Przedszkole w Lubinie skandal. snappygoat.comŹródło: snappygoat.com
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 20 Stycznia 2021

Lubin. Przyszła odebrać syna. Przedszkolanki się nie zgodziły i wezwały policję

Opiekunka z przedszkola w Lubinie odmówiła wydania dziecka matce, która zgłosiła się po swoją pociechę pod wpływem alkoholu. Nauczycielka zdecydowała się wezwać policję. Okazało się, że w mieszkaniu kobiety bez opieki pozostawiona sama sobie była dodatkowo 9-letnia dziewczynka.

  • Pijana matka próbowała odebrać swoje dziecko z przedszkola w Lubinie
  • Przedszkolanka zawiadomiła policję
  • Okazało się, że w domu kobiety bez opieki pozostało jeszcze jedno dziecko

Przedszkolanka z Lubina bez chwili zwłoki wezwała policję, gdy pijana matka próbowała odebrać z placówki swoje dziecko. 

Skandal w przedszkolu w Lubinie 

To miał być zwykły, niczym nieróżniący się od innych dzień. Do jednego z lubińskich przedszkoli, po zajęciach, przybywali rodzice dzieci, by odebrać swoje pociechy i udać się z nimi do domów. W pewnym momencie w progu stanęła kobieta, która zgłosiła się po swojego 6-letniego malca

Jej zachowanie wzbudziło podejrzenia przedszkolanki, która ze sceptycyzmem zaczęła przypatrywać się jej, podejrzewając, że matka dziecka może być pod wpływem alkoholu. Zdecydowała zatem o odmowie przekazania 6-latka pod opiekę prawnej opiekunki. 

Gdy jej postanowienie spotkało się z niezrozumieniem ze strony matki, przedszkolanka z Lubina zdecydowała się powiadomić o zajściu policję. Po przybyciu na miejsce okazało się, że podejrzenia nauczycielki były słuszne. U kobiety stwierdzono 2,5 promila alkoholu.

Nagonka na Donalda Tuska w programie TVP. Nagonka na Donalda Tuska w programie TVP. "Czy on jest zdrowy na umyśle?"Czytaj dalej

Funkcjonariusze udali się również do mieszkania pijanej matki, a to co tam ujrzeli, okazało się jeszcze bardziej niepokojące.

Matka pijana, dziecko pozostawione samemu sobie 

Po przybyciu na miejsce okazało się, że w domu przebywa jeszcze jedno dziecko, które pod nieobecność matki zostało pozostawione bez żadnej opieki. 

9-letnia dziewczynka, którą znaleziono w mieszkaniu kobiety oraz 6-letnie dziecko zostało przekazane Powiatowemu Centrum Opieki i Wychowania w Lubinie, ponieważ matka wychowywała je sama, wskutek czego nie było możliwości oddania ich pod opiekę ojca. 

Teraz kobieta będzie musiała tłumaczyć się przed sądem, do którego została skierowana sprawa jej karygodnego zachowania

- O zaistniałej sytuacji i przeprowadzonej interwencji policjanci powiadomili Sąd Rodzinny. Kobieta odpowie za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności - powiedziała w rozmowie z O2.pl asp. szt. Sylwia Serafin. 

Źródło: o2.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: