wtv.pl > Lubin

Lubin

Miasto w województwie dolnośląskim.

Lubin
19.03.2022 09:17 Lubin. Protest pod komendą policji, poleciały cegły

Lubin. Wybuchł protest pod komendą policji. Obywatele oburzeni śmiercią 32-letniego Bartka zaatakowali funkcjonariuszy. W ruch poszły cegły. Służby odpowiedziały gazem łzawiącym.Pod jednostką w Lubinie można było usłyszeć okrzyki "mordercy". Protest ruszył 8 sierpnia w godzinach popołudniowych. Początkowo policja rejestrowała z okien zachowanie uczestników zgromadzenia. W kierunku komisariatu poleciały, jajka, butelki z wodą, a ostatecznie cegły.

Trwają ustalenia kiedy tak naprawdę zmarł 34-letni Bartek S. z Lubina
19.03.2022 09:17 Zeznania ratowników stoją w sprzeczności z wersją policji. Kto mówi prawdę w sprawie śmierci 34-latka z Lubina?

"Dokonali sprawdzenia tętna, ciśnienia, lecz parametry te były niewyczuwalne". Wersja ratowników medycznych stoi w sprzeczności w tym, co w tym samym prokuratorskim piśmie wskazali policjanci. Sprawa jest istotna, gdyż chodzi o moment, gdy zmarł 34-letni Bartek z Lubina.Poseł PO Piotr Borys opublikował na Twitterze dokumenty, które rodzice zmarłego Bartka S. z Lubina otrzymali od prokuratury.Nietrudno zauważyć, że zeznania ratowników wezwanych do 34-letniego mężczyzny zupełnie nie zgadzają się z tym, co w swojej oficjalnej narracji wskazuje policja. Co dokładnie zeznała załoga karetki wezwana na ul. Traugutta w Lubinie?

Sekcję zwłok Bartka S. z Lubina zaplanowano na wtorek rano
19.03.2022 09:17 Od prokuratora matka Bartka S. usłyszała pytanie "po co". Jolanta S. chciała zobaczyć zwłoki syna

"Po co?" Te słowa usłyszała od prokuratora matka chcąca zobaczyć ciało swojego syna. Jolanta S. chciała zobaczyć ciało 34-latka przed badaniem, jednak prokuratura się na to nie zgodziła. Rodzina zmarłego głośno mówi o tym, że za śmierć Bartka odpowiada policja.Sprawa śmierci 34-latka z Lubina dzieli nie tylko w rodzinnym mieście mężczyzny. Cała Polska czeka na wyniki sekcji zwłok Bartka S., by dowiedzieć się, co było bezpośrednią przyczyną zgonu mężczyzny.Jolanta S. w rozmowie z "Faktem" przekazała, że kiedy zadzwoniła do prokuratury, została zapytana "po co" chce zobaczyć zwłoki syna. - Było dla mnie szokujące, że można tak powiedzieć do matki dziecka, które umarło, które zostało zabite - dodała kobieta.Z ujawnionych przez posła KO Piotra Borysa pismach prokuratury do rodziny zmarłego Bartka S. wynika, iż sekcja zwłok zaplanowana została na godzinę 8 rano we wtorek 10 sierpnia.Kto mówi prawdę @PolskaPolicja czy ratownicy medyczni? Wg ratownika w piśmie z prokuratury otrzymanego od rodziców Bartka, zgon Bartka nastąpił na ul.Traugutta przy komisariacie. Dlaczego nie umożliwiono, mimo zapewnień,oglądu ciała przed sekcją zwłok?Czekamy na wyniki sekcji pic.twitter.com/y4ke6jP3qW— Piotr Borys (@piotr_borys) August 9, 2021 Sporo kontrowersji wiąże się jednak z odpowiedzią, jaką od prokuratury otrzymała rodzina zmarłego 34-latka w związku z chęcią zobaczenia jego zwłok. Śledczy odmówili.

Lubin
19.03.2022 09:08 Lubin. Nowe fakty ws. śmierci 34-latka. RMF dotarł do policyjnej notatki

Lubin. RMF FM dotarło do nowych informacji ws. śmierci 34-letniego Bartka S. Notatka będącej na miejscu fukcjonariuszki wskazała, że mężczyzna został przekazany pogotowiu jeszcze z wyczuwalnymi funkcjami życiowymi, a błąd mógł leżeć po stronie ratowników. Onet przekazał dziś informacje o tym, co działo się w karetce - dziennikarzom udało się dotrzeć do nagrania.

Lubin
19.03.2022 09:08 Onet: Sprawa śmierci po interwencji policji w Lubinie. Pojawiły się szokujące nagrania z karetki, która przyjechała na miejsce zdarzenia

Czy policja nie mówiła prawdy twierdząc, że funkcjonariusze przekazali pogotowiu mężczyznę, który wykazywał jeszcze funkcje życiowe?Onet dotarł do nagrań z karetki, która 6 sierpnia przybyła na miejsce interwencji policji wobec 34-letniego Bartosza w Lubinie. Wynika z nich wyraźnie, że mężczyzna nie żył, gdy przyjechało pogotowie.

Lubin
19.03.2022 09:08 Ujawniono część wyników sekcji zwłok mężczyzny, który zmarł po interwencji policji w Lubinie. Opinia po badaniu toksykologicznym jest jednoznaczna

Badania toksykologiczne zwłok 34-latka z Lubina nie pozostawiają złudzeń. W organizmie Bartosza stwierdzono toksyczne stężenie narkotyków oraz obecność wielu środków psychotropowych. Zdaniem biegłych, to właśnie narkotyki mogły być przyczyną zatrzymania krążenia i zgonu. Zabójcza ilość narkotyków?Wciąż nie milkną echa sprawy śmierci 34-latka z Lubina, który zginął 6 sierpnia, krótko po tym, jak jego matka wezwała policję, by podjęto wobec niego interwencję. Prawnicy rodziny mężczyzny podejrzewają, że do zgonu przyczynić mogli się sami funkcjonariusze, którzy mieli rzekomo dokonać zatrzymania mężczyzny w bardzo brutalny sposób. Prokuratura zdecydowała się ujawnić część wyników przeprowadzonej sekcji zwłok zmarłego, a konkretnie badania toksykologicznego. Wynika z niego jasno, że w trakcie zatrzymania mężczyzna był pod wpływem znacznej ilości narkotyków oraz leków psychotropowych. Prokurator ujawnia - Badanie wykazało obecność amfetaminy i metamfetaminy w stężeniach toksycznych - poinformował cytowany przez "Fakt" prok. Krzysztof Kopania - Jak zaznaczyli biegli, substancje te w takich stężeniach mogą spowodować zaburzenia rytmu serca, również takie, które prowadzą do zaburzenia krążenia i zgonu - dodał. W organizmie 34-latka z Lubina stwierdzono również obecność wielu leków psychotropowych. Konkretna przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana. Do jej ustalenia potrzebne będzie podsumowanie dokumentów medycznych sporządzanych przed i po zgonie mężczyzny, zeznań świadków, a także zapisów monitoringu. Do zdarzenia doszło 6 sierpnia na jednym z osiedlu w Lubinie. Matka 34-latka powiadomiła policję po tym, jak jej syn próbował dostać się do jej mieszkania, zachowując się w bardzo agresywny sposób. Funkcjonariusze podjęli interwencję, po której mężczyzna nieoczekiwanie zmarł. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Sejmowa komisja zajmie się sprawą śmierci Bartosza z LubinaRodzina Bartosza S., zmarłego po interwencji policji w Lubinie zna wyniki sekcji jego zwłok. O sprawie poinformował pełnomocnikŚmierć Bartka z Lubina. Jest nowe, niepokojące nagranie z interwencjiŹródło: fakt.pl, wtv.pl

Rodzina doszukuje się podobieństw w sprawie Bartka S. z Lubina i Igora Stachowiaka
19.03.2022 09:05 Rodzina Bartka S. z Lubina mówi o podobieństwach do sprawy Igora Stachowiaka. "Nie mają wątpliwości"

- Podobnie biegli udowadniali w sprawie Igora Stachowiaka zespół excited delirium, ale w obu przypadkach nic takiego nie miało miejsca - stwierdził dr Wojciech Kasprzyk. Rodzina Bartka S. obawia się, że sprawa zmarłego 34-latka potoczy się identycznymi torami, co przypadek Igora Stachowiaka. Świadkowie mają wskazywać, że dokładnie słyszeli, jak mężczyzna "krztusi się i ma trudności z oddychaniem". Dodatkowo zwracana jest uwaga na dociskanie zatrzymywanego Bartka S. kolanem.Zeznania świadków oraz nagrania posłużyły lekarzom poproszonym przez rodzinę Bartka S. z Lubina, oraz ich pełnomocnika do wydania opinii na temat przyczyn śmierci 34-latka.- Konsultowaliśmy przypadek z branżowcami od chorób i zgonów. Nie mają wątpliwości, że doszło do zaduszenia, gdy osoba nie ma możliwości brania oddechu i dochodzi do śmierci mózg - przekazał dr Wojciech Kasprzyk.Pełnomocnik wyjaśnia, że rodzina ma obawy dotyczące wskazania bezpośredniej przyczyny zgonu przez śledczych. Ze strony najbliższych 34-latka pojawiły się zarzuty, że policja będzie chciała wszystko zrzucić na kwestię narkotyków.

Lubin
19.03.2022 09:02 Śmierć Bartka z Lubina. Jest nowe, niepokojące nagranie z interwencji

Lubin. Po śmierci 34-letniego Bartosza światło dzienne ujrzało kolejne nagranie z interwencji. Pełnomocnik rodziny zmarłego pokazał porażające materiały. - Jest bezwładny, policjanci łapią za głowę niczym piłkę do grania - relacjonował. W ostatni czwartek pełnomocnik rodziny Bartka S. z Lubina przedstawił nowe, przełomowe nagranie z interwencji policji. - Bartek traci przytomność, jest bezwładny, policjanci łapią za głowę niczym piłkę do grania, uderzają, głowa cała aż się odbija od ręki - deklarował Wojciech Kasprzyk.

Lubin
19.03.2022 09:00 Lubin. Rodzina Bartka zobaczyła jego ciało. Byli przerażeni

Lubin. Rodzina 34-letniego Bartka mogła wreszcie zobaczyć jego ciało. Wcześniej do oględzin nie dopuszczała prokuratura. Z relacji rodziców zmarłego wynika, że jego ciało wyglądało jak przejechane przez samochód, było na nim pełno sińców i liczne obrażenia. Prokuratura na prośbę o pokazanie ciała rodzinie, miała odpowiedzieć "po co?", co zszokowało dzwoniącą matkę.

Igor Stachowiak
19.03.2022 08:59 Lubin. Ojciec Igora Stachowiaka wypowiedział się o sprawie 34-letniego Bartka

Sprawa z Lubina wywołała lawinę wspomnień dotyczących kwestii bardzo głośnej śmierci Igora Stachowiaka, który padł ofiarą policyjnej brutalności. Jego ojciec wypowiedział się na temat ostatnich wydarzeń. Poruszające słowa. Igor Stachowiak zginął w maju 2016 roku na komisariacie Wrocław-Stare Miasto. Był wielokrotnie rażony paralizatorem.

zamieszki - lubin
19.03.2022 08:59 W Lubinie zatrzymywano przypadkowych nastolatków. Policja: Byliśmy bezpardonowo atakowani

W trakcie niedzielnej manifestacji pod komendą w Lubinie policja zatrzymała blisko 60 osób. Mundurowi legitymowali i zatrzymywali również przypadkowych nastolatków. Część z nich próbowała ominąć demonstrację. Poszukiwany od 24 godzin 17-latek odprowadzał koleżankę do domu.W czwartkowy poranek do policjantów z Lubina wpłynęło zgłoszenie od kobiety, której syn miał być agresywny i rzucać kamieniami w okna domów. Mężczyzna miał być pod wpływem narkotyków.Funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu, nie radząc sobie z Bartkiem, usiłowali obezwładnić 34-latka, używając środków przymusu bezpośredniego.Zatrzymany zmarł, a zdaniem rodziny Bartka stracił on życie w wyniku nieumiejętnych działań policji. – Poprosiliśmy o pomoc, a zamordowano mi dziecko – powiedziała dla "Faktów" TVN Jolanta S., matka 34-latka.

Lubin
19.03.2022 08:59 Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur zabiera głos ws. śmierci 34-latka w Lubinie. Oczekuje wyciągnięcia konsekwencji wobec odpowiedzialnych

Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur żąda wyciągnięcia konsekwencji wobec osób, które "naruszyły przepisy prawa". Chodzi o interwencję policji w Lubinie, po której zmarł 34-letni mężczyzna. KMPT jest bardzo zaniepokojone i przyznaje, że bacznie obserwuje rozwój zdarzeń. Zdarzenie z Lubina pod lupą KMPTKrajowy Mechanizm Prewencji Tortur wydał oświadczenie dotyczące wydarzeń, które miały miejsce podczas policyjnej interwencji w piątkowy poranek w Lubinie, po której zmarł 34-letni mężczyzna. W jego treści napisano, że KMPT wyraża "ogromne zaniepokojenie w związku z powziętymi informacjami dotyczącymi okoliczności śmierci zatrzymanego mężczyzny". Za budzące szczególny niepokój uznać należy przede wszystkim trwające około 25 minut (według relacji świadków) dociskanie do ziemi kolanem mężczyzny, na którego ręce, trzymane z tyłu, założono kajdanki - czytamy w oświadczeniu KMPT - Ponadto policjanci, pomimo powzięcia informacji o agresywnym zachowaniu mężczyzny, które z dużą dozą prawdopodobieństwa związane było z zażyciem przez niego narkotyków, nie zadecydowali o wezwaniu pogotowia ratunkowego już w momencie podjęcia decyzji o interwencji, co świadczy o zlekceważeniu powagi sytuacji - napisano. Sytuację z Lubina porównano do tragicznych incydentów, jakie rozegrały się w ostatnich latach m.in. w Ełku, Innowrocławiu, czy Włocławku. Śmiertelny finał interwencji W oświadczeniu czytamy także, że KMPT żąda podjęcia "działań zmierzających do rzetelnego wyjaśnienia wszelkich wątpliwości i wyciągnięcia konsekwencji wobec wszystkich osób, które naruszyły przepisy prawa". Przypomnijmy: do zdarzenia doszło 6 sierpnia na jednym z osiedli w Lubinie. 34-latek w agresywny sposób próbował dostać się do mieszkania swojej rodziny. Matka mężczyzny zdecydowała się wezwać policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze mieli problem z obezwładnieniem mężczyzny. Po chwili do trojga policjantów dołączył czwarty, w stroju cywilnym. 34-latek wyrywał się, głośno nawołując swoją matkę i wydając okrzyki bólu. Po jakimś czasie ucichł. Wkrótce później zmarł. Zdarzenie zostało zarejestrowane na kamerach monitoringu oraz w telefonach świadków, którzy obserwowali przebieg interwencji ze swoich mieszkań. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Nowe nagranie z interwencji policji względem 34-latka z Lubina. Rzuca całkowicie inne światłoŚmierć 34-letniego Bartka w Lubinie. Matka przerywa milczenieLubin. Śmierć 34-letniego Bartka, policja i szpital wydali oświadczeniaźródło: wprost.pl, wtv.pl zdjęcie główne: Facebook

Youtube/Azzz Zaaa
19.03.2022 08:59 Nowe nagranie z interwencji policji względem 34-latka z Lubina. Rzuca całkowicie inne światło

Śmiercią 34-latka z Lubina żyje cała Polska. W sieci pojawiło się kolejne nagranie z interwencji policji, które rzuca nowe światło na cały incydent. Na próżno szukać tam agresywnego zachowania mężczyzny.

Lubin
19.03.2022 08:59 Prokuratura komentuje sprawę śmierci 34-latka podczas interwencji w Lubinie. Wkrótce wyniki sekcji zwłok

Czy podczas interwencji faktycznie doszło do nadużycia uprawnień?Prokuratura Rejonowa w Lubinie zabrała głos w sprawie śmierci 34-letniego mężczyzny, który zginął podczas policyjnej interwencji 6 sierpnia. Poinformowano, jak zdefiniowano sprawę, w której toczy się śledztwo.

Matka zmarłego w czasie interwencji policji w Lubinie 34-letniego Bartka przerywa milczenie
19.03.2022 08:59 Śmierć 34-letniego Bartka w Lubinie. Matka przerywa milczenie

- Poprosiliśmy o pomoc, a zamordowano mi dziecko - powiedziała dla "Faktów" TVN Jolanta S., matka 34-letniego Bartka z Lubina, który zginął w trakcie lub po interwencji policji. Jak się okazało kobieta sama wezwała funkcjonariuszy w związku z zachowaniem swojego syna.Cała rodzina głośno wyraziła swoje wątpliwości na temat tego, czy działania policjantów były właściwe. Głównym pytaniem, nie tylko osób najbliższych dla Bartka, jest to, czy śmierci 34-latka z Lubina można było uniknąć.

Lubin
19.03.2022 08:59 Lubin. Śmierć 34-letniego Bartka, policja i szpital wydali oświadczenia

Lubin. Po śmierci 34-letniego Bartka policja i szpital wydali oświadczenia. Zatrzymany miał dojechać do placówki martwy. Już niedługo poznamy prawdziwą przyczynę zgonu. Policja z Lubina zapewnia, że Bartek S. dotarł do szpitala w asyście policji. Chwilę później został natychmiast przewieziony na SOR. Dyżurny komendy powiatowej dwie godziny po przewiezieniu zatrzymanego otrzymał informacje o zgonie.

Lubin
19.03.2022 08:59 Lubin. Policja może mieć kłopoty. Mężczyzna zmarł niedługo po ich interwencji

Lubin. Mężczyzna zmarł niedługo po interwencji policji. W internecie pojawiło się nagranie, na którym słychać jego krzyki i widać czterech zgromadzonych nad nim policjantów. Sprawę ma zbadać prokuratura. W sprawę zaangażował się poseł z ramienia Koalicji Obywatelskiej, Piotr Borys. Zażądał poselskiej interwencji.

wtv
19.03.2022 08:26 Lubin. Przyszła odebrać syna. Przedszkolanki się nie zgodziły i wezwały policję

Pijana matka próbowała odebrać swoje dziecko z przedszkola w LubiniePrzedszkolanka zawiadomiła policjęOkazało się, że w domu kobiety bez opieki pozostało jeszcze jedno dzieckoPrzedszkolanka z Lubina bez chwili zwłoki wezwała policję, gdy pijana matka próbowała odebrać z placówki swoje dziecko.