wtv.pl > Imgw

Imgw

EAST NEWS
19.03.2022 08:59 IMGW wydał ostrzeżenia dla 6 województw. Mogą pojawić się podtopienia

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla 6 województw. Na największe ulewy muszą przygotować się mieszkańcy Warmii i Mazur, Podlasia, Mazowsza i Ziemi Łódzkiej. W dalszym ciągu obowiązują również alerty hydrologiczne.

Alert RCB
19.03.2022 08:58 Alert RCB: nadchodzą silne burze z deszczem i gradem

Nad ranem wysłano Alert RCB. Pilne ostrzeżenia dotyczą centralnej, południowej i południowo-wschodniej części kraju. Koniecznie przygotuj się na ulewy, lokalne podtopienia i burze."Uwaga! Po południu, w nocy i jutro rano (5/6.08) ulewny deszcz i burze. Możliwe wezbrania rzek. Przygotuj się na ew. podtopienia. Śledź komunikaty pogodowe" - brzmi alert RCB. Ostrzeżenia w sprawie wydali także eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

IMGW
19.03.2022 08:58 IMGW wydało ostrzeżenia najwyższego stopnia dla dwóch województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pilne ostrzeżenia najwyższego stopnia. mieszkańcy Małopolski i Podkarpacia muszą się przygotować. Już w czwartek, 5 sierpnia zaczną się silne burze z ulewnym deszczem. Zagrożenie wystąpi nie tylko na terenie Małopolski i Podkarpacia, jednak właśnie tam należy spodziewać się najsilniejszego uderzenia burz z deszczem.

Burza
19.03.2022 08:58 IMGW ostrzega. Burze, wichury, ulewny deszcz i grad na południu Polski już w niedzielę

Czerwone alerty w południowo-wschodniej Polsce. IMGW ostrzega przed burzami z gradem i wiatrem dochodzącym nawet do 120 km/h. Mieszkańcy Podkarpacia, Małopolski i Lubelszczyzny i woj. świętokrzyskiego mają się czego obawiać.Większość z nich otrzymała również lub otrzyma alerty RCB związane z tworzącymi się komórkami burzowymi.

Pogoda
19.03.2022 08:58 Niebezpieczna pogoda w weekend. W wielu miejscach zagrzmi, mogą pojawić się też trąby powietrzne

Dla wielu osób nadchodzi pogodowo trudny weekend. W niektórych miejscach powrócą upały, które mogą potem zostać przerwane burzami i ulewnym deszczem. Nie wyklucza się również powstania trąb powietrznych. Największe problemy wystąpią ponownie na południu Polski, ale upalnie będzie głównie na wschodzie.

IMGW
19.03.2022 08:58 IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia. Trudna pogoda w weekend

Nad Polskę nadchodzą kolejne burze. IMGW ostrzega, że w weekend możemy spodziewać się intensywnych opadów deszczu, burz, a nawet opadu gradu. Silny wiatr i trudne warunki atmosferyczne mogą pojawić się w kilku województwach. Może się okazać, że niektórzy urlopowicze będą mieli duży problem.

IMGW wydało ostrzeżenia II i I stopnia przed burzami i upałami
19.03.2022 08:57 IMGW wydało alerty przed burzami oraz upałami. Gdzie dziś zagrzmi?

Początek tygodnia przynosi ze sobą wiadomości na temat powrotu niebezpiecznej aury. Burze, grad i wysokie temperatury ponownie staną się codziennością? Prognoza pogody na poniedziałek obfituje w ostrzeżenia II i I stopnia. Meteorolodzy IMGW ostrzegają konkretne regiony. Ostatnie dni pozwoliły odetchnąć wszystkim od nieustannych burz oraz silnych opadów deszczu, oraz gradu. Niestety zza horyzontu nadeszły zmiany.Poniedziałkowa prognoza pogody to przede wszystkim dawno niewidziane ostrzeżenia. IMGW zdecydowało się na wydanie alertów II oraz I stopnia. Linia prognozowanych niebezpiecznych zjawisk przebiega niemal pośrodku kraju.

z ostatniej chwili
19.03.2022 08:56 IMGW ostrzega. Potężne burze mogą przetoczyć się nad Polską

Kolejne ostrzeżenia IMGW. W sobotę nad całą Polską przetoczyć mają się burze z ulewnym deszczem lub nawet gradem. W najgorszej sytuacji znaleźć mogą się powiaty tatrzańskie. Podwyższono stany zagrożenia opadowego i burzowego ze względu na sytuację u południowych i wschodnich sąsiadów.

Pogoda
19.03.2022 08:54 IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi upałami. Alerty II stopnia obowiązywać będą na terenie niemal całego kraju

IMGW wydało alerty pogodowe II stopnia dla większości rejonów wschodniej i centralnej Polski. Wszystko przez upały, które w bieżącym tygodniu okazać się mają wyjątkowo niebezpieczne. Urlopowicze, którzy wybierają się w tym tygodniu na Mazury, nie będą narzekać na brak słońca. Alarmująca pogoda Upały przekraczające temperaturę nawet 34 stopni prognozują synoptycy na bieżący tydzień. To niebezpieczne zjawisko, które odnotować postanowiło IMGW. Instytut wydał alarmy pogodowe II stopnia dla niemal wszystkich rejonów wschodniej, centralnej i południowej Polski. W przypadku wschodu, alert nie będzie obowiązywał jedynie w części woj. podlaskiego (z Białymstokiem i Suwałkami) oraz lubelskiego. To nie jedyne zagrożenia pogodowe, na które przygotować musimy się w tym tygodniu. IMGW ostrzega również przed nagłymi burzami. To nie koniec burz Wyładowania atmosferyczne prognozuje się głównie na zachodzie kraju. Alarm I stopnia wydany został dla województwa wielkopolskiego. Oprócz obfitych deszczów (20-30 mm) i burzy, w niektórych miejscach spodziewać należy się również opadów gradu. Wiatr może wiać w porywach nawet do 90 km/h. Weekend przynieść ma chwilowe wytchnienie od upałów; temperatura w niektórych miejscach kraju spadnie nawet poniżej 20 stopni, zapowiadane są deszcze. Wysokie temperatury powrócą jednak już w poniedziałek i jak sugerują synoptycy, mogą z nami zostać jeszcze przez kilka tygodni. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne wydane przez IMGW. Poniedziałek nie będzie spokojnyBurze niemal w całym kraju. IMGW wydało ostrzeżeniaIMGW ostrzega przed burzami. Ostrzeżenia I i II stopnia dla niemal połowy krajuŹródło: imgw.pl, wtv.plZdjęcie: Andrzej Iwanczuk/Reporter

IMGW
19.03.2022 08:53 IMGW wydało ostrzeżenia dla trzech województw. Uwaga na upały

IMGW wydało ostrzeżenia dla trzech województw - pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Synoptycy ostrzegają przed nadchodzącymi upałami. Temperatury mogą przekroczyć nawet 32 stopnie.W słońcu temperatura odczuwalna może być znacznie wyższa, Warto zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa.

burza
19.03.2022 08:53 Kolejne burze nad Polską. Podano, gdzie zaatakuje żywioł

Burze nad Polską znów mogą zaskoczyć mieszkańców. Polscy Łowcy Burz i IMGW wydało kolejne, bardzo ważne ostrzeżenia. Mowa nawet o "niszczycielskich burzach". Koniecznie przygotuj się na ulewy.Jak tłumaczą Polscy Łowcy Burz, wyparcie z kraju zwrotnikowej masy powietrza będzie wiązać się z nagłym rozwojem silnych, "a miejscami nawet niszczycielskich" burz. Gwałtowne zjawiska atmosferyczne, a także najsilniejsze burze będą tworzyć się na terenach województwa opolskiego, górnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

pogoda
19.03.2022 08:51 Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Sobotnia prognoza pogody dla Polski obfituje w burze oraz opady. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed wyładowaniami atmosferycznymi. Na bieżąco również podawane są informacje na temat przemieszczania się frontu burzowego.Wszyscy, którzy planowali, że w weekend 12-13.06 wypoczną na świeżym powietrzu, na pewno nie są zachwyceni prognozą pogody na najbliższe godziny. Eksperci nie mają wątpliwości. Trzeba przygotować parasole i kurtki wodoodporne.W sporej części przypadków najlepiej w ogóle zrezygnować z przebywania na zewnątrz, gdyż prognoza pogody wprost wskazuje, że niemal cały kraj znajdzie się w sobotę pod wpływem burz.Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Prognoza pogody
19.03.2022 08:51 Prognoza pogody: Burze, grad i ulewy. IMGW wydało ostrzeżenia

Prognoza pogody zwiastuje kolejne burze. Wystąpi także grad. IMGW wydało ostrzeżenia. Zagrożenie meteorologiczne od 11 do 14 czerwca wystąpi w większości województw. Trzeba się przygotować. Prognoza pogody wydana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazuje na nadchodzące załamanie pogody. Niestety, najbliższy weekend nie będzie okazją na wypoczynek na działce, czy wypad na miasto.

W Krakowie i Bochni doszło do silnej burzy
19.03.2022 08:50 Małopolska: zalane ulice, powalone drzewa, uszkodzone domy. Żywioł uderzył z ogromną siłą

Zalane ulice, powalone drzewa, dziesiątki telefonów na 112 - tak wygląda krajobraz po burzy, która przeszła w sobotę przez Małopolskę. Burze oraz grad objęły cały region, w tym Kraków. Strażacy mają pełne ręce roboty.

  • 1
  • 2