzwalając na takie sytuacje i bagatelizując je, przyczyniamy się do normalizacji takich niebezpiecznych zachowań.

Źródło: TikTok

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >